30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Překročení o 15kmh mimo obec  (Přečteno 8157 krát)

qwertyuiop

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
[WIN] Překročení o 15kmh mimo obec
« kdy: 19 Srpna 2015, 22:31:00 »

Tak už i na mě se soudruzi rozhodli vybrat daň z rychlosti naměřeno 68(-3) na 50 mimo obec, v křižovatce. Na místě jsem jen zadokumentoval postavení radaru, co napsali do oznámení a nepodepsal. V příkazu mi napařil 2000, že prý blíže k horní hranici tož matematik pan soudruh inženýr referent asi nebude. Poslal jsem již odpor.

Chci poslat žádost o dle InfZ mailem, ale nemám elektronický podpis. Někde na fóru jsem zahlédl, že není potřeba, ale v InfZ jsem oporu k tomu nenašel. Máte to někdo odzkoušeno, nebo je lepší poštou?

Přemýšlím o zažádání přesunu do místa bydliště, přičemž současný kraj je Středočeský a pokud by soudruh souhlasil, přesunulo by se to do Olomouckého. Olomoucký kraj asi není tolik zahlcen?

Díky za odpovědi!
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 15kmh mimo obec
« Odpověď #1 kdy: 20 Srpna 2015, 10:53:30 »

Lépe (levněji) než el. podpis bych asi doporučil datovou schránku nepodnikající osoby.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 15kmh mimo obec
« Odpověď #2 kdy: 20 Srpna 2015, 11:35:02 »

Tak už i na mě se soudruzi rozhodli vybrat daň z rychlosti naměřeno 68(-3) na 50 mimo obec, v křižovatce. Na místě jsem jen zadokumentoval postavení radaru, co napsali do oznámení a nepodepsal. V příkazu mi napařil 2000, že prý blíže k horní hranici tož matematik pan soudruh inženýr referent asi nebude. Poslal jsem již odpor.

Chci poslat žádost o dle InfZ mailem, ale nemám elektronický podpis. Někde na fóru jsem zahlédl, že není potřeba, ale v InfZ jsem oporu k tomu nenašel. Máte to někdo odzkoušeno, nebo je lepší poštou?

Přemýšlím o zažádání přesunu do místa bydliště, přičemž současný kraj je Středočeský a pokud by soudruh souhlasil, přesunulo by se to do Olomouckého. Olomoucký kraj asi není tolik zahlcen?

Díky za odpovědi!

Klidně pošli mailem bez el podpisu - zákon to nevyžaduje, pokud bude zřejmé kdo žádá a co chce. Eventuelně použij elektronickou podatelnu, tu dnes mají v každé prdeli. Být tebou to nechám v SČ a řeším korespondenčně - žádná kauza, kterou jsem kdy v SČ dělal, nedospěla k rozhodnutí odvolacího orgánu :)
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 15kmh mimo obec
« Odpověď #3 kdy: 20 Srpna 2015, 12:12:40 »

Opravte me, pokud mate jinou zkusenost, ale ja jeste neslysel o pripadu, kdy by ourada povolil reseni prestupku jinde (a tedy prisel o prachy za pokutu) na zadost sprosteho podezreleho. Dosud jsem mel za to, ze jde o zdrzovaci/nasiraci taktiku, protoze organ se k tomu musi vyjadrit.
IP zaznamenána

qwertyuiop

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 15kmh mimo obec
« Odpověď #4 kdy: 14 Října 2015, 11:01:23 »

Ano, tak tedy stačil pouhý nepodepsaný email. Můj další postup je námitka z podjatosti. Kdy nejpozději před nařízeným ústním jednáním je vhodné ji poslat poštou? Předpokládám, že by mělo stačit odeslání den před jednáním, jelikož nemohu ovlivnit jak dlouho bude trvat doručení.
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 15kmh mimo obec
« Odpověď #5 kdy: 14 Října 2015, 11:33:25 »

Klidně bych si nechal odstup, ale jen tak velký, aby Vám nestihli doručit usnesení o nepodjatosti před termínem ústního jednání (takže zhruba 10 dnů).

Na platnost podjatosti, která ještě leží na poště, bych nespoléhal; myslím si, že ji musí mít doručenou už před jednáním - jinak k ní nemůže být přihlédnuto, protože o ni neví. Nejedná se zde o případ plnění nějaké povinnosti z Vaší strany v nějaké lhůtě.
IP zaznamenána

qwertyuiop

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 15kmh mimo obec
« Odpověď #6 kdy: 14 Října 2015, 12:02:28 »

V tom případě raději zaskočím vyřídit elektronický podpis a podám námitku touto cestou.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 15kmh mimo obec
« Odpověď #7 kdy: 15 Října 2015, 00:08:54 »

Poslat můžete i mailem s neověřeným podpisem, pokud tam uvedete, že zároveň posíláte doporučeně poštou. Máte povinnost neověřené podání verifikovat do 5 dnů doporučeně nebo přes podatelnu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 15kmh mimo obec
« Odpověď #8 kdy: 15 Října 2015, 11:43:52 »

....jelikož nemohu ovlivnit jak dlouho bude trvat doručení....
Na to je dobrá datová schránka, ale ani bez ní netřeba házet flintu do žita, stačí sepsat a poslat emailem na elektronickou adresu podatelny a současně poštou doporučeně (musí to dojít poštou do 5 dnů). Doručeno je tím emailem.
IP zaznamenána

qwertyuiop

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 15kmh mimo obec
« Odpověď #9 kdy: 19 Října 2015, 20:15:23 »

Vypadá to, že jsem si možná zadělal na průser. V webu úřadu se píše, že potvrzení o doručení elektronicky podepsaného mailu zašlou následující úřední den po dni odeslání mailu. Sepisoval jsem tu námitku a této podmínky doručování jsem si všiml až po půlnoci (tedy v den jednání), kdy jsem ji měl hotovou a hledal kam ji poslat. Předpokládál jsem, že námitka poslouží jako omluvenka z jednání, které se tímto nebude konat a místo toho mě teď čeká na poště nejspíše rozhodnutí. Další věc je, že přestože už byl den, kdy mělo dorazit potvrzení o doručení, mi stále žádný mail nepřišel. Jaké máte zkušenosti s udělováním pořádkové pokuty dle § 62?
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 15kmh mimo obec
« Odpověď #10 kdy: 20 Října 2015, 12:03:48 »

Kliiid, za tohle se pořádková pokuta neuděluje ;-) Tou se pouze vyhrožuje.
IP zaznamenána

qwertyuiop

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 15kmh mimo obec
« Odpověď #11 kdy: 25 Června 2016, 14:32:42 »

Nakonec mi to před pár dny prekludovalo. Přemýšlím, jestli je mám kontaktovat pro nějaké potvrzení. Každopádně přestože jsem udělal poměrně dost chyb a byla to moje první zkušenost, se to povedlo.
IP zaznamenána