30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Bavte se přepisem s poldou  (Přečteno 15553 krát)

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Bavte se přepisem s poldou
« Odpověď #15 kdy: 23 Června 2016, 12:56:43 »

Ja myslím, že je dobře, že pán tento rozhovor zveřejnil. Protože je to velmi přinosné. Každý, kdo neměl to štěstí, že mu reálnou představu o tom, jak jednat s policií nevštípili rodiče nebo kruh přátel (škola samozřejmě nehrozí) se dříve nebo později začne nad naším dopravním fašismem vztekat. A uvědomit si všechny souvislosti, nastudovat celé FSM a především naučit se ho v praxi používat, naučit se účinně bránit školené a trénované přesile opicie a opičáků jednak zabere nějaký čas a napoprvé každý udělá hromadu chyb.

Myslím, že tato ukázka jednoznačně začátečnického MP eventu krásně demonstruje vystoupení ze stáda a dílčí posun účastníka od zaplatím velebnosti ... do fáze kurva, co mě tady buzerujete, neumím se bránit, ale vím, že je to blbě a pěkně mě to sere  ... další fáze bude další edukace, plus pochopení, že ovce, která se začíná vzpírat začne být ještě víc šikanována a už při příštím setkání s MaPií nebo opicijí už to bude lepší.

Podle mého názoru nezasluhuje tento rozhovor opovržení, ale pochopení a je to krásná a autentická ukázka, jak funguje MP a jak to příště udělat lépe. Takže vítejte v klubu a uvědomte si, že čas strávený studiem a tréninkem, není nikdy promrhaným.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Bavte se přepisem s poldou
« Odpověď #16 kdy: 23 Června 2016, 13:29:33 »

Ja myslím, že je dobře, že pán tento rozhovor zveřejnil.

Myslím si to samé a ze stejného důvodu. Ždímat čepici a mumlat si něco pod fousama, vycálovat na prkno a pak pindat na fóru, to je takovej ten českej ohnutej hřbet, ale je to lepší než "ano, zde jsou peníze, už jsem si i vytáhnul anální kolík, zde, prosím, strčte mi tam obušek, ó děkuji, klidně hlouběji, příště zase na viděnou, pane policisto, ozbrojená pěsti dělnického lidu..."
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Bavte se přepisem s poldou
« Odpověď #17 kdy: 23 Června 2016, 13:40:06 »

Jako já tu blokovku za 200 chápu, protože sám mám takové dilema pro příště.

PČR mi nabídla blokově 100 Kč, ale nesouhlasil jsem. Co to pro mě zatím znamenalo: 20 minut čekání převážně v nastartované autě (teplota pod nulou), 2 ústní jednání (= v práci si vyřídit 2x volno, z toho 1x nezbytná účast, bo výslech policajtů), sepis vyjádření (= několik hodin v p***), myslím ještě 1 podání vůči SO s žádostí o kopii spisu (s negativním výsledkem).

Sice očekávám WIN v nejbližší době, ale stálo to za to?
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Bavte se přepisem s poldou
« Odpověď #18 kdy: 23 Června 2016, 13:55:02 »

Citace
Sice očekávám WIN v nejbližší době, ale stálo to za to?

Stálo, protože příště, nebo nejpozději přespříště, si úředník rozmyslí přidávat si práci. A kdyby náhodou šlo o řidičák, tak je chladná hlava a zkušenosti polovina úspěchu. A to nemluvím o tom, že formulka "Ukažte mi ten paragraf, který mi to nařizuje" funguje na všech úřadech.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Bavte se přepisem s poldou
« Odpověď #19 kdy: 23 Června 2016, 14:17:13 »

Jako já tu blokovku za 200 chápu, protože sám mám takové dilema pro příště.

Když řidiči nejde o princip, bloková pokuta je nízká a je JISTOTA že to nemá další háček tak je asi levnější zaplatit.

Běžný neznalý ovčan ale těžko ohlídá další dopady pokuty.. byly případy kdy se řidič vytahoval v hospodě jak ho zastavili a ukecal to na pětistovku.. než mu z úřadu přišlo že má odevzdat řidičák.

A asi nikdy nemá cenu si s policajtem povídat.. naopak si neznalý ovčan může způsobit další problémy.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Bavte se přepisem s poldou
« Odpověď #20 kdy: 23 Června 2016, 14:41:44 »

A asi nikdy nemá cenu si s policajtem povídat.. naopak si neznalý ovčan může způsobit další problémy.
Možná to má smysl, ale na ověření si budu muset ještě nějaký čas počkat - díky rozhovoru s městapem se mi (možná) podařilo sprdelizovatelný přestupek přehodit na nesprdelizovatelný. Avšak ještě mi nic z MěÚ nepřišlo, tak teprve uvidíme :D
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Bavte se přepisem s poldou
« Odpověď #21 kdy: 23 Června 2016, 15:03:30 »

Citace
Sice očekávám WIN v nejbližší době, ale stálo to za to?

"Obviněný sice tvrdí, že muže vběhnuvšího mu pod auto ve snaze dostat se v zimě do nemocnice neviděl, ovšem obžalovaný spáchal v posledních pěti letech dva dopravní přestupky, z toho lze usuzovat, že nemá pro silniční zákony respekt a tedy je uznán vinným z usmrcení z nedbalosti..."

Takže ano, i kdyby pokuta byla 1 Kč a já nad tím strávil 20 večerů, udělám to. Nevím jak pro vás, ale pro mě to rozhodně není o penězích. Například mě pořád není jasné, jaktože přestupky v dopravě stále nejsou uvažovány jako přestupky proti občanskému soužití, tj. osoba spolehlivá, tj. spáchat přestupek by bylo o zbroják. Myslíte že to nepřijde? Podle mě to je za rohem.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Bavte se přepisem s poldou
« Odpověď #22 kdy: 24 Června 2016, 07:51:58 »

Zrovna bloky se snad kromě bodovaných přestupků neevidují. Takže riziko správka je v tom, že v případě neúspěchu budeš mít záznam.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Bavte se přepisem s poldou
« Odpověď #23 kdy: 11 Července 2016, 21:36:09 »

Zrovna bloky se snad kromě bodovaných přestupků neevidují. Takže riziko správka je v tom, že v případě neúspěchu budeš mít záznam.

Pokud se nepletu tak v evidenční kartě řidiče se evidují všechny pokuty, i blokové bez bodů, např. chybějící lékárnička za 100kč pokuty.

Něco jiného je výpis bodového hodnocení řidiče.
IP zaznamenána