30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Příkaz za sprdel provozovateli ač nahlásil reálného řidiče  (Přečteno 3977 krát)

LuPa

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil

Zdravím,
Spíš než o radu jak situaci řešit bych se s dovolením chtěl ujistit zda je můj postup správný, jsem začátečník, ale chci být učenlivý :)
Situace je následující:
1) máme půjčovnu aut - půjčili jsme auto slovenskému občanovi, ten jel ve Štenberku rychle a automatizovaným technickým prostředkem používaným bez obsluhy byla změřena vyšší rychlost
2) přišel papír k zaplacení 500 Kč nebo k "bonzu" řidiče, takže jsme "bonzli" řidiče. Opravdu reálná osoba, slovák, máme vše vč. smlouvy o půjčení vozidla
3) úřad (asi) obeslal slováka na SK a dopis se jim vrátil, s uvedením důvodu vrácení zásilky "Neznámý"
4) dostali jsme příkaz, jakožto provozovateli, za sprdel na 1500 + 1000, což se nám platit pranic nechce i vzhledem k tomu, že jsme udali reálnou osobu

Rád bych to vyřešil následujícím způsobem - za firmu pošleme odpor s tím, že ještě jednou udáme slováka vč. smlouvy. Z SK někdo pošle slovákovo jménem přiznání, že je mu to mocinky moc líto a že to jářku udělal.
Projde to? Četl jsem si tady informace o Helmutovi, ale tam je to vše za více méně smyšlené osoby.
U tohoto mám jen strach, když to posílám za někoho skutečného, aby s tím nebyl nějaký další opruz.
Díky, když na to hodíte očko a případně řeknete jestli je to debilita nebo ne.

Díky.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za sprdel provozovateli ač nahlásil reálného řidiče
« Odpověď #1 kdy: 15 Června 2016, 08:48:33 »

Nemám čas to hledat. Ale vím že nějaká půjčovna to dotáhla k soudu a myslím, že vyhrála. Večer to pohledám, pokud mě nikdo nepředběhne.

Pokud zahájili sprdel tak je nějaké přiznání už nazajímá, protože stejně už nemohou řešit přestupek...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za sprdel provozovateli ač nahlásil reálného řidiče
« Odpověď #2 kdy: 15 Června 2016, 12:48:40 »

Má smysl bojovat, ale je to vyšší dívčí. Na půjčovnách se krásně ukazuje absurdita sprdele. Ten totiž jakž takž může fungovat pro půjčování aut v rámci rodiny, firmy, přátel atp., protože tam provozovatel má jakýsi vliv na řidiče.

V důsledku ale platí, že jediný spolehlivý způsob, jak zajistit splnění povinnosti provozovatele podle § 10(3) ZPPK, je auto nikomu nesvěřit. Což u půjčovny znamená zavřít krám. V takovém případě by se měla půjčovna snažit nějak minimalizovat riziko (netuším jak, ale chce to vykázat aspoň snahu) a pak to hrát na liberační důvod.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za sprdel provozovateli ač nahlásil reálného řidiče
« Odpověď #3 kdy: 15 Června 2016, 16:13:42 »

doporučuji sehnat spis a prostudovat toto:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2324.0
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za sprdel provozovateli ač nahlásil reálného řidiče
« Odpověď #4 kdy: 15 Června 2016, 17:51:37 »

Tohle by se mělo neprohrát.
Zabojujte, použijte tohle https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2751.0 , a jsem si jist, že se tu v případě potřeby zase pár lidí složí na právní zastoupení.
Bez těchto protiútoků se to bude jenom zhoršovat.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz za sprdel provozovateli ač nahlásil reálného řidiče
« Odpověď #5 kdy: 15 Června 2016, 18:09:34 »

Pokud jde o dosavadní judikaturu ke sprdeli a půjčovnám, autobazarům, neprovedeným přepisům bez zavinění původního provozovatele atd., tak je to pole neorané. Z toho hradeckého rozsudku nelze vycházet, tam to regulérně zkazil magorát příliš zbrklým postupem.

Průkopníkem se měl stát samotný Standa Humlů, viz http://zpravy.idnes.cz/auta-registrace-prestupky-pokuty-autobazary-fog-/domaci.aspx?c=A160325_234901_domaci_kha
IP zaznamenána