30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vjezd do soukromého (církvi vráceného) lesa. Značka zákaz vjezdu - B01.  (Přečteno 3949 krát)

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil

Dopustím se nějakého dopravního přestupku, když vjedu na soukromý pozemek označený zákazem vjezdu (B01)? Nebo to bude problém pouze můj a majitele pozemku? Není způsobená žádná škoda, jde jenom o občasný průjezd na skůtru, kousek po vyasfaltované lesní cestě.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

Pokud je to veřejná komunikace, dopouštíte se normálního přestupku podle ZPPK, vlastnictví pozemku/cesty nehraje roli. Pokud to není veřejná komunikace nebo budete kromě té cesty řádit i v lese, tak se dopouštíte přestupku podle lesního zákona. Obojí jsou normální přestupky, bez možnosti konstruktů typu deliktu provozovatele.

P.S. A nechtějte, abych se přepnul z režimu právník do režimu vlastník lesa a řekl vám, co si asi tak myslím o tom neškodném občasném průjezdu ...
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil

Opravdu nejde o žádné řádění v lese, na to jsem už trochu starý. Ale jezdil jsem tam odjakživa a nikomu to nevadilo, po té asfaltce jezdí těžební technika pořád. Je tam závora a značka, s možností objetí závory cyklisty (závora je tam primárně kvůli zlodějům dřeva).
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

Jestli to je veřejná účelová komunikace, tak tam ten zákaz musel být umístěn z nějakého důvodu, velmi pravděpodobně na žádost vlastníka (srov. § 7 zákona o pozemních komunikací). Máte-li dojem, že vámi zamýšlené veřejné užívání nijak nenarušuje oprávněné zájmy tohoto vlastníka, můžete si vyjednat výjimku, případě dosáhnout nějaké změny té místní úpravy.

Jestli jste tam fakt jezdil odjakživa a fakt to nikomu nevadilo, tak ani nebude problém v tomto smyslu získat stanovisko vlastníka a s takovým lejstrem máte tu výjimku loženou.
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil

Díky za radu. Pokusím se o tu vyjimku. Měl jsem obavy ze změny vlastníka v loňském roce. Původnímu (asi stát) to bylo jedno, nový majitel by mohl mít jiný názor a tušil jsem, že přestupek to asi byl i dřív a je i teď.
IP zaznamenána