30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Správní řízení - první střet :D  (Přečteno 6370 krát)

Vtx

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Správní řízení - první střet :D
« kdy: 30 Května 2016, 22:00:19 »

Zdravím všechny,
za posledních 12 měsíců mi 2x změřili v obci 77 a 75 km/h. Ještě do té doby nedotčen pokutami a policisty jsem vše řádně odsouhlasil a podepsal. Při druhém měření (asi měsíc zpátky), mi zdělili, že jelikož se jedná o druhý přestupek za 12 měsíců, tak se to bude projednávat na správním řízení a příjdu o ŘP na 1-6 měsíců, s tím, že mohu po uplynutí poloviny doby zažádat o vrácení. Jelikož ŘP potřebuji k zaměstnání a i odebrání na 15 dnů by mě stálo práci (pokud bych si nevzal dovolenou), tak jsem začal uvažovat i to zkusit vyřešit jinou cestou, než jak poslušná ovce vše přiznat a smířit se v nejlepším případě s 15 dny. Bohužel v této problematice se vůbec nevyznám a z toho co si přečtu v jiných vláknech si nejsem moc jistý. Proto bych chtěl požádat, pokud by mi s tímto někdo neporadil a jaké mám možnosti. Dá se vůbec nějak vyhnout odebrání ŘP?
Děkuji moc všem a omlouvám se za založení vlákna, kterých je tu mraky, ale jelikož se v této tématice neorientuji, byl bych rád za své vlákno :)
Jinak nemám žádné dokumenty ani předvolání na správní řízení.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - první střet :D
« Odpověď #1 kdy: 30 Května 2016, 22:41:54 »

Takže vás za posledních 12 měsíců 2x změřili při překročení rychlosti více než 20 km/h v obci - s čímž jste na místě souhlasil = vyřešeno blokově.
Více info viz. např. http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1f-3.html

Teď vás změřili potřetí a slíbili že to půjde do správního?

Šance vyhnout se odebrání ŘP je - záleží jak dobře je ten poslední přestupek zdokumentovaný, nicméně pokud potřebujete řidičák k práci, měl byste se spíše nechat zastupovat nějakou profi společností co se tímto zabývá.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - první střet :D
« Odpověď #2 kdy: 30 Května 2016, 23:24:36 »

Já pochopil že ho změřili dvakrát.. poprvé zaplatil bez řečí a podruhé to sami poslali do správního protože jde o papíry.

Tohle je právě důvod bojovat u všech přestupků.. nezaplatit už ten první by sice znamenalo riziko vyšší pokuty, ale na záchranu řidičáku stačilo vyhrát jedno řízení ze dvou.. takhle se musí vyhrát jedno z jednoho.

Ale ztracené to snad není.. až něco přijde tak se uvidí.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - první střet :D
« Odpověď #3 kdy: 31 Května 2016, 02:10:20 »

Vtx: upřesněte, jestli tedy šlo o 2 nebo 3 případy. Ten starší (který způsobil, že ten nejnovější považovali za recidivu a už jej nešlo řešit blokově), jak je starý, více nebo méně než 6 měsíců? Vyřešeno blokem od PČR nebo MP?

Jinak si to malujete dost růžově. Sice asi lze čekat trest na spodní hranici (máte-li jinak čistý záznam, oba ty přestupky jsou na spodní části toho pásma +20-39 v obci), tak i když to dopadne měsíčním zákazem (jako že asi jo, ale třeba se něco panu úředníkovi nebude líbit a přijdou mu adekvátní 2 měsíce), tak rozhodně nepočítejte s tím, že budou papíry v čistírně jen 15 dní. To je totiž jen okamžik, kdy žádost o upuštění od zbytku lze podat, i když tam tu žádost 16. den osobně donesete, musel byste udělat hodně velký dojem, abyste si obratem odnášel rozhodnutí, že už jste dostatečně polepšený, spíš počítejte tak týden. Ani s tímto lejstrem v ruce ještě nemůžete zpátky za volant, musíte nejdřív podat žádost o vrácení řidičského oprávnění podle § 102 ZPPK. V případě takto krátkého zákazu sice nemusíte dokládat vyšetření od psychouše, doktora ani si zopakovat autoškolu, takže je reálné to vyřídit obratem, ale opět to závisí na (libo)vůli úřadu, neboť je to klasické řízení o žádosti a můžou si dát klidně měsíc na čas. Takže tu dovolenou bych si naplánoval radši tak aspoň na měsíc ...
IP zaznamenána

Vtx

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - první střet :D
« Odpověď #4 kdy: 31 Května 2016, 12:43:28 »

Vtx: upřesněte, jestli tedy šlo o 2 nebo 3 případy. Ten starší (který způsobil, že ten nejnovější považovali za recidivu a už jej nešlo řešit blokově), jak je starý, více nebo méně než 6 měsíců? Vyřešeno blokem od PČR nebo MP?

Šlo o 2 případy. Napoprvé jsem zaplatil blokovou pokutu PČR a napodruhé už jsem nic neplatil a jde to k správnímu řízení. A ten první přestupek se stal 31.7.2015, takže nějakých 9 měsíců před tím druhým ve kterém už mě předvolají na správní řízení.
Co jsem si tak četl, tak se to každý snaží co nejvíce natahovat, k čemu je to dobré? Je tam nějaká promlčecí lhůta? A taky jsem se dočetl něco o datovkách jako nějaká možnost vůbec před samotným pozváním na správní řízení.
Jinak děkuji moc za aktivitu všem.
« Poslední změna: 31 Května 2016, 12:46:43 od Vtx »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - první střet :D
« Odpověď #5 kdy: 31 Května 2016, 13:12:14 »

Aha, s tou první věcí šlo o to, že kdyby to bylo mladší než 6 měsíců, tak by se to ještě dalo napadnout v přezkumu, takto už s tím prvním přestupkem a jeho účinky nehne nikdo ani párem volů.

Natahování řízení má 3 hlavní funkce - 1) odložit následky (trest), což může pomoct se např. na ten zákaz nějak připravit, načasovat ho do doby dovolených atp., 2) naděje, že se to někde ztratí, zasekne atp., s 2letou promlčecí lhůtou už nelze spoléhat na to, že se věc čistě obstrukčním postupem povede odsouvat až do zániku odpovědnosti, vyloučené to však není, 3) v případě bodového ohrožení dosažení toho, že v mezičase se nějaké body odečtou - ať už uplynutím času nebo tím odpustkovým kurzem - ve vašem případě irelevantní.

Datovku lze použít k tomu, že když si ji zřídíte až v průběhu řízení (nejlépe krátce před vydáním rozhodnutí, případně před vydáním rozhodnutí o odvolání), tak pokud si úřad nevšimne a doručí poštou, není to řádné doručení a lze to při dodržení určitých pravidel využít. U věci, kde se ukládá zákaz řízení, to má ale své mouchy (např. přestože není správně doručeno, úřady to neví a tak je záznam o zákazu v registru, do kterého mají přístup PČR v terénu ...). Nelze na to moc spoléhat, úředníci nejsou (úplně) blbí a tento trik je už dost starý.

Ve vašem případě teď nemá aktivně smysl nic dělat. Počkejte si, až něco z úřadu přijde, pak se seznamte se spisem, hlavně jak vypadá důkazní materiál (foto + protokol z radaru) a co vše k tomu napsali policajti. Třeba tam bude nějaký problém. Pak se uvidí.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - první střet :D
« Odpověď #6 kdy: 31 Května 2016, 14:55:08 »

Natahování je relevantní i tady.. jestli tam nejsou další přestupky a nepadne pravomocné rozhodnutí za druhý přestupek do konce července tak se odečtou body za první přestupek.. a i když je hlavní problém ten zákaz řízení tak pořád je lepší se po něm vrátit na silnici se 3 body než se 6.

A rychlost 75 je po odečtu? Jestli naměřili 78 a po odečtu 75 nebo naměřili 75 a po odečtu 72?
Jestli obvinění bude na 72 tak by šlo zpochybnit způsob měření a nabídnout úřadu že jste ochotný uznat nižší přestupek za rychlost 69.. sice to není úplně vítězství, ale řidičák by to zachránilo..
IP zaznamenána

Vtx

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení - první střet :D
« Odpověď #7 kdy: 31 Května 2016, 16:27:34 »

A rychlost 75 je po odečtu? Jestli naměřili 78 a po odečtu 75 nebo naměřili 75 a po odečtu 72? Jestli obvinění bude na 72 tak by šlo zpochybnit způsob měření a nabídnout úřadu že jste ochotný uznat nižší přestupek za rychlost 69.. sice to není úplně vítězství, ale řidičák by to zachránilo..

Z druhého měření žádný záznam nemám. Takže to jsem z hlavy řekl, jak si pamatuji. Ale myslím, že oba měření jsou po odečtu.
Každopádně, zatím děkuji moc všem. Počkám až mi přijde nějaký dopis z úřadu a pak napíšu. Děkuji.
IP zaznamenána