30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Mrtvý řidič  (Přečteno 1802 krát)

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
[WIN] Mrtvý řidič
« kdy: 19 Května 2016, 15:35:13 »

Už je to více než rok - mým autem byl spáchán přestupek vysoké rychlosti, změřeno automaticky. Byl jsem obeslán, oznámil jsem řidiče, který ale mezitím bohužel zemřel.
Úřad obeslal rodinu, syn se přihlásil s tím, že otec neřídil. Až potud celkem klasika. Nicméně úřad mi napálil přestupek proti občanskému soužití (křivé obvinění z přestupku).
Byl jsem celkem zvědav, jak se vypořádají s tím, že jsem "křivě obvinil" někoho, kdo mezitím zemřel a jak tam bude ten přenos údajného poškození na dědice.
Dokonce syn zemřelého řidiče chodil podávat vysvětlení na svůj úřad, ten mi oznamoval termíny, abych se mohl zúčastnit.
Asi 4 měsíce před prekluzí jsem dostal předvolání na "můj" úřad, to jsem ignoroval a po 4 měsících mi poslali zánik odpovědnosti.
Takže nic.

Co mě trochu překvapuje, že buďto po tom nešli důsledně, nebo že to nenechali úplně být. Evidentně dělali spoustu úkonů, ale nijak nepospíchali a ani moje neomluvená neúčast nevyvolala žádnou akci.

Odvolání proti sprdeli stále leží na krajském úřadě.

IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Mrtvý řidič
« Odpověď #1 kdy: 19 Května 2016, 15:42:20 »

Syn mel otce pod kontrolou, nebo to byl zase lezak?

Svedectvi z druhe ruky...asi by to chtelo po vyreseni detaily, cim se argumentovalo a co syn tlachal.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin