30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nová data z Prahy  (Přečteno 14927 krát)

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Nová data z Prahy
« kdy: 18 Května 2016, 07:27:47 »

http://www.rozhlas.cz/zpravy/data/_zprava/interaktivni-mapa-kde-si-dat-pozor-na-automaticke-mereni-rychlosti-v-praze--1614412

Škoda, že tam nejsou i průjezdy na červenou, mohla by ta mapa být komplexnější. Zaujala mě Průmyslová - tam měří jen ty dvě novější kamery směrem ke křižovatce s Poděbradskou? Úsekovka na Průmyslové před Českobrodskou je tedy pořád jen pro sledování intenzity, bez výběru?
IP zaznamenána

Natean

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
Re:Nová data z Prahy
« Odpověď #1 kdy: 18 Května 2016, 09:19:42 »

Takže Blanka zatím není zapnutá, nebo je ta mapa jenom pro zmatení nepřítele?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Nová data z Prahy
« Odpověď #2 kdy: 18 Května 2016, 10:09:23 »

A taky mi tam chybí K Barandovu x Lamačova na té křižovatce u Lídlu, kde je údajně v přechodu indukční smyčka pro okamžitou rychlost.
« Poslední změna: 18 Května 2016, 10:10:59 od plikous »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Nová data z Prahy
« Odpověď #3 kdy: 18 Května 2016, 11:43:39 »

Tuhle jsem si všiml nějakejch novejch čárek na Patočkově/Bělohorské, to asi zatím taky neměří. A ta sračkovka co je úplně na konci Bělohorské na Vary má nejspíš vysokou toleranci, nebo se mi daří projíždět většinou mezi čárama :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Nová data z Prahy
« Odpověď #4 kdy: 18 Května 2016, 19:32:35 »

Behemot: jestli myslime tu u klokocky, tak toleruje i 120  ;D
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Nová data z Prahy
« Odpověď #5 kdy: 18 Května 2016, 20:17:15 »

Zajímá mě D8 Ďáblice/Letňany, směr do Phy. Na mapě nic není. Antiradar, kamera i navigace řvou "80, zpomalte". Jezdím tam 100-120-130 ... a nikdy nic nepřišlo.
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:Nová data z Prahy
« Odpověď #6 kdy: 18 Května 2016, 21:47:38 »

Zajímá mě D8 Ďáblice/Letňany, směr do Phy. Na mapě nic není. Antiradar, kamera i navigace řvou "80, zpomalte". Jezdím tam 100-120-130 ... a nikdy nic nepřišlo.

Nápodobně. Lítam tam dobře dva tři roky, parkrát do měsíce, někdy i přes 150 a nic. Podle mýho jenom zamýšlená´a nerealizovaná buzerace - i když jsou tam léta i tabule o měření. Nebo si to pletu se směrem ven? Páč tam je snad taky něco. A možná jsou brány až ke sjezdu na Ládví, jestli si to nepletu. Přespolní na tomhle úseku vždycky začnou dost drtit brzdy a zbytečně to tam houstne i bez provozu  :P

Btw. když řešíme tu D8 - v brzké době se asi stěhuju k Mělníku, takže budu po D8 asi jezdit často (Novoveský exit<->Zdiby). Nějaké info k autům, co tam nějak častěji chytají? Jestli je třeba náhodou nemáš zmapovaný - modely, barvy, třeba i RZ :) Díky!
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Nová data z Prahy
« Odpověď #7 kdy: 19 Května 2016, 16:38:28 »

Já tam jezdím 3 roky téměř denně a nikdy nic neposlali. A ani nikomu jinému, co vím. Včera jsem aktualizoval radary/úsekovky v Genevo a dneska mi zase hlásil "úsekové měření". Zajímavé je, že kamera s GPS modulem i navigace mi hlásí úsekovku od prvních kamer u exitu Ďáblice po sjezd na Ládví. Genevo hlásí úsekovku až někde od sjezdu na Černý Most (Kbelská) opět po sjezd na Ládví.

Směrem ven z Prahy počínaje koncem úsekovky v Holešovičkách nic neměří. Jsou tam nějaké mrtvé kamery za nájedzem z Čakovic, ale úsekovka ne. Před pár lety tam jednou za čas postavili fízla s tripodem mezi svodidla, až mi jej bylo líto :-) ovšem do momentu, kdy naměřil kámoše.

Novoveský exit - Zdiby atd opět jezdím prakticky každý den. Auta.... tuším dva Superby tmavé barvy, ale nikdy mě nestavěly. Pak taková hnusná bleděmodrá metla Prassat kombi. Ten mě kdysi naměřil Polcamem. Tohle auto je už ale hodně profláklé a už jsem jej nějaký měsíc na silnici neviděl. SPZky nemám.

Na silnici z Mělníka po nájezd na dálnici občas opruzuje červená Octavie - celníci. Zaznamenal jsem cca 3 x. Loni jsem tam jel lehce nadlimitně, tak do 180 :-) a párkrát předjížděl kamiony přes plnou, v zákazu atd, začali mě kopírovat a zastavili na nájezdu. Prudili asi 30 minut, zajímalo je detailně, co vezu v kufru, známka vč. ústřižku, atd. radili se s někým opakovaně vysílačkou a pak mě museli nechat jet.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Nová data z Prahy
« Odpověď #8 kdy: 21 Května 2016, 21:15:20 »

kamery byly na Proseku, ale ty nahradily krabičky
ty na výjezdu z Prahy zůstaly jako pohrobek
nikdy se tam neměřilo, jen to mátlo řidiče
občas stává červená O1 na výjezdu od pumpy OMV, ale nikdy jsem je neviděl nikoho stíhat
dalším oblíbeným místem je ta pumpa za Zdiby, tady už se stíhá

jeden čas tam v kopci okolo skládky stával příslušník MP s laserem, ale kde to vybírali, jsem si nevšiml
IP zaznamenána

JakubR1

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Nová data z Prahy
« Odpověď #9 kdy: 23 Května 2016, 12:52:28 »

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/10-nejvetsich-pasti-na-ridice-v-praze-tady-radary-ryzuji-nejvic/

Pánové z Autofora udělali pěkný přehled. Bezpečně vítězí naše-vaše oblíbené Zálesí :-)
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:Nová data z Prahy
« Odpověď #10 kdy: 23 Května 2016, 13:46:47 »

Pánové z Autofora udělali pěkný přehled. Bezpečně vítězí naše-vaše oblíbené Zálesí :-)

Pánové z Autofora opsali od Rozhlasu (oni prakticky jenom opisují, typicky ještě od Amíků - čtu je sice rád, ale tohle je dobré zdůraznit).
http://www.rozhlas.cz/zpravy/data/_zprava/interaktivni-mapa-kde-si-dat-pozor-na-automaticke-mereni-rychlosti-v-praze--1614412
V tomto zdroji je samozřejmě kritičnost k těmto měření mizivá až žádná a jedná se o klasickou dopravně bezpečností zmrdoagitku....
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Nová data z Prahy
« Odpověď #11 kdy: 23 Května 2016, 19:52:46 »

Mě se ten článek na rozhlasu velice líbil - vyžádali si informace, hezky je zpracovali a podali čtenářům bez jakékoli agitky (krom jedné věty kterou můžete chápat sarkasticky nebo ne, čímž se článek lehce nakloní jedním nebo druhým směrem)...

Docela mě zamrzelo když se mi v google news objevil jenom článek z autofora, kde to naprosto obšlehli a neudali zdroj :(
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Nová data z Prahy
« Odpověď #12 kdy: 23 Května 2016, 19:57:38 »

Eh?

Zdroj dat: Český rozhlas
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Nová data z Prahy
« Odpověď #13 kdy: 23 Května 2016, 20:37:15 »

Zajímavý, koukal jsem na to na mobilu a ten poslední odstavec se zdrojem jsem tam vůbec neviděl. Asi už stárnu, sorry autoforu.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Nová data z Prahy
« Odpověď #14 kdy: 27 Května 2016, 22:42:46 »

Zajímá mě D8 Ďáblice/Letňany, směr do Phy. Na mapě nic není. Antiradar, kamera i navigace řvou "80, zpomalte". Jezdím tam 100-120-130 ... a nikdy nic nepřišlo.

Nápodobně. Lítam tam dobře dva tři roky, parkrát do měsíce, někdy i přes 150 a nic. Podle mýho jenom zamýšlená´a nerealizovaná buzerace - i když jsou tam léta i tabule o měření. Nebo si to pletu se směrem ven? Páč tam je snad taky něco. A možná jsou brány až ke sjezdu na Ládví, jestli si to nepletu. Přespolní na tomhle úseku vždycky začnou dost drtit brzdy a zbytečně to tam houstne i bez provozu  :P

Dnes mám ofiko potvrzeno: neměří se tam (směr centrum) vůbec. Měření začíná v Holešovičkách.
IP zaznamenána