30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: "Přestupek" před 1.10.2015  (Přečteno 5016 krát)

Forrest

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
"Přestupek" před 1.10.2015
« kdy: 16 Května 2016, 18:32:51 »

Zdravím kolegy zmrdobijce,
rád bych se s vámi podělil s dalším do očí bijícím diletantstvím oprávněné úřední osoby.
Údajný přestupek se měl stát v červnu 2015 (zjištěn automatickým systémem bla bla bla).
V únoru 2016 přišla výzva na výpalné - ignored.
V dubnu 2016 přišla výzva k napráskání řidiče - na svém podání jsem do požadovaných 5 dnů oznámil uživatele vozidla (sebe) v předmětné době a samozřejmě jsem se k ničemu nepřiznal.
Orgán nelenil a už po dalších 10 dnech (!), začátkem května, vydal příkaz k úhradě.
A teď to začíná být zajímavé, protože orgán v příkazu mimo jiné uvádí, že:
- řidič učinil vyjádření, že řídil a ke spáchání protiprávního jednání se doznal. = Double fail!
- lhůta k projednání přestupku se vydáním a doručením příkazu přerušuje podle ust. p.20 odst. 2 a 3 zákona 200/1990. = Fail, už novelizované znění ke starému přestupku!
Odpor může být podán do 15 dnů.

Jestli tomu správně rozumím, orgán chybně aplikoval novelizované znění na starý přestupek a ještě vycházel ze smyšlených podkladů (vyjádření).
Můj předpokládaný postup bude následující:
Na konci lhůty pro podání odporu podat odpor a zároveň námitku podjatosti konkrétní úřední osoby z důvodu důvodného podezření na snahu shledat obviněného vinným manipulací s fakty a aplikací (v předmětné době) neplatného znění zákona. To by mohlo orgána trochu poškádlit :).

Pokud jsou mé předpoklady správné, na ústní jednání už nedojde (skoro mě to i mrzí).

Co vy na to?


IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:"Přestupek" před 1.10.2015
« Odpověď #1 kdy: 16 Května 2016, 19:27:28 »

Na nějakou podjatost bych se vykašlal.

1. odpor
2. nařízení jednání
3. omluva, že na ně seru a ať si to vyjasní beze mě. Že ale trvám na seznámení s podklady a za tím účelem žádám zaslat kopii spisu
4. prekluze, víc nestihnou.
IP zaznamenána