30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: omluvenka na ústní předvolání  (Přečteno 23231 krát)

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:omluvenka na ústní předvolání
« Odpověď #15 kdy: 09 Dubna 2017, 17:03:09 »

Jak ten bod podjatosti do odvolani ve zkratce formulovat prosim?
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:omluvenka na ústní předvolání
« Odpověď #16 kdy: 01 Května 2017, 10:15:09 »

zdravím pánové

měl bych tady předvolání na 9.května na ÚJ. napadla mě možnost argumentovat prodlouženým víkendem a návštěvou vzdálené rodiny, podpořené dovolenou.

rizika - možnost prokázat to maximálně vypsanou žádankou na dovolenou.

co si myslíte, bylo by to pro SO akceptovatelné?
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Re:omluvenka na ústní předvolání
« Odpověď #17 kdy: 01 Května 2017, 21:32:19 »

Pokud to je první oluvenka a bude poslaná ihned po obdržení předvolání, tak by měli. Pokud ne, je to dobrý bod do odvolání. Ale jestli už 14 dní o tom ÚJ víš a pošleš to až teď, tak to uznat nemusí a asi jim to projde. Pokud nedodáš něco, co by to to případné prodleí podání omluvenky podpořilo, např. potvrzení z pohřební služby atd.
IP zaznamenána

ctw

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:omluvenka na ústní předvolání
« Odpověď #18 kdy: 09 Června 2017, 18:33:13 »

Zdravím. POtřebuji poradit.

Měl jsem se dostavit na druhý termín podání vysvětlení , proč jsem řídil v zákzu (bohužel jsem to ani netušil a poštu jsem asi promeškal). První omluvenka byla na výměném listě, pro úřad práce. Druhý termín jsem úředníkovi hlásil, že mám v ten termín zubaře, ale pokusím se a dám vědět, jelikož jsem vážně musel kvůli neodkladnému zákroku. Hodinu předem jsem mu napsal email, že to nelze, jelikož už mám vážné bolesti zubů.

Když jsem si přijel pro další termín (opět pošta fungobala), tak mi dal rovnou rozhodnutí s tím, že moje druhá omluvenka nebyla řádná. Neprokazatelná. Dostal jsem další rok a to jsem si tento měsíc mohl zkrátit první trest o půlku. Zajímá mě, zda to na mě nezkusil, jelikož poškodil mé právo na vysvětlení a zda se má smysl odvolávat proti jeho rozhodnutí a případné podjatosti, jelikož není možné, abych v nejlepší míře, kdy jsem mu tuto skutečnost dokonce sdělil i při informování druhého termínu, abych teď přišel o své právo.

Budu se muset odvolat? Udělat si řidičák a čekat až mě předvolá?

Může vůbec rozhodnout v mé nepřítomnosti, i když se řádně omluvím? To je ta hlavní otázka...

Moc děkuji...
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:omluvenka na ústní předvolání
« Odpověď #19 kdy: 09 Června 2017, 19:51:38 »

Měl jsem se dostavit na druhý termín podání vysvětlení , proč jsem řídil v zákzu (bohužel jsem to ani netušil a poštu jsem asi promeškal).

Bylo to předvolání k ústnímu jednání o přestupku, nikoliv k podání vysvětlení.


Druhý termín jsem úředníkovi hlásil, že mám v ten termín zubaře, ale pokusím se a dám vědět, jelikož jsem vážně musel kvůli neodkladnému zákroku. Hodinu předem jsem mu napsal email, že to nelze, jelikož už mám vážné bolesti zubů.

Takhle se omluvit dá, ale taková omluva musí být věrohodně doložená tzn., že mělo být co možná nejdříve zasláno úředníkovi potvrzení o ošetření nebo něco podobného. Takovou omluvenku by už pravděpodobně uznal. Omluva po telefonu, emailem, faxem apod., která nebude následně oficielní cestou potvrzená nebude uznána (leda by byl ouředník lidumil).

Když jsem si přijel pro další termín (opět pošta fungobala), tak mi dal rovnou rozhodnutí s tím, že moje druhá omluvenka nebyla řádná.


To je v pořádku, takhle to můžou udělat.

Dostal jsem další rok a to jsem si tento měsíc mohl zkrátit první trest o půlku. Zajímá mě, zda to na mě nezkusil, jelikož poškodil mé právo na vysvětlení a zda se má smysl odvolávat proti jeho rozhodnutí a případné podjatosti, jelikož není možné, abych v nejlepší míře, kdy jsem mu tuto skutečnost dokonce sdělil i při informování druhého termínu, abych teď přišel o své právo.

Nic nezkoušel a na právu jsi krácen nebyl, postupoval v souladu se zákonem. Odvolávat se má smysl vždycky, nic se tím nedá zkazit, ale naopak získat. Horší trest než pllyne z rozhodnutí už nebude. Podjatost je v této fázi nesmysl. Právo vyjádřit se ke všem podkladům máme stále a není nic lehčího, než toto své právo uplatnit v odvolání.

Budu se muset odvolat? Udělat si řidičák a čekat až mě předvolá?

Odvolávat se nemusíš, ale rozhodně doporučuji odvolání podat, protože je možné podat návrh na upuštění zbytku trestu, který máš a tím získat řidičské oprávnění zpět. Je samozřejmě nutné posoudit, zda je šance na úspěch při odvolání v té druhé věci, pokud je šance malá, tak se samozřejmě nevyplatí žádat o vrácení řidičského oprávnění, protože to stojí peníze, čas a stejně o něj zase příjdeš.

Může vůbec rozhodnout v mé nepřítomnosti, i když se řádně omluvím? To je ta hlavní otázka...

Ano může, má na to zákonné oprávnění, řádná omluva to nebyla, protože nebyla doložená, jak jsem již psal výše.

Doporučuji se svěřit někomu šikovnému, kdo nahlídne do spisu a posoudí šanci na úspěch. Hlavně je potřeba včas podat odvolání (blanketní).
IP zaznamenána

ctw

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:omluvenka na ústní předvolání
« Odpověď #20 kdy: 09 Června 2017, 20:06:42 »

Já dodal omluvenku od zubaře ihned druhý den doporučeně s vlasntím podpisem a omluvou. To jsem zapomněl zmínit.

Jde mi o to, abych mohl vše řádně vysvětlit a doufat v nějaký lidský přístup. Proto si myslím, že je to dost unáhlené. Telefonicky a emailem jsem mu dal včas vědět a ihned poslal potrvzení od léekaře ... nevím co je potřeva víc
IP zaznamenána

ctw

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:omluvenka na ústní předvolání
« Odpověď #21 kdy: 09 Června 2017, 20:08:49 »

Ano může, má na to zákonné oprávnění, řádná omluva to nebyla, protože nebyla doložená, jak jsem již psal výše.

Doporučuji se svěřit někomu šikovnému, kdo nahlídne do spisu a posoudí šanci na úspěch. Hlavně je potřeba včas podat odvolání (blanketní).

Pakliže to řádná omluva je... může to udělat i kdybych byl náhodou nemocný 50x?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:omluvenka na ústní předvolání
« Odpověď #22 kdy: 09 Června 2017, 21:07:41 »

odpověď je jednoduchá, úředník může všechno. Dál už je to jen otázka toho, zda-li mu to nadřízený orgán (resp. soud) podrží. Nejhorší je na tom ta nerovnost…
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:omluvenka na ústní předvolání
« Odpověď #23 kdy: 10 Června 2017, 08:03:03 »

Já dodal omluvenku od zubaře ihned druhý den doporučeně s vlasntím podpisem a omluvou. To jsem zapomněl zmínit.

Jde mi o to, abych mohl vše řádně vysvětlit a doufat v nějaký lidský přístup. Proto si myslím, že je to dost unáhlené. Telefonicky a emailem jsem mu dal včas vědět a ihned poslal potrvzení od léekaře ... nevím co je potřeva víc

Tak to je jiná, pak ta omluvenka mohla být uznána. Záleží na tom, jak byla napsána. Důvěryhodnost a důvodnost omluvnky si posuzuje konkrétní úředník a je na něm jestli to uzná či nikoliv. Nicméně jde takové neuznání omluvenky napadat v odvolání.

V lidský přístup bych moc nedoufal a unáhlené to je proto, že úředník očekával problémy. Je pro něj jednoduché vydat rozhodnutí a na nějakou dobu má klid.

Pakliže to řádná omluva je... může to udělat i kdybych byl náhodou nemocný 50x?

Jsou lidi, co celé řízení dotáhnou do prekluze jen na dostatečných omluvenkách od lékařů. Každou omluvenku posuzuje úředník individuálnš, když se mu nebude líbit, tak jí neuzná, projedná přestupek v nepřítomnosti a vydá rozhodnutí. To udělat může, ale je pak na odvolačce, jestli ten jeho postup podrží. Samozřejmě je nezbytné napsat kvalitní odvolání a šance, že to odvolačka zruší a vrátí k novému projednání není malá.
IP zaznamenána

ctw

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:omluvenka na ústní předvolání
« Odpověď #24 kdy: 12 Června 2017, 22:25:08 »

Chlapi, já jsem fakt marnej, ale je tady takových vzorů na odvolání proti rozhodnutí, že nevím, který použít :-(
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:omluvenka na ústní předvolání
« Odpověď #25 kdy: 13 Června 2017, 16:44:15 »

Chlapi, já jsem fakt marnej, ale je tady takových vzorů na odvolání proti rozhodnutí, že nevím, který použít :-(

Odvolání se musí psát na míru podle případu.. aspoň když má mít šanci na úspěch.. a k vypracování odvolání je potřeba mít spis.
Jestli už se blíží konec lhůty tak se dá získat čas podáním blanketního odvolání s tím že důvody budou doplněné později..


Dostal jsem další rok a to jsem si tento měsíc mohl zkrátit první trest o půlku.

Tomu by odvolání trochu pomohlo.. když by zbytek zákazu prominuli a nebyl to zákaz na autoškolu a psychotesty tak máte řidičák zpátky aspoň do rozhodnutí odvolačky.. a to může trvat i měsíce.. podle toho jaký kraj to je..
IP zaznamenána

baran_m

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:omluvenka na ústní předvolání
« Odpověď #26 kdy: 23 Července 2017, 11:10:30 »

Omluvenku od lekare musim predat fyzicky (=postou) urednikovy nebo staci jen scan do datovky?

I kdyz sem vedel o planovanem spravnim rizeni, odjel jsem na par tydnu pracovne do zahranici, ted resim, jak nejlepe posunout planovane jednani par dni predem. Diky.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:omluvenka na ústní předvolání
« Odpověď #27 kdy: 23 Července 2017, 13:02:19 »

Stačí scan do datovky
IP zaznamenána

baran_m

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:omluvenka na ústní předvolání
« Odpověď #28 kdy: 23 Července 2017, 13:08:28 »

Super. Nebyl by nekdo tak ochotnej a poslal mi oskenovanou svoji omluvenku? Klidne nejak zanonymizovanou popr. jak je libo. Upravil bych si ji na svoje inicialy. Diky. (Kdybych byl v CR, vyresim si to s obvodakem sam, ale takhle..) Klidne se odmenim.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:omluvenka na ústní předvolání
« Odpověď #29 kdy: 23 Července 2017, 13:30:17 »

baran_m> S tím opatrně!
IP zaznamenána