30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 36

Autor Téma: Opicejní prasba aneb „fesele opraski“  (Přečteno 284224 krát)

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #210 kdy: 16 Srpna 2017, 17:46:19 »

Když jsme u termitů, jaxi mám představit "dát přednost na přechodu"?

Pojem se vyskytuje v ZPPK jednou, a to v ustanoveních o semaforech § 70 odst. 2 písm. c) ZPPK, jde o relikt z dob, kdy nebyl vztah chodců a vozidel na přechodech tak přísně upraven. Mám s tím termínem celkem velký teoretický problém. Vztah je upraven v § 5 (řidič nesmí ohrozit ani omezit, musí zpomalit či zastavit když.....), přednost v jízdě je definována v § 2 písm. q) dát přednost v jízdě znamená povinnost řidiče nezahájit jízdu nebo jízdní úkon nebo v nich nepokračovat, jestliže by řidič, který má přednost v jízdě, musel náhle změnit směr nebo rychlost jízdy. Analogicky by to mohlo být dát přednost na přechodu znamená povinnost řidiče nezahájit jízdu nebo jízdní úkon nebo v nich nepokračovat, jestliže by chodec, který má přednost, musel náhle změnit směr nebo rychlost chůze. Dobře, ale co to prakticky znamená, je to víc, nebo méně, než ustanovení v § 5?

Pokusím se rozbor. Dle mého názoru neomezit <=> chodec nemusí změnit a rychlost chůze, neohrozit je podmnožina neomezit => nebudu se tím dále zabývat. Povinnost podle § 5 odst. písm h) tím dotčena není, lze diskutovat o části ustanovení odst. 2 písm. f)  v případě potřeby je řidič povinen i zastavit vozidlo před přechodem pro chodce v případě, že na přechodu nikoho neomezí ani neohrozí, ale je to dost na vodě. Takže jediný výrazný dopad má to ustanovení pro řidiče tramvaje, kteří z povinnosti dát přednost chodcům nejsou vyjmuti na rozdíl od ustanovení § 5.

Provokace: Pokud chodci na přechodu (jdoucímu vpřed) projedu za jeho zády ve vzdálenosti 0,5 m rychlostí 50 km/h, dopustil jsem se něčeho? IMHO nikoli, protože jsem ho neomezil ani neohorzil, pouze vyděsil. Rychlost ani směr chůze měnit nemusel.
« Poslední změna: 16 Srpna 2017, 17:57:42 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #211 kdy: 16 Srpna 2017, 18:15:03 »

Provokace: Pokud chodci na přechodu (jdoucímu vpřed) projedu za jeho zády ve vzdálenosti 0,5 m rychlostí 50 km/h, dopustil jsem se něčeho? IMHO nikoli, protože jsem ho neomezil ani neohorzil, pouze vyděsil. Rychlost ani směr chůze měnit nemusel.

Asi dopustil protože jste chodce ohrozil..

Citace
l) nesmět ohrozit znamená povinnost počínat si tak, aby jinému účastníku provozu na pozemních komunikacích nevzniklo žádné nebezpečí,
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #212 kdy: 17 Srpna 2017, 00:05:15 »

Provokace: Pokud chodci na přechodu (jdoucímu vpřed) projedu za jeho zády ve vzdálenosti 0,5 m rychlostí 50 km/h, dopustil jsem se něčeho? IMHO nikoli, protože jsem ho neomezil ani neohorzil, pouze vyděsil. Rychlost ani směr chůze měnit nemusel.

Asi dopustil protože jste chodce ohrozil..

Citace
l) nesmět ohrozit znamená povinnost počínat si tak, aby jinému účastníku provozu na pozemních komunikacích nevzniklo žádné nebezpečí,

Co když chodec čeká na pole position u kraje přechodu na zelenou a já projedu po silnici v obdobné vzdálenosti a rychlosti?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #213 kdy: 17 Srpna 2017, 07:37:52 »

Provokace: Pokud chodci na přechodu (jdoucímu vpřed) projedu za jeho zády ve vzdálenosti 0,5 m rychlostí 50 km/h, dopustil jsem se něčeho? IMHO nikoli, protože jsem ho neomezil ani neohorzil, pouze vyděsil. Rychlost ani směr chůze měnit nemusel.

Tady si dokazu predstavit argumentaci v tom smyslu, ze jste chodce ohrozil, protoze kdyby pri tom prechazeni zakopnul, tak uz nestihnete zareagovat a bezpecne zastavit nebo uhnout. Jednou mi presne tohle udelal docela velky nakladak a byl to fakt dost neprijemny pocit.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #214 kdy: 17 Srpna 2017, 09:52:26 »

Přesně tak. Jízda vysokou rychlostí kolem chodce ho bezprostředně ohrožuje. To že se nic nestalo rozhodně není zásluha toho řidiče.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #215 kdy: 17 Srpna 2017, 09:59:32 »

Provokace: Pokud chodci na přechodu (jdoucímu vpřed) projedu za jeho zády ve vzdálenosti 0,5 m rychlostí 50 km/h, dopustil jsem se něčeho? IMHO nikoli, protože jsem ho neomezil ani neohorzil, pouze vyděsil. Rychlost ani směr chůze měnit nemusel.
Tady bych si dovolil nesouhlasit, 0,5m uz neni bezpecna vzdalenost vozidla od chodce v pripade, ze jejich vektory pohybu jsou kolme... je to tak krajni hodnota za nizkych rychlosti <70km/h  pokud jejich smery jsou rovnobezne.

Jiste je rozdil mezi osobakem a kamionem, ktere trvori svoji velikosti-plochou-rychlosti ruzne velke vzdusne viry...

Naopak si dovolim tvdit, ze pokud chodec zakopne u prechodu a je od nej 1,2-1,5m* a hlava mu skonci pod Vasim kolem, jedna se o nestatnou nahodu** - coz neznamena, ze nejaky opici mozek ze statnich zastupcu Vas neobzaluje...

* jedna se dice o cyklistu viz obrazek http://autosalon.iprima.cz/novinky/novy-trik-policie-v-prevleku-za-cyklisty-kontroluje-chovani-ridicu
**ridic ma predvidat bezna rizika, ne dopad bolidu - o prejetych hlavach vim jen v souvislosti s idiotama, co si lehnou na vozovku ozrali v noci...






IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #216 kdy: 13 Září 2017, 18:10:10 »

Bez komentáře.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #217 kdy: 13 Září 2017, 23:31:08 »

Kde je problém ve značce?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #218 kdy: 13 Září 2017, 23:52:14 »

ano, na zemi pod autem je na zemi taktéž kříž. Dodávky tam vykládají zboží do průjezdu.Takhle debilně může zaparkovat jen poloopice. Na parkovišti bylo dnes vpoledne nejméně 5 parkovacích míst. Nešlo o žádný zásah ani jinou mimořádnou událost. Mimo jiné je tam moc fajn hospoda. Městapák č.1 měl rajskou s knedlíkem a druhej vrabce s bramborovým knedlíkem. Jablonecké městapo rádo provozuje měření ramerem v automatizovaném režimu a pokouší se rozesílat výzvy k uuč.

IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #219 kdy: 14 Září 2017, 07:38:06 »

Tak třeba tam zrovna automatizovaně měřili  ;D
IP zaznamenána

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #220 kdy: 14 Září 2017, 07:45:34 »

...hustotu rajské omáčky  :D
IP zaznamenána

kravamaga

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #221 kdy: 14 Září 2017, 23:12:54 »

Neni uvedeno pro koho je parkoviste vyhrazeno => nejdna se o vyhrazene parkovaci stani => muze tam parkovat kdokoliv.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #222 kdy: 15 Září 2017, 06:23:48 »

Správný výklad pro případ že tam stojím já či jiný člen 30 kmhcz.
Pokud tam stojí policajti či obdobná verbež, jde samozřejmě o výklad vadný. Správně: Neni uvedeno pro koho je parkoviste vyhrazeno => porad se jedna se o vyhrazene parkovaci stani => nesmí tam stát nikdo. Srv. text k IP 12 Značka označuje místo, kde je dovoleno zastavení a stání pouze některých vozidel. Údaje o tom, pro koho je parkoviště vyhrazeno (např. název organizace, státní poznávací značka, symbol zařízení 5)) a popřípadě v jaké době, jsou uvedeny na dodatkové tabulce a mohou být uvedeny i na značce místo nápisu.
« Poslední změna: 15 Září 2017, 08:26:25 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #223 kdy: 17 Září 2017, 01:57:38 »

A mimo čas, který je na dodatkové tabulce, je vyhrazeno pro nikoho nebo rezervé neplatí?
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #224 kdy: 17 Září 2017, 19:29:22 »

Jaký čas?
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 36