30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Stran: 1 ... 13 14 [15] 16

Autor Téma: Opicejní prasba aneb „fesele opraski“  (Přečteno 60672 krát)

qoyi

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #210 kdy: 21 červenec 2017, 22:50:27 »

Když jsme u termitů, jaxi mám představit "dát přednost na přechodu"?

Tam do hry vstupuje mnoho faktorů, pokud jdete jako chodec z jedné strany na druhou a jiný chodec jde proti Vám ve stejném směru ... a uhne aby do Vás nenarazil, tak vám dal přednost a je to OK. Proto kontrolují přechody bez lidí, aby tu přednost mohli bez problému zdokumentovat. A vůbec to není prdel, protože když trefíte důchodkyni a ta trefí xichtem asfalt, tak může přijít k vážnému zranění a za obvinění z TČ je víc čárek. Jo a proto je potřeba víc fízlů, aby se to mohlo kontrolovat. Jako tak, no.
« Poslední změna: 21 červenec 2017, 22:52:02 od qoyi »
IP zaznamenána
~ vrána vráně oči nevyklove ~

ryuu

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #211 kdy: 22 červenec 2017, 07:29:01 »

Zakon o provozu na pozemnich komunikacich explicitne uvadi, ze na prechodu se chodi vpravo. Takze pokud pujdu po leve strane, tak jednoznacne musim dat prednost chodci v protismeru :)
IP zaznamenána

jvms

• Zobrazit profil
« Odpověď #212 kdy: 22 červenec 2017, 21:12:27 »

Zda ridici pri odboceni v pravo umozni prejit vozovku chodci, ktery se evidentne chysta prejit vozovku?
IP zaznamenána

Sudaler

• Zobrazit profil
« Odpověď #213 kdy: 02 Srpen 2017, 20:53:39 »

Teplice - Kaufland, 6. 7. 2017
IP zaznamenána

qoyi

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #214 kdy: 02 Srpen 2017, 23:30:17 »

S timhle osobně problém nemám, nepřekáží nikomu a ničemu. Spíš bych řekl, že si je tam zavolali, většinou ochranka tahá čorky zadem aby nemuseli přes lidi. Mě jednou taky takhle vezli, když jsem prošel celej krám s lízátkem v puse a nějak mi nedošlo že to může bejt problém. Nejlepší byla hláška fízla "tak teď potřebujeme nějak zjistit, za jak dlouho se to lízátko takhle vylíže" ...  ;D
IP zaznamenána

ikovlabs

• Zobrazit profil
« Odpověď #215 kdy: 03 Srpen 2017, 11:24:39 »

Ja s tim problem mam .
U nas u Kaufu taklhle cihaji ve stinu na stopku - hlavne vecer kdyz je 100 metru na kazdou staranu prazdno a silnice osvetlena.
Kdybych tam vjel  ja tak mi pomuzou pokutou .
IP zaznamenána

x-bat

• Zobrazit profil
« Odpověď #216 kdy: 03 Srpen 2017, 16:41:54 »

V neděli máme spoustu práce - vyfoceno v 11.15 u dětského hřiště, ve 12.15 jsem odcházel a kluci měli stále spoustu práce ve vysedávaní na lavičce (vlevo za autem) a kamarádské debatě s majitelem hospody.
btw. na té otočené dodatkové tabulce pod zákazem vjezdu je výjimka pro zásobování.

« Poslední změna: 03 Srpen 2017, 16:45:02 od x-bat »
IP zaznamenána

enzym

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #217 kdy: 16 Srpen 2017, 17:46:19 »

Když jsme u termitů, jaxi mám představit "dát přednost na přechodu"?

Pojem se vyskytuje v ZPPK jednou, a to v ustanoveních o semaforech § 70 odst. 2 písm. c) ZPPK, jde o relikt z dob, kdy nebyl vztah chodců a vozidel na přechodech tak přísně upraven. Mám s tím termínem celkem velký teoretický problém. Vztah je upraven v § 5 (řidič nesmí ohrozit ani omezit, musí zpomalit či zastavit když.....), přednost v jízdě je definována v § 2 písm. q) dát přednost v jízdě znamená povinnost řidiče nezahájit jízdu nebo jízdní úkon nebo v nich nepokračovat, jestliže by řidič, který má přednost v jízdě, musel náhle změnit směr nebo rychlost jízdy. Analogicky by to mohlo být dát přednost na přechodu znamená povinnost řidiče nezahájit jízdu nebo jízdní úkon nebo v nich nepokračovat, jestliže by chodec, který má přednost, musel náhle změnit směr nebo rychlost chůze. Dobře, ale co to prakticky znamená, je to víc, nebo méně, než ustanovení v § 5?

Pokusím se rozbor. Dle mého názoru neomezit <=> chodec nemusí změnit a rychlost chůze, neohrozit je podmnožina neomezit => nebudu se tím dále zabývat. Povinnost podle § 5 odst. písm h) tím dotčena není, lze diskutovat o části ustanovení odst. 2 písm. f)  v případě potřeby je řidič povinen i zastavit vozidlo před přechodem pro chodce v případě, že na přechodu nikoho neomezí ani neohrozí, ale je to dost na vodě. Takže jediný výrazný dopad má to ustanovení pro řidiče tramvaje, kteří z povinnosti dát přednost chodcům nejsou vyjmuti na rozdíl od ustanovení § 5.

Provokace: Pokud chodci na přechodu (jdoucímu vpřed) projedu za jeho zády ve vzdálenosti 0,5 m rychlostí 50 km/h, dopustil jsem se něčeho? IMHO nikoli, protože jsem ho neomezil ani neohorzil, pouze vyděsil. Rychlost ani směr chůze měnit nemusel.
« Poslední změna: 16 Srpen 2017, 17:57:42 od enzym »
IP zaznamenána

2M

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #218 kdy: 16 Srpen 2017, 18:15:03 »

Provokace: Pokud chodci na přechodu (jdoucímu vpřed) projedu za jeho zády ve vzdálenosti 0,5 m rychlostí 50 km/h, dopustil jsem se něčeho? IMHO nikoli, protože jsem ho neomezil ani neohorzil, pouze vyděsil. Rychlost ani směr chůze měnit nemusel.

Asi dopustil protože jste chodce ohrozil..

Citace
l) nesmět ohrozit znamená povinnost počínat si tak, aby jinému účastníku provozu na pozemních komunikacích nevzniklo žádné nebezpečí,
IP zaznamenána

qoyi

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #219 kdy: 17 Srpen 2017, 00:05:15 »

Asi dopustil protože jste chodce ohrozil..

Citace
l) nesmět ohrozit znamená povinnost počínat si tak, aby jinému účastníku provozu na pozemních komunikacích nevzniklo žádné nebezpečí,

Co když chodec čeká na pole position u kraje přechodu na zelenou a já projedu po silnici v obdobné vzdálenosti a rychlosti?
IP zaznamenána

ryuu

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #220 kdy: 17 Srpen 2017, 07:37:52 »

Tady si dokazu predstavit argumentaci v tom smyslu, ze jste chodce ohrozil, protoze kdyby pri tom prechazeni zakopnul, tak uz nestihnete zareagovat a bezpecne zastavit nebo uhnout. Jednou mi presne tohle udelal docela velky nakladak a byl to fakt dost neprijemny pocit.
IP zaznamenána

opas

• hard core 30kmh.cz
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
« Odpověď #221 kdy: 17 Srpen 2017, 09:52:26 »

Přesně tak. Jízda vysokou rychlostí kolem chodce ho bezprostředně ohrožuje. To že se nic nestalo rozhodně není zásluha toho řidiče.
IP zaznamenána

fu

• hard core 30kmh.cz
  • Lidem bez naděje, se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
« Odpověď #222 kdy: 17 Srpen 2017, 09:59:32 »

Tady bych si dovolil nesouhlasit, 0,5m uz neni bezpecna vzdalenost vozidla od chodce v pripade, ze jejich vektory pohybu jsou kolme... je to tak krajni hodnota za nizkych rychlosti <70km/h  pokud jejich smery jsou rovnobezne.

Jiste je rozdil mezi osobakem a kamionem, ktere trvori svoji velikosti-plochou-rychlosti ruzne velke vzdusne viry...

Naopak si dovolim tvdit, ze pokud chodec zakopne u prechodu a je od nej 1,2-1,5m* a hlava mu skonci pod Vasim kolem, jedna se o nestatnou nahodu** - coz neznamena, ze nejaky opici mozek ze statnich zastupcu Vas neobzaluje...

* jedna se dice o cyklistu viz obrazek http://autosalon.iprima.cz/novinky/novy-trik-policie-v-prevleku-za-cyklisty-kontroluje-chovani-ridicu
**ridic ma predvidat bezna rizika, ne dopad bolidu - o prejetych hlavach vim jen v souvislosti s idiotama, co si lehnou na vozovku ozrali v noci...

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Martin623

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #223 kdy: 13 Září 2017, 18:10:10 »

Bez komentáře.
IP zaznamenána

qoyi

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil