30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 36

Autor Téma: Opicejní prasba aneb „fesele opraski“  (Přečteno 284321 krát)

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #180 kdy: 15 Května 2017, 22:03:46 »

Tohle jsou asi zrovna jediny znacky toho typu co neignoruju..sam mam maly dite a vetsi prostor se vazne hodi. Na tyhle smejdy bych tam asi pockal a dal rec..
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #181 kdy: 15 Května 2017, 22:19:27 »

No tak kdyby se na to v nákupácích a jiných podzemkách s místama dle norem na schadewerke spartak vysrali a rozšířili normální místa o 10 cm, tak by se líp parkovalo všem. Je to fakt porod se tam vejít, kór se všema těma čuráckejma sůvé co ještě většinou parkují schválně jak kokoti našikmo.

Ostatně i norma na drutěvácký místa poměrem (tuším v %) je úplná kokotina. V prdelích typu Beroun kde jsou dva drutěváci v celým městě je ovšem u lídlu vyhrazeno přes 10 míst, takže člověk má v podvečerní špičce na výběr jezdit 5-10 minut okolo než najde místo, nebo to dát na drutěváky a vysloužit si teplej bonz opičkám… ::)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #182 kdy: 15 Května 2017, 22:32:45 »

Tohle jsou asi zrovna jediny znacky toho typu co neignoruju..sam mam maly dite a vetsi prostor se vazne hodi. Na tyhle smejdy bych tam asi pockal a dal rec..

Taky mam malý dítě, takže vytáhnout vajíčko, kočárek z kufru, nasadit a celkově se s tim chvilku srát. Stejně ale nechápu proč bych měl mít někde nějaký reserve kvůli tomu že mam doma parazita, natož proč bych tím že mám zrovna já parazita a ostatní ne měl ostatní omezovat v parkování. Takže na to jako zodpovědný otec seru. Kdybych měl 150 kilo tak mi taky neudělaj širší místo u kauflandu.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #183 kdy: 15 Května 2017, 22:39:53 »

Ja ho taky nikde nevyzaduju, ale to neznamena, ze kdyz nekde je,  ze ho nevyuziju a ze by mi nevadilo, ze tam stoji zrovna tahle verbez. Nic s tim nenadelam a zaparkuju jinde, nemam s tim problem. Ale je to na tech mistech preci jen jednodussi..
Hlavne ale doma nemam parazita.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #184 kdy: 15 Května 2017, 22:49:30 »

Ja ho taky nikde nevyzaduju, ale to neznamena, ze kdyz nekde je,  ze ho nevyuziju a ze by mi nevadilo, ze tam stoji zrovna tahle verbez. Nic s tim nenadelam a zaparkuju jinde, nemam s tim problem. Ale je to na tech mistech preci jen jednodussi..
Hlavne ale doma nemam parazita.

S tím parazitem to nebylo myšleno osobně. Jednodušší to na těch místech asi je ... třeba když se tam postavim s dodávkou tak nezablokuju 2 ostatní auta.  ;D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #185 kdy: 15 Května 2017, 23:02:00 »

http://imgup.cz/image/LXAh
Tahle značka je alespoň formálně v pořádku (na rozdíl od těch různých kreativních piktogramů s kočárky, rodinkou držící se za ruce, případně jen podobně nejednoznačného vodorovného značení). Tohle sice taky není úplně jednoznačné (a zároveň bych rád viděl OOP, na základě kterého byla taková DZ umístěna), ale alespoň to je IP 12 odpovídající vyhlášce a z dodatkové tabulky si lze domyslet, že se to patrně bude týkat vozidel, ve kterých osoba do 15 let přijela (eventuálně má odjet - variantu, že tam to dítě má být zavřené po dobu parkování, zamítneme pro absurdnost, i když čistě gramaticky by byla možná).

Jiná věc je, že to je stále reálně nevymahatelné. Řidič by se musel přiznat, případně by to opičák či nějaká kamera musela pokrýt od zastavení až do odjezdu (jinak vždy může řidič tvrdit, že tam nějaké dítě přivezl či odvezl, podle toho, u čeho fízl nebyl).

Dlouhodobě ale pozoruji, že u těchto podivných vyhrazených stání ubývá formálně nesmyslných úprav (nejednoznačné piktogramy, vodorovné nápisy, cedule co si ani vizuálně nehrají na dopravní značku ...) a přibývá takových, jako je ta shora odkazovaná, které by alepspoň teoreticky vynucovat šlo.

Zda tam cíleně parkovat je už každého věc. Když mám na výběr, tak si radši stoupnu někam, kde nehrozí, že budu omlácen od kočárku či dveří auta, ze kterého matka tahá dítě a nic jiného než to dítě nevnímá.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #186 kdy: 16 Května 2017, 00:10:40 »

Spš hrozí pokárání nebo zhnusení od slušného občacna, popřípadě teplej bonz.

To se mi stalo u jednoho nákupního domu, kde nebylo svislé značení, pouze pofiderní vodorovné. Hned se mě jal vychovávat nějaký exot jestli jsem invalida. Asi ho naštvalo to "drahé" auto. Bylo tam asi dalších 9 volných míst pro invalidy z toho 3 označeny správně.
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #187 kdy: 16 Května 2017, 05:56:59 »

Ja ho taky nikde nevyzaduju, ale to neznamena, ze kdyz nekde je,  ze ho nevyuziju a ze by mi nevadilo, ze tam stoji zrovna tahle verbez. Nic s tim nenadelam a zaparkuju jinde, nemam s tim problem. Ale je to na tech mistech preci jen jednodussi..
Hlavne ale doma nemam parazita.

S tím parazitem to nebylo myšleno osobně. Jednodušší to na těch místech asi je ... třeba když se tam postavim s dodávkou tak nezablokuju 2 ostatní auta.  ;D
Ja to ani osobne nebral, kazdy mame doma neco jineho :-)
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #188 kdy: 18 Května 2017, 14:04:47 »

Pojízdá kancelář MP stojící na žluté čáře, částečně na parkovacím místě a blokující místo pro invalidy...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #189 kdy: 19 Května 2017, 15:52:19 »

Taky přidám. Auto na chodníku, před vjezdem do soukromé garáže a opodál pomáhají a chrání.
« Poslední změna: 19 Května 2017, 16:09:31 od swenak »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #190 kdy: 07 Června 2017, 10:27:00 »

Tady něco dalšího, taky se poflakují na chodíku, ač jednostopou :-)
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #191 kdy: 10 Června 2017, 12:10:20 »

Taky přidám. Auto na chodníku, před vjezdem do soukromé garáže a opodál pomáhají a chrání.

Bý to můj vjezd, tak bych jim na sklo nalepil několik pěkných záškodnických parkovacích samolepek, které je problém sundat... Pak bych za okno nastražil kameru na natáčení.

Trochu snění: Vlastnit botičku, tak jim to obuju, nalepím výzvu s informacemi na sklo a čekám až chlapci zazvoní. Pak bych je nechal se na kameru hezky poníženě omluvit a slíbit, že tohle už neudělají. :D
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #192 kdy: 10 Června 2017, 15:15:41 »

…a pak jim naúčtovat manipulační poplatek, jinak že to nesundáte, ne? Jak jinak…
IP zaznamenána

ikovlabs

  • Příspěvků: 126
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #193 kdy: 15 Června 2017, 15:47:50 »

Zastavka nezastavka  - likvidovat se musi....
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #194 kdy: 15 Června 2017, 16:22:01 »

Ted mi doslo ze jeste nemam kamerovy zaznam jak mi skocil radar do cesty a ja nestihl zabrzdit, tak treba taky nejaky potkam.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.
Stran: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 36