30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 33 34 [35] 36

Autor Téma: Opicejní prasba aneb „fesele opraski“  (Přečteno 284278 krát)

lora

  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #510 kdy: 16 Dubna 2021, 12:10:37 »

Mike: Ridic zadnou povinnost pred jizdou zkontrolovat vozidlo samozrejme nema (teda pokud nema PCR nejaky interni predpis nad ramec zakona o provozu na pozemnich komunikacich).

Jakto? Já jsem žil celou dobu v domnění, že před jízdu si musím zkontrolovat auto, jestli je v pořádku...
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #511 kdy: 16 Dubna 2021, 12:28:15 »

To nikde narizeno neni. Ridic je povinnen uzit k jizde jen vozidlo, ktere splnuje technicke podminky (§ 5). O kontrole vozidla pred jizdou jako takove se nic nepise, neni nijak zarizena a ridic ma tak ke splneni sve povinnosti celkem volne ruce.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #512 kdy: 16 Dubna 2021, 21:01:15 »

jo takže autoškola to vlastní učí tak jako navíc, ale pro srandu králíkům  ::)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #513 kdy: 17 Dubna 2021, 05:04:09 »

Je to něco jako tradice. I ve vyhláškách obsahujících pravidla provozu před účinností ZPPK to bylo téměř doslovně stejně - tj. povinnost užít vozidlo splňující předpisy, ale žádné povinnosti řidiče před jízdou stran nějakých konkrétních kontrol. Stejně jako zákonná úprava jsou ale konstantní i materiály pro autoškoly, které jakýsi povinně se tvářící checklist obsahují též od (digitální) nepaměti dodnes.

Reálně připadá postih řidiče za porušení povinnosti užít způsobilé vozidlo (ať už jako zbytkový přestupek, či ten drsný se zákazem v případě ohrožujících závad) při splnění aspoň jedné z následujících podmínek

* řidič mluvil s fízly/úřady
* jde o zjevnou závadu, o které nelze plauzibilně tvrdit ani že o ní řidič nevěděl, ani že vznikla za jízdy krátce před kontrolou
* orgány umí jinak prokázat, že o závadě řidič věděl (např. z předchozích kontrol/řízení)
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #514 kdy: 25 Června 2021, 11:11:52 »

IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #516 kdy: 30 Září 2021, 15:38:59 »

Policajti se srazili s 26 let starou ridickou tmaveho BMW? Jasna chyba te zazobane holky!!!
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #517 kdy: 29 Října 2021, 07:38:24 »

Nemám sice rád bezďáky, opilce a tak podobně, ale mají i svá pozitiva, třeba, když jeden stáhne ze služby hned 5 kusů dobytka a nějaké ty povozy.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #518 kdy: 29 Října 2021, 11:39:48 »

Asi jeli urgentně provést úkon přepočítání rajčat :)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #519 kdy: 29 Října 2021, 12:07:13 »

Staci za nimi zajit, vynadat mu do c***ku a uvidite, jake to bude taxi express...  :D
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #520 kdy: 18 Listopadu 2021, 15:05:09 »

Zásobování a taxi, hm... Kdybych šel okolo a zrovna nějak extra nespěchal, asi bych jim zaklepal na okýnko a dožadoval se odvozu na letiště.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #521 kdy: 19 Listopadu 2021, 00:29:31 »

Už jsem rezignoval i na focení, zněužívají to úplně běžně. Od té doby jsem je tam viděl xkrát. Často tam identicky stojí i měšťáci. Do PČR se mi kvůli té jejich "centrální spisové evidenci" (kdy údajně vše co na policii podáte, včetně InfZ a stížností policista při kontrole vidí v počítači) jebat nechce, ale u MP si asi někdy s radostí nějaký ten podnět k prošetření protiprávního jednání podám. Samozřejmě předtím InfZ na to, co tam dělali, abych se náhodou nedozvěděl, že v Lidlu urgentně zamezovali kriminalitě. Nejsem udavač, ale když jde o státní složky, hlásit se to musí.
« Poslední změna: 19 Listopadu 2021, 00:31:08 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #522 kdy: 19 Listopadu 2021, 00:41:14 »

Zahozeni ventilku taky funguje, ale tam je problem s kamerami...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #523 kdy: 06 Prosince 2021, 06:36:25 »

...
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #524 kdy: 06 Prosince 2021, 12:37:21 »

Zajímavý článek: https://www.ceska-justice.cz/2021/12/advokatni-komora-se-tvrde-ohradila-proti-odposlechum-ve-vazebni-veznici-v-brne/

Soud umožnil odposlouchávat a natáčet veškeré výslechové místnosti ve vazební věznici v Brně po dobu 6 měsíců -  v konkrétní kauze. Nepřekvapivé je, že si to fízl, včetně státního zástupce a GIBS vyložili tak, že můžou odposlouchávat úplně všechny včetně advokátů.
Milé je vyjádření advokáta: „Vzhledem k mému věku považuji za iluzi, že by policejní orgán nevyužil pořízený odposlech pro svou potřebu a to byť by byl neprocesní, prostě potřebují výsledky a bez odposlechů a konkrétního chytnutí za ruku se u policie jinak nepracuje, prevence a hesla napsaná na dveřích služebních vozidel jsou fraška. Tím nechci říci, že se nenajde občas policista kriminalista, či vyšetřovatel, který jedná a chová se – jak má. Občas takové štěstí mám, ale jedná se o dvě tři desítky procent,“ říká Hála.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 33 34 [35] 36