30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 36

Autor Téma: Opicejní prasba aneb „fesele opraski“  (Přečteno 284255 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #435 kdy: 18 Října 2020, 18:08:35 »

Policie v akci, sestřih.  :o Nevěděl jsem, jestli se smát, nebo plakat.
https://www.youtube.com/watch?v=miShF44reS8
1:35, mi připomnělo ... :D ....https://youtu.be/iLwYkwMBFqk?t=1202
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #436 kdy: 19 Října 2020, 18:16:22 »

Policie v akci, sestřih.  :o Nevěděl jsem, jestli se smát, nebo plakat.
https://www.youtube.com/watch?v=miShF44reS8
1:35, mi připomnělo ... :D ....https://youtu.be/iLwYkwMBFqk?t=1202
Šmarjá coto je?  :D
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #437 kdy: 23 Října 2020, 18:02:02 »

Po shlédnutí videa si troufám konstatovat, že se bez ohledu na dobu, prakticky nic nezměnilo.  :o
https://www.youtube.com/watch?v=poqeCQg8b9Y
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #438 kdy: 30 Října 2020, 14:28:30 »

IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #439 kdy: 30 Října 2020, 15:47:08 »

Ona ta ostuda, jakou má ta policajtská pipka na netu, je asi pro ni největším trestem, protože tohle se už hodně šíří, a i když má hadr na xichtu, tak ji spousta známých pozná.
A proto si kameru s klipem nosím raději i na záchod, člověk nikdy neví!
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #440 kdy: 30 Října 2020, 20:48:18 »

Proč je tohle sakra ještě možný? Proč neexistuje nějaké nařízení.. metodický poky.. idk.. Něco, co by zakazovalo policistům nazývat telefon zbraňí?

Neřekl bych, pokud by existoval důkaz, že obviněný s ním šermuje policistům do obličeje, ale tohle.. Ryzí obstrukční jednání ze strany policie za účelem ukrácení práv občana :x

Předpokládám, že následná stížnost na policistku by byla odpálkována s tím, že jednala korektně :x
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #441 kdy: 30 Října 2020, 21:06:36 »

@johncreek: Jednou jsem to řešil, existuje na to judikatura, nicméně s tou si PČR, stejně jako se zbytkem našeho právního řádu, dle aktuální nálady vytírá zadek. Problém je v tom, že i kdyby to bylo nařízení od Boha, v momentě, kdy se to fízl rozhodne ignorovat a chová se jako arogantní p*čus, s tím na místě zmůžete jen málo.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #442 kdy: 30 Října 2020, 21:20:16 »

vždyť sama mluvka z presidia někde tvrdila, že to policista ve službě musí strpět
myšleno natáčení
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #443 kdy: 30 Října 2020, 22:21:34 »

v momentě, kdy se to fízl rozhodne ignorovat a chová se jako arogantní p*čus, s tím na místě zmůžete jen málo.
Myslíte, že pomůže když na tom záznamu bude s "oslovením" těch dalších tří fízlů: Pánové tímto vás dle zákona o policii vyzývám abyste tady blondýně zabránili v protiprávním jednání, konkrétně v neoprávněném užití zákonné výzvy. Naplňuje znaky trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby a pokud nezakročíte, bude na vás pohlíženo jako na osoby schvalující trestný čin a podáno stejné trestní oznámení". Třeba někomu z nich docvakne, že přestřelili, ale asi je to naivní co..?
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #444 kdy: 30 Října 2020, 22:46:51 »

Fizlove takhle dosahnou jen toho, ze lide je nebudou nahravat otevrene, nybrz potaji. Coz je mozna jeste lepsi, protoze kdyz vidi nekomu v ruce smartfoun, alespon trochu se kontroluji...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #445 kdy: 31 Října 2020, 18:56:02 »

Já to dělám tak, že zapnu audionahrávání a telefon vsunu do přední kapsy kalhot mikrofonem nahoru a ven. Nemá smysl to hrotit, jde o to získat záznam. Pokud mám pocit, že nějaký nesmysl co vopičák hlásí by nemusel na záznamu být např. kvůli projíždějícímu autu srozumitelný, pak dělám hluchého a ptám se nahlas "pardon, nerozuměl jsem dobře, opravdu jste říkal bla bla bla ?" výsledkem je kompletní dokumentace jednání bez téměř jakéhokoliv nebezpečí, že to bude nějak znemožněno.
Nikde není napsáno, že je povinost na nahrávání vopičáky jakkoliv upozorňovat.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #446 kdy: 31 Října 2020, 20:10:25 »

@SimSon: Jenomže stejně jako u rozhodování soudů je u fízla důležitý dohled veřejnosti, policista musí jednat v souladu se zákonem a transparentně a ne že nahrávání zakáže, aby proti němu nebyly důkazy a je to vlastně v pořádku. Za mě je nepřijatelné akceptovat to, že fízlové svým hulvátstvím dosáhnou toho, že se je člověk bude bát otevřeně nahrávat.

Samozřejmě je to právo, kterým je potřeba šetřit, nestrkat fízlovi kameru 5 cm před obličej apod., ale úplně rezignovat na kamerový záznam?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #447 kdy: 31 Října 2020, 23:30:46 »

Taky by asi bylo možné si pořídit pouzdro na telefon pověsitelné na krk (jako medaile) s dírou na optiku a mikrofon a k tomu ještě skrytě v kapse audio. Ale kdo by takhle jezdil vybavenej.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #448 kdy: 01 Listopadu 2020, 19:41:43 »

Ja jsem bohuzel/nastesti jeste podobny problem nemel. Ale protoze z domu nevychazim bez legalne drzene strelne zbrane, pokud se mi toto nekdy stane, tesim se, az na zaznamu videa bude "Ten telefon je zbran, proto vas jmenem zakona vyzyvam, abyste ho uklidil... - Vazena, tento telefon memam v zadnem pripade v planu pouzit proti vam jako zbran, nemam zadne nepratelske umysly a nijak vam nechci ublizit, uz jen proto, ze mam u sebe legalne drzenou pistoli"... No asi to zas otoci proti me, ale zakladem je mit ten zaznam z telefonu... :D
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Opicejní prasba aneb „fesele opraski“
« Odpověď #449 kdy: 01 Listopadu 2020, 20:22:46 »

Pokud samotný držitel zbraně (měšťák/policajt) prohlásí o telefonu, že jej považuje za nebezpečnou zbraň, je na místě zpochybnit jeho příčetnost a zavolat Chocholouškovy lapiduchy. A nebo policii s podezřením na zdrogovanou úřední osobu…  ;)
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 36