30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Botička - jde sundat  (Přečteno 24338 krát)

boticka

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
[GIVEN UP] Botička - jde sundat
« kdy: 04 Května 2016, 18:34:14 »

Dneska jsem našel auto blízké osoby (ano opravdu) zaparkované tak nešťastně, že stojí na placeném stání (modrá zóna). Auto má menší kola než obyčejně, a nasazující opičan neprovedl dotažení řádně, takže po nadzvednutí heverem bude možné botu sejmout zcela bez poškození (po nazdvendutí auta se zvedne blatník a tím se horní spona uvolní, dolní spony mají velkou vůli, to půjde)

Četl jsem tu, že to doporučujete, ale jsou to starší doporučení, nezměnilo se legislativně nic? Co dělat, kdyby byla náhoda blbec a zdrovna šel strážník kolem?

PS: Omlouvám se za založení anonymního účtu, jedem tu mám, ale zrovna se mi ho nehodí použít, už není moc anonymní.
« Poslední změna: 19 Srpna 2017, 15:08:46 od boticka »
IP zaznamenána
Toto je jeden z fiktivních účtů uživatele jakubb historicky používaný v zájmu zvýšení anonymity.

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Botička - jde sundat
« Odpověď #1 kdy: 04 Května 2016, 18:39:32 »

Tím, že odstraníte cizí předmět z vozidla, bránící Vám v odjezdu, se nemůžete ničeho dopustit. Po sundání doporučuji hodit botičku do popelnice.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Botička - jde sundat
« Odpověď #2 kdy: 04 Května 2016, 18:51:55 »

já bych ten cizí předmět prostě odložil o nejbližší zeď tak, aby nikomu nepřekážela. On to nějaký neviditelný pak odklidí sám…
IP zaznamenána

boticka

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Botička - jde sundat
« Odpověď #3 kdy: 04 Května 2016, 18:54:12 »

Super, díky! Budu informovat o dalším postupu.

PS: Díky Františkovi za nasazení https!
IP zaznamenána
Toto je jeden z fiktivních účtů uživatele jakubb historicky používaný v zájmu zvýšení anonymity.

badliner

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Botička - jde sundat
« Odpověď #4 kdy: 04 Května 2016, 19:18:56 »

bych ji odnes na nejbližší služebnu městapa, že jsem ji našel na chodníku a protože jsem uvědomělý ovčan, tak jim ji nesu   :D
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:Botička - jde sundat
« Odpověď #5 kdy: 04 Května 2016, 19:25:03 »

Tím, že odstraníte cizí předmět z vozidla, bránící Vám v odjezdu, se nemůžete ničeho dopustit. Po sundání doporučuji hodit botičku do popelnice.

Když už máme nakousnuto, že sundání je no problemo, co takhle, kdyby náhodou došlo k poškození toho cizího předmětu při jeho sundávání třeba flexou, nebo dostatečně potentníma nůžkama?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Botička - jde sundat
« Odpověď #6 kdy: 04 Května 2016, 19:25:35 »

to bych nedělal, zejména pokud provozovatel postiženého auta a nálezce by byla jedna a tatáž osoba…
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Botička - jde sundat
« Odpověď #7 kdy: 04 Května 2016, 20:27:16 »

Když se o tom takhle bavíme, tak vězte, že to vrchní teleskopické rameno botičky má nahoře, zhruba v polovině, inbus, který lze povolit i kleštěma. Kdybych to někdy zkoušel, tak by se mi to určitě povedlo třeba Leathermanem. Ten inbus je třeba úplně vyndat a tu vnitřní posuvnou část vysunout až co dovolí tlumič/pruzina/McPherson. U aut s malými koly se pak dá, když natocite nejdelší osten ježka tak... bota sundat.

Co se týče použití sundane boty, tak by se ciste hypoteticky dalo uvažovat o tom, že se před vrácením botička rozebere, vyndá se zámek, podle výrobce, který tam jistě bude někde napsaný(tak jako ze zadní strany toho zámku. A doporučuji si označit polohu toho zámku na botě, protože ten zámek nikdy nepůjde odemykat z obou stran), se z internetu objedná klíč (stojí asi 800) a pak se kontaktuje šikovný zámečník...

Vše výše popsané jsou pouze domněnky, výmysly a představy mého chorého mozku :)
« Poslední změna: 04 Května 2016, 20:30:17 od mila6032 »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Botička - jde sundat
« Odpověď #8 kdy: 04 Května 2016, 21:01:26 »

Musíte si zjistit, jestli na Vás nekouká nějaká městská kamera. Stejně tak by bylo epickým selháním, pokud by Vás při tom přistihla hlídka městapa. Proto jsem Vám radil — sundat, odložit a odjet. Nikde se s tím nepromenádovat (ani k popelnici, natož provokovat někam na služebnu VB MP) …


Tím, že odstraníte cizí předmět z vozidla, bránící Vám v odjezdu, se nemůžete ničeho dopustit. Po sundání doporučuji hodit botičku do popelnice.

Když už máme nakousnuto, že sundání je no problemo, co takhle, kdyby náhodou došlo k poškození toho cizího předmětu při jeho sundávání třeba flexou, nebo dostatečně potentníma nůžkama?
IP zaznamenána

boticka

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Botička - jde sundat
« Odpověď #9 kdy: 04 Května 2016, 22:40:05 »

Tak hovno, sundat nejde. Tak co s tím, všechny rady o téhle situaci jsou většinou staré, teď mi nemusí sundat botu dřív než provedou úkony nutné ke zjištění, kdo zde zaparkoval, což může být v řádu dní, než prověří kamery a tak. Rady?
IP zaznamenána
Toto je jeden z fiktivních účtů uživatele jakubb historicky používaný v zájmu zvýšení anonymity.

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Botička - jde sundat
« Odpověď #10 kdy: 05 Května 2016, 08:22:46 »

... teď mi nemusí sundat botu dřív než provedou úkony nutné ke zjištění, kdo zde zaparkoval, což může být v řádu dní, než prověří kamery a tak...

Proboha a to od kdy? Já měl za to, že prostě přijedou, já jim oznámím, že jsem nezaparkval já a ať ot řešej ve správním a konec zvonec.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Botička - jde sundat
« Odpověď #11 kdy: 05 Května 2016, 12:59:05 »

Jak to je vlastně s manipulačním poplatkem za zutí - můžou?
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Botička - jde sundat
« Odpověď #12 kdy: 05 Května 2016, 14:31:14 »

Cca před rokem mi takhle dali pražský opičky botu. Prostě jsem tam zavolal, přijeli, řekl jsem jim, že jsem to auto nezaparkoval, že si ho jdu jenom vyzvednout, ať mi okamžitě sundají botičku. Sice držkovali, ale botu sundali, snad si i něco z mé občanky opsali, ale nikdy se už nic dalšího doteď nestalo.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Botička - jde sundat
« Odpověď #13 kdy: 05 Května 2016, 22:13:38 »

Vyšší liga je před zavoláním kápnout do zámku vteřinový lepidlo. Tedy pokud člověk nespěchá  ::)
IP zaznamenána

spapanek

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Botička - jde sundat
« Odpověď #14 kdy: 06 Května 2016, 10:25:43 »

Nemam zkusenosti, takze jen hypoteticky. Nepomohlo by trochu (uplne) to kolo vypustit?
IP zaznamenána