30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Špatně instalované dopravní značení  (Přečteno 24982 krát)

Ebo

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Špatně instalované dopravní značení
« kdy: 29 Srpna 2013, 23:23:59 »

Mám dotaz, jestli značka č. B28 s dodatkovou tabulkou E8d či E8e nainstalovaná o 90 stupňů vůči komunikaci je platná pro vozidlo, které tam přijede po komunikaci a značku nevidí a zaparkuje. Našel jsem, dokument http://www.ibesip.cz/data/web/kampane/legislativa/besip-02-TP_65_2vydani.pdf o umísťování značek, kde se píše, že "Pro stanovení zákazu zastavení čelně ke směru jízdy nebo příjezdu vozidel (např. na plochách přístupných pro vozidla) se užije značky č. B 28 s dodatkovou tabulkou č. E 8d nebo č. E 8e „Úsek platnosti“ s uvedením vzdálenosti v metrech, ve které platí zákaz do strany od značky. Pro vyznačování zákazu zastavení v krátkých úsecích nebo na nepravidelných plochách se doporučuje užití vodorovné značky č. V 12c „Zákaz zastavení“) Z toho dedukuji, že to platí pro čelní příjezd vozidel. Městapo chce vysvětlení a v současné době už ta značka tam dokonce není a dali tam vodorovné značení, které tam předtím u značky nebylo.  >:(
IP zaznamenána

Ebo

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Špatně instalované dopravní značení
« Odpověď #1 kdy: 03 Září 2013, 15:08:34 »

Takže městapo tvrdí, že značka je o.k., že má majitel vozidla obíhat celé parkoviště a zjišťovat, kde je jaká značka a podle nich asi paragraf 5 30/2001 sb  "Svislé dopravní značky se umísťují tak, aby byly pro účastníky provozu na pozemních komunikacích, pro které jsou určeny, včas a z dostatečné vzdálenosti viditelné" zřejmě jen cár papíru. Získal jsem trochu času, ale nevím co s tím, jestli to poslat do správního řízení a nebo jako ovce zaplatit. Tady se zjevně odpovědi nedočkám.  :-\
IP zaznamenána

admin

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Špatně instalované dopravní značení
« Odpověď #2 kdy: 03 Září 2013, 22:51:03 »

Městapu bych podal vysvětlevní v tom smyslu, že nebudete podávat žádné vysvětlení. Mají totožnost řidiče? Vypadá to, že i kdyby to chtěli předat někam na správní řízení, že už teď víte jak to rozstřelíte.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Špatně instalované dopravní značení
« Odpověď #3 kdy: 04 Září 2013, 08:38:29 »

Výzvu městapa ignorujte, máte jistou šanci, že už jen tím bude údajný přestupek vyřešen  ;)
Na vašem místě bych do správního řízení šel. Nevím, jak je celá situace zdokumentovaná (zda např. máte umístění značky vyfocené), ale máte dost velkou šanci to rozstřelit na paragrafu, který jste sám citoval.
IP zaznamenána

Ebo

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Špatně instalované dopravní značení
« Odpověď #4 kdy: 05 Září 2013, 23:08:58 »

No v pondělí mám pro jistotu konzultaci s právníkem, ale v tom dokumentu TP65 se hned na začátku ještě píše že "Značky a dopravní zařízení musí být těmi účastníky provozu, pro které jsou určeny, viditelné z dostatečné vzdálenosti. Pro řidiče musí být viditelné mimo obec nejméně ze vzdálenosti 100 m, v obci nejméně 50 m." Tam byla situace taková, že značka otočená o 90 není vidět ani z 10m, pokud o ní nevíte. Minimálně tímhle by je šlo umlátit. Dám vědět, jak jsem dopadl  ;)
IP zaznamenána

xtala

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Špatně instalované dopravní značení
« Odpověď #5 kdy: 09 Září 2013, 20:02:49 »

Městapu bych podal vysvětlevní v tom smyslu, že nebudete podávat žádné vysvětlení. Mají totožnost řidiče?

Mám podobný problém, vloni jsem tak ještě řešil jeden "přestupek". Nedošlo k nějaké úpravě? Pokud nemají totožnost řidiče, lze sankcionovat za špatné parkování provozovatele vozidla?
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Špatně instalované dopravní značení
« Odpověď #6 kdy: 10 Září 2013, 08:21:38 »

Ano, spatne zaparkovane auto a nezjisteny prestupce je SprDel jak vysity.
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Špatně instalované dopravní značení
« Odpověď #7 kdy: 10 Září 2013, 11:12:46 »

Pokud nemají totožnost řidiče, lze sankcionovat za špatné parkování provozovatele vozidla?

Konkrétně § 125f odst. 2 písm. a) Zákona o silničním provozu: Právnická nebo fyzická osoba za správní delikt odpovídá, pokud porušení pravidel bylo zjištěno prostřednictvím automatizovaného technického prostředku používaného bez obsluhy při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích nebo se jedná o neoprávněné zastavení nebo stání.
IP zaznamenána

xtala

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Špatně instalované dopravní značení
« Odpověď #8 kdy: 10 Září 2013, 19:39:24 »

Ano, spatne zaparkovane auto a nezjisteny prestupce je SprDel jak vysity.

A jak ted ztohoven? :) Nejaky osvedceny recept? Udat ridice pana Umumbu Membe z Uzbekistánu?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Špatně instalované dopravní značení
« Odpověď #9 kdy: 11 Září 2013, 09:19:58 »

Ano, spatne zaparkovane auto a nezjisteny prestupce je SprDel jak vysity.

A jak ted ztohoven? :) Nejaky osvedceny recept? Udat ridice pana Umumbu Membe z Uzbekistánu?

Postup je stejný jako zde http://30kmh.cz/index.php?topic=250.0
IP zaznamenána

tichucko

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Špatně instalované dopravní značení
« Odpověď #10 kdy: 27 Listopadu 2013, 16:06:04 »

Nechci zakládat nový topic, tak se zeptám tady. Co dělat když např. zaparkuji v ulici, tak kde se normálně smí. Autem třeba týden nejedu, a mezitím tam dojede MP dá tam přenosné značky zákaz zastavení tehdy a tehdy (např. čištění ulice, nebo teď u nás oprava vozovky, nebo stavební práce apod.) , dávají to tak 7-10 dní maximálně dopředu.
Když o tom člověk neví, auto odtáhnou, měli by ho vrátit, ale stejně budou chtít zaplatit odtah, aspoň takhle se to stalo známému. Přece není moje povinnost chodit kontrolovat jestli nepřibyla nějaká značka na začátku ulice... to by si ji tam taky mohli hodit ráno, všem rozdat lístečky a zase odnést a měli by vydělané.... Tož jen tak otázka z dlouhé chvíle  :D
IP zaznamenána

Ebo

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Špatně instalované dopravní značení
« Odpověď #11 kdy: 01 Února 2014, 16:02:42 »

Tak mi po mnoha měsících došel dopis z odboru dopravněsprávního.. v pondělí si to jdu vyzvednout, jsem zvědavej co vymysleli  :D

lol .. Level 1 .. zaplať 700, složenka jinak bu bu bu ..správní řízení.. no.. jdu do toho ..za tu švandu to stojí.
« Poslední změna: 03 Února 2014, 16:28:58 od Ebo »
IP zaznamenána

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:Špatně instalované dopravní značení
« Odpověď #12 kdy: 11 Března 2014, 09:41:12 »

tichucko: Ano, toto by mě taky zajímalo. Jak to Váš známý vyřešil? Osobně se domnívám, že by policie měla mít důkaz v podobě např. fotografie z doby umístění značek (tedy odhlédnu-li od toho, že datum se dá na fotoaparátech jednoduše změnit), aby mohla dokázat případný přestupek- jenomže řešit to je určitě na dlouhé lokte- platba za odtah, dokazování s úřadem (který rozhodně nebude spěchat +bůhví, jestli nezmění datum na fotkách - ostatně ne nadarmo by asi šel do případného soudního sporu s prázdnýma rukama), následné vymáhání platby od provozovatele odtahové služby za neoprávněný odtah, ušlý zisk, všechno samozřejmě v příslušných termínech... Zdá se mi to jako mor, nicméně auta už byla odtažena i bezdůvodně (viz několik článků na D-FENS), takže věřím, že se to může stát a děsí mě to.
IP zaznamenána

paja

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Špatně instalované dopravní značení
« Odpověď #13 kdy: 12 Března 2014, 23:39:06 »

zaparkuji v ulici, tak kde se normálně smí. Autem třeba týden nejedu, a mezitím tam dojede MP dá tam přenosné značky zákaz zastavení tehdy a tehdy (např. čištění ulice, nebo teď u nás oprava vozovky, nebo stavební práce apod.) , dávají to tak 7-10 dní maximálně dopředu.

hxxp://www.osbid.org/index.php?t=article&n=clanek-odtah-vozidla-pri-blokovem-cisteni-70
MOD: ten odkaz je mrtvy
« Poslední změna: 16 Února 2017, 11:26:13 od frantisek »
IP zaznamenána

VELKOVÝKRMNA DARMOŽROUTŮ

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Špatně instalované dopravní značení
« Odpověď #14 kdy: 16 Března 2014, 18:37:56 »

Jak by to bylo v okamžiku, kdy auto je psané na člověka bez ŘP, který tak logicky auto ani přeparkovat nesmí? Hledal někoho s platným ŘP, ale nedokázal to stihnout...
IP zaznamenána