30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Smečka policejních supů  (Přečteno 13839 krát)

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Smečka policejních supů
« kdy: 30 Dubna 2016, 00:08:00 »

Chjo, video v článku (a trefný nadpis). Když už si musí ty vehikly nakoupit, proč to prostě neudělají a nezačnou je normálně používat. Proč s tím pořádají takovouhle přehlídku? Aspoň že to nebylo na prvního máje.

http://auto.idnes.cz/octavie-policie-0iw-/automoto.aspx?c=A160429_120448_automoto_fdv
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Smečka policejních supů
« Odpověď #1 kdy: 30 Dubna 2016, 00:38:56 »

Naštěstí to do dvou let rozmlátí nebo ujezdí xmrti…na první pohled se zdá, jak je takovejch mamrdů na každým rohu pět, ale právě díky tomu, že v tom neumí jezdit a má to nulovou údržbu, tak horko těžko stíhají průběžně doplňovat stavy. Já žádný stealth šupáky ještě za volantem nepotkal…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Smečka policejních supů
« Odpověď #2 kdy: 30 Dubna 2016, 00:45:52 »

Loni mi příslušníci tvrdili, že za půl roku najeli z mirošovickým superbem 200 000 km. Tady je vidět, proč je tak rychle musí doplňovat.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Smečka policejních supů
« Odpověď #3 kdy: 30 Dubna 2016, 10:25:01 »

já je potkávám celkem často, na pardubicku a hradecku se činí, ale používají RAMERy, což je pro detektor zívačka :)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Smečka policejních supů
« Odpověď #4 kdy: 30 Dubna 2016, 12:40:47 »

já je potkávám celkem často, na pardubicku a hradecku se činí, ale používají RAMERy, což je pro detektor zívačka :)
ale ty brzdy jak trpí ze 190 na 130 behem okamziku
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Smečka policejních supů
« Odpověď #5 kdy: 01 Května 2016, 12:19:44 »

Heh, tak včera hned buzerovali s rametem. Velmi zajímavé, očividně jsem je hned krapet vykolejil jak jsem na ně nalít že vopravdu nebudu stát na dálnici za nájezdem a okamžitě jedem na pumpu, že se nenchám zabít. Sice se kroutili, ale když jsem na tom trval a několikrát to opakoval na záznam i s mým podezřením na to, že to zakládá na trestný čin, tak pak jsme nakonec jeli. Pak byli důležití, povolávali tam na okolostojící přihlížející atp., jeden začal být trochu nepříčetnej poté, co jsem mu na ty kecy o práci a slušnosti co hulákal na náhodný lidi okolo odvětil o slušné práci, např. kopání kanálů…nevim, jestli zrovna toto mám nahraný, musim si to projít, protože to co pak začal vyvádět, vyhrožovat zajištěním apod., checht.

BTW tenhle hyperaktivní si to od začátku nahrával na ajfouna, to hádám není opicejní zařízení? Snad ještě za naše daně nezačali nakupovat ajfouny. Dá se ho na tom nějak vařit? Očividně si používal svoje osobní soukromé zařízení na pořizování služebního záznamu. Nebo si naopak mě jako FO nahrával na svůj soukromej telefon a pak je to porušení práva na ochranu osobnosti, protože to není policejní HW a tak na to nemá co pořizovat služební záznam. Rozhodně mi to nepřijde košer. Tenhle magor byl úplnej simír - vopálenej stejně jak ten malej negr, nezapomněl furt tahat čapku a sluneční brejle. Asi mu to nějak dodává sebevědomí…

Jinak mají novou nátlakovou metodu na zaplacení na místě - otravování spolujezdce pro identifikaci „jako svědka“. Jinak mu vyhrožují předvedením.

Jo a chtěl jsem od začátku potvrzení o úkonu, o každým jednom úkonu - zastavení, kontrola totožnosti, dechová zkouška atd. Kroutili se s klasickejma kecama a nakonec poté co sepsali ohlášení mi sdělili, že s nima můžu jet na služebnu, kde mi potvrzení sepíšou, nebo tam zajet dneska. Zajímavá novinka, zatím mi většinou říkali, že nemusí nic. Ptal jsem se teda jestli mi to můžou sepsat a poslat písemně, když mají doručovací adresu, bylo vidět, že se na mě nejradši vyserou jak na placatej kámen. Asi jim pošlu žádost v podobě stížnosti a taky žádosti o toto ptovrzení. Ale až po pozdravu v podobě TO.

BTW, suterénně po mě stále chtěli vopčanku pro kontrolu totožnosti a blábolili o tom, že řidičák je jen doklad ke kontrole oprávnění řídit. A opčanku musí mít aby věděli s kým se baví, že sem to já napsanej na řidičáku, ROFLMAO. Totožnost asi z registru nezjistí, checht. No to se bude krásně vyjímat ve zneužití pravomoci, společně s těma ostatníma kecama a nátlakem v podobě vyhrožování předvedením, zajištěním atp.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Smečka policejních supů
« Odpověď #6 kdy: 01 Května 2016, 15:39:32 »

S tim zaznamem na jejich foun vas asi zklamu, pokud udela zaznam, neprodleneho ho da mezi dukazy a pote z tel. smaze(neptejte se me na vnistrni smernice, jak muze soukromy tel. pripojit k sluzebnimu pc), tak je z obliga. Zkusim pohledat, kde jsem to vykutal.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Smečka policejních supů
« Odpověď #8 kdy: 01 Května 2016, 21:34:00 »

 
S tim zaznamem na jejich foun vas asi zklamu, pokud udela zaznam, neprodleneho ho da mezi dukazy a pote z tel. smaze(neptejte se me na vnistrni smernice, jak muze soukromy tel. pripojit k sluzebnimu pc), tak je z obliga. Zkusim pohledat, kde jsem to vykutal.
Kde je ale dáno, že to do toho spisu ten cajt dal. POkud ne a z Behemotova záznamu je vidět, že natáčel, tak je to zajímavé. Takže nejprve bych si vyžádal spis a potvrzení podle 109ky a pak bych (pokud tam video nebude) vyrukoval s tím neoprávněným záznamem.

IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Smečka policejních supů
« Odpověď #9 kdy: 01 Května 2016, 23:18:52 »

Tak odpovedi samozrejme bude tradicni "z duvodu technicke chyby zarizeni se zaznam nedochoval." Nicmene to, ze se video ve spisu objevi, na druhou stranu nijak nedokazuje, ze doslo k jeho smazani z policistova telefonu.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Smečka policejních supů
« Odpověď #10 kdy: 02 Května 2016, 00:36:10 »

Heh, tak včera hned buzerovali s rametem. Velmi zajímavé, očividně jsem je hned krapet vykolejil jak jsem na ně nalít že vopravdu nebudu stát na dálnici za nájezdem a okamžitě jedem na pumpu, že se nenchám zabít.

Já to podobně udělal cca 4 x - když pustili diskotéku, zablikal jsem, že o nich vím a pokračoval nějaké 2-3 km na nejbližší bezpečné místo, pumpu, nebo parkoviště. Sice měli kecy, ale nijak zvlášť to neřešili. Tj vždy si sám zvolím, kde zastavím...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Smečka policejních supů
« Odpověď #11 kdy: 02 Května 2016, 09:30:38 »

Supi tvori hejna, ne smecky, jiste pane ministre/premiere
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Smečka policejních supů
« Odpověď #12 kdy: 02 Května 2016, 11:09:10 »

Tak odpovedi samozrejme bude tradicni "z duvodu technicke chyby zarizeni se zaznam nedochoval." Nicmene to, ze se video ve spisu objevi, na druhou stranu nijak nedokazuje, ze doslo k jeho smazani z policistova telefonu.
Myslel jsem to jinak. Pach rozhodně může pořizovat SLUŽEBNÍ záznam ale rozhodně nesmí pořizovat SOUKROMÝ záznam. Z rozsudku NSS odvozuji, že rozdíl mezi SLUŹEBNÍM a SOUKROMÝM záznamem není v tom zda je pořizován soukromým nebo služebním zařízením, ale je v tom, zda je tento záznam bezprostředně uložen ke spisu nebo ne.
Takže pokud je z Behemotova záznamu jasné že pach nějaký záznam pořizoval a o tomto záznamu by nebylo ve spise NIC uvedeno (ani to že třeba nebyl použitelný a proto tam není jeho obsah) , lze z toho usoudit, že pach pořizoval záznam SOUKROMÝ a tedy neoprávněně zasáhl do osobnostních práv Behemota. Proto také ta důsledná žádost dle 109, protože tam by i jen pokus o záznam měl být bezesporu uveden protože se jedná o úkon.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Smečka policejních supů
« Odpověď #13 kdy: 03 Května 2016, 22:09:41 »

možná by nebylo od věci požádat o znalecký posudek, zda bylo video se soukromého telefonu opravdu vymazáno  8)
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Smečka policejních supů
« Odpověď #14 kdy: 04 Května 2016, 11:22:06 »

Ale on si to video pořizovat může, podle mě. Mám někde v mailu vyjadreni UOOU, mohu si vas nahravat, ale jen pro osobni potrebu, nesmim to video kamkoliv zverejnit. Ted je teda otazka, jestli tohle pravo ma i policista ve sluzbe.
IP zaznamenána