30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: epojisteni.cz - pomoc s řešením  (Přečteno 14282 krát)

2233

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
epojisteni.cz - pomoc s řešením
« kdy: 29 Dubna 2016, 17:09:04 »

Dobrý den, sjednával jsem si nové pojištění na epojisteni.cz a makléřka na telefonu mne informovala že předchozí pojištění u čsob není potřeba vypovídat, že zanikne jeho nezaplacením. Bylo mi to divné ale říkal jsem si, asi ví co a jak dělá to každý den. No evidentně ne. Před pár dny došla upomínka od čsob a samo že chtějí bankovky. Volal jse mna epojisteni.cz že nechají prověřit hovor. Operátorka mě potvrdila že jsem měl pravdu že mi makléřka řekla že smlouva zaniká jejím nezaplacením. Tento telefonát už mám nahraný, protože lidi jdou zvláštní. Za hodinu po tomto došel email -

Dobrý den pane *******,

reaguji na Váš telefonát týkající se pojistné smlouvy č. *************.

V první řadě bych Vám rád poděkoval, že jste se s důvěrou obrátil na naši společnost při výběru povinného ručení pro Vaše vozidlo Kia Sportage.

Prověřovali jsme proces sjednání Vaší pojistné smlouvy č. ************* a neshledali jsme zřejmé pochybení na naší straně. Všichni makléři jsou řádně proškoleni a jsou jim známy zákonné možnosti výpovědi. Znalosti všech pracovníků opakovaně prověřujeme, nepředpokládáme tedy, že by ve Vašem případě makléř navrhl jiný postup. 

Jako vstřícný krok Vám můžeme nabídnout, že se pokusíme s pojišťovnou domluvit ukončení nově sjednané pojistné smlouvy dohodou z důvodu duplicitního pojištění.

Vzešlá situace nás mrzí, ale bohužel více udělat nemůžeme. Prosím o zaslání Vašeho stanoviska.

Děkuji za spolupráci a přeji příjemný den.

Zajímalo by mně jak dále postupovat, protože komunikace z jejich strany je opravdu špatná, voláním na tu jejich linku 840 .... už jsem taky pustil nějaký peníz a vždy - mi se ozveme, prověřím to a zavoláme...  Pořád dokola.

Nové povi. ruč. už se nedá zrušit. Mám zaplatit čsob? Co udělat aby přiznali chybu a uhradili vzniklé náklady na duplicitní pojištění? Na koho se obrátit. Určitě vše popřou a řeknou že záznam hovoru makléřky neexistuje.


   
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:epojisteni.cz - pomoc s řešením
« Odpověď #1 kdy: 29 Dubna 2016, 17:28:43 »

spis si narazil na kokota maklere. ja mam od nich uz 3. pov. ruc. a vzdycky v pohodě.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:epojisteni.cz - pomoc s řešením
« Odpověď #2 kdy: 29 Dubna 2016, 17:41:41 »

To je masakr že vám řeknou takovou základní kravinu... Obávám se ale že si na ně nic nevezmete, určitě budou mít někde hvězdičku že za poskytnuté informace neručí.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:epojisteni.cz - pomoc s řešením
« Odpověď #3 kdy: 29 Dubna 2016, 17:53:06 »

Jednou jsem musel ukončení smlouvy řešit uložením značek do depozitu. Za tři hodiny jsem měl vyřešeno tzn. smlouva ukončená, značky zpátky na autě. Jestli se nepletu, tak pokud se nezmění částka nemusí pojištovna posílat ŽÁDNÝ dopis a ručení se automaticky prodlouží. Makléř je vemeno protože vygenerovat výpověď na pc trvá 3 vteřiny. Opruz je šmatlání na poštu kvůli doporučenému dopisu. Každý rok měním ručení na dvou autech :o a každý rok ušetřím minimálně 1500,- Uzavírat přes internet se už nevyplatí. Prodloužení smlouvy 2400,- internet 2200,- makléřka 1800,- Osobák 1,9/110kW/2005
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:epojisteni.cz - pomoc s řešením
« Odpověď #4 kdy: 29 Dubna 2016, 17:55:04 »

To je masakr že vám řeknou takovou základní kravinu... Obávám se ale že si na ně nic nevezmete, určitě budou mít někde hvězdičku že za poskytnuté informace neručí.
No pokud unesete důkazní břemeno, např. pomocí záznamu toho sekundárního rozhovoru, kde se to ještě nesnažili tutlat a potvrdili vám, že vám nějakou kravinu v původním hovoru řekli, přičemž existuje jasná příčinná sovislost mezi touto chybnou informací a vnikem škody, tak si na nich vezmete lecos. Nějakou hvězdičkou kdesi se z toho fakt nevykroutí, jednak půjde o odpovědnost za škodu, tj. závazek z deliktu (nikoliv z nějaké smlouvy, kterou by si mohli ohvězdičkovat), a když se budou kroutit, tak je umlátíte § 5 NOZ.

Otázka je, jestli to kvůli těm pár stovkám za přeplacené pojištění stojí za nějakou námahu.
IP zaznamenána

2233

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:epojisteni.cz - pomoc s řešením
« Odpověď #5 kdy: 29 Dubna 2016, 18:03:26 »

No ono to není pár stovek. Slávii jsem za to nové zaplatil 2,800 Kč a čsob po mně chce 3.700 Kč.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:epojisteni.cz - pomoc s řešením
« Odpověď #6 kdy: 29 Dubna 2016, 18:13:47 »

zaplatis -> zrusis -> vrati preplatek
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

2233

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:epojisteni.cz - pomoc s řešením
« Odpověď #7 kdy: 29 Dubna 2016, 18:22:17 »

Dobře takže postup bude, zaplatit čsob. Značky do depozitu a zrušit pojištění u slavie + duplicitní u čsob. Obě dvě pojišťovny vrátí přeplatek a založím nové pojištění. Takto?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:epojisteni.cz - pomoc s řešením
« Odpověď #8 kdy: 29 Dubna 2016, 18:50:34 »

Stačí zrušit jen jedno? Aspoň jedno potřebujete..
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:epojisteni.cz - pomoc s řešením
« Odpověď #9 kdy: 29 Dubna 2016, 19:14:30 »

Každé pojištění se dá zrušit do dvou měsíců od sjednání - více třeba na http://www.srovnator.cz/vypoved-povinneho-ruceni/
IP zaznamenána

2233

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:epojisteni.cz - pomoc s řešením
« Odpověď #10 kdy: 29 Dubna 2016, 19:30:29 »

Jak jsem psal... nové pojištění již nelze zrušit. To už je zaplaceno a teď chce ještě zaplatit původní pojistitel. Takže platí co jsem psal? Zaplatit čsob-->depozit-->zrušit obě pojištění-->uzavřít nové ?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:epojisteni.cz - pomoc s řešením
« Odpověď #11 kdy: 30 Dubna 2016, 10:01:50 »

Takže ty máš teď teda 3 pojištění nebo 2? Slavia 1x, ČSOB 2x? ..... pokud je to takhle tak ...

... zkus zavolat do epojisteni.cz a požádej o přeložení výhradně k panu Jakubu Šimpachovi (mám osobní více než vynikající zkušenost s tímto pánem) a jeho bych se zeptal na korektní (a nejvýhodnější) postup = hodil bych mu na maila obě smlouvy s pojišťovnami ... dál bych epojisteni.cz (skrz tohoto makléře) zkusil požádat (jak sami navrhují) a zrušení smlouvy s čsob dohodou z důvodu duplicitního pojištění ... (v tomto případě nevím jestli by nevrátili celou částku) ... Předpokládám, že zrušením všech pojistek si spíše přitížíš (jelikož čkp bude za těch pár dní chtít po tobě prachy).

Nejdřív bych měl uzavřenou jednu, kterou bych potom rušit nechtěl, a potom zrušit ty které nechceš (ať už s tím že musíš dát značky do depozitu nebo ne), s penězma bych si hlavu moc nelámal, přijde ti (tuším do 2 měsíců) přeplatek, ale víc z toho asi nedostaneš ...
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:epojisteni.cz - pomoc s řešením
« Odpověď #12 kdy: 30 Dubna 2016, 11:55:31 »

Jak jsem psal... nové pojištění již nelze zrušit. To už je zaplaceno a teď chce ještě zaplatit původní pojistitel. Takže platí co jsem psal? Zaplatit čsob-->depozit-->zrušit obě pojištění-->uzavřít nové ?
Nové pojištění určitě zrušit jde. Sice asi ne zcela (odstoupení od smlouvy), ale určitě je možné ukončení k nějakému datu + vrácení přeplatku pojistného. Buď po dobrém dohodou (na základě vysvětlení situace, jak navrhoval zprostředkovatel), nebo po zlém tak, že se podíváte do VOP a zákona, za jakých podmínek lze smlouvu jednostranně vypovědět nebo dokonce končí automaticky, a nějakou takovou situaci vytvoříte (např. fiktivní prodej auta, dočasné vyřazení ...).

Logičtější by mi ale přišlo vypovědět starou pojistku (pokud ji už tedy nevypověděla pojišťovna sama) a doplatit jim tedy pojistné za dobu od konce posledního předplaceného období do výpovědi. Případně se opět pokusit s původní pojišťovnou o dohodu.
IP zaznamenána

2233

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:epojisteni.cz - pomoc s řešením
« Odpověď #13 kdy: 30 Dubna 2016, 12:35:18 »

Teď mám dvě pojištění slavia a čsob. Rozhodl jsem se pro rychlé a rázné řešení. epojisteni.cz pro mně už neexistuje (samozřejmě jsem pro ně kapka v rybníku). Jako celek jsou třeba dobří ale díky neznalosti jedné ženské musím řešit  její chybu. A tak velká společnost se k tomu nedokáže postavit čelem a říct - makléřka udělala chybu je nám to líto a situaci dáme do pořádku. Néééé to bych chtěl moc.  Její identifikační číslo je 4544 takže se jí vyhýbejte velkým obloukem (ID číslo je na smlouvě).


Dnes zaplaceno pojištění u čsob na 2016 i s nějakými penále za dva měsíce.
V pondělí mažu na d. inspektorát hodit značky do depozitu, odesílám do slavie a čsob výpověď z důvodu dočasného vyřazení vozidla z evidence motorových vozidel.
Pár dnů 1/2 nechám značky v depozitu a jdu tady ve městě do pojišťovacího centra kde si nechám znovu pojistit auto. A vím že se se mnou makléř bude bavit a brát telefon a neslibovat a nemlžit a nelhat. A když tak ho mám po ruce. Zkuste se dovolat v epojisteni.cz  někoho jiného než operátora(i to je někdy obtížné a uslyšíte - ozveme se.... ALE KDY????)     
« Poslední změna: 30 Dubna 2016, 13:22:27 od 2233 »
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:epojisteni.cz - pomoc s řešením
« Odpověď #14 kdy: 30 Dubna 2016, 14:18:03 »

Povinné ručení se ukončuje k výročnímu datu (ale musíte hlásit 6 týdnů dopředu).
Povinné ručení se také dá ukončit 2 měsíce od jeho založení.

Zajímavé, v zákoně se píše že pojištění odpovědnosti zaniká, když ho nezaplatíte, v praxi jsem o tomhle nikdy nečetl.
§ 12 odst. 1 písm. e) zákona č. 168/1999 Sb.

Píše se tam také že lze vypovědět dle § 800 občanského zákoníku.
což ale asi bude nahrazeno tímto?
§ 2802 zákona č. 89/2012 Sb.
IP zaznamenána