30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: bitva s uradem - popelnice  (Přečteno 6221 krát)

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
bitva s uradem - popelnice
« kdy: 29 Dubna 2016, 14:08:56 »

Ahoj,

nespada to do dopravni tematiky, ale bude tam poradna porce bitvy s uradem(aspon myslim).

Dostal jsem exekucni prikaz na srazky ze mzdy od jednoho MU za nezaplacene poplatky. Problem je ze jsem se dozvedel ze na mne byl vydan platebni prikaz(nedorucen) pro nedoplatek.

Na to jim podavam navrh na zruseni, z duvodu par. 268 bod 1, neplatnost prikazu.
Me otazky)
Mam to adresovat jen jim zpet nebo to mam dat i vyse ?
Dale koho se mam dotazat na ten vymer? toho uradu separe, jako nahlizeni do spisu nebo dle 106? Neexistuje nekde 'ofiko' seznam zverejnenych vymeru ?
Mam podat opozdeny odpor proti vymeru a pozadat o navrat zpet ?
Ma to cenu vubec resit, kdyz vim ze stejne tem poplatkum neuniknu ? ( vyhlaska o odpadech, mas trvale bydliste, plat)

Presto, rad bych jim v tom vymachal cumak, ze kdyz uz mam tu datovou schranku, tak at si na to zvyknou ...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:bitva s uradem - popelnice
« Odpověď #1 kdy: 29 Dubna 2016, 14:19:37 »

Napřed bych jim naprosto lidsky napsal:

Vážený orgáne, zjistil jsem že mi exekuujete nějaké peníze.
Problém je v tom, že ve své DS nemám žádný příkaz, rozhodnutí, ani jiný případný exekuční titul. Proto bych vám důrazně doporučil, abyste si zkontrolovali spis se zaměřením na správné doručování.
Následně žádám o neprodlené vrácení všech neoprávněně exekuovaných peněz a zahájení řízení správným úředním postupem.

S pozdravem
                   XY
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:bitva s uradem - popelnice
« Odpověď #2 kdy: 29 Dubna 2016, 14:26:31 »

ucet nemam, jde to exekuci ze mzdy, do dalsi vyplaty je 14 dni, a zamestnavatel potrebuje papir ze to nema strhavat. Napsat jim muzu, ale k cemu mi to bude ?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:bitva s uradem - popelnice
« Odpověď #3 kdy: 29 Dubna 2016, 14:56:38 »

Jste-li si jist, že to exekuují na základě nepravomocného titulu (z důvodu nedoručení), tak má smysl bojovat už kvůli nákladům toho vymáhání. Nicméně v případě poplatku za popelnice mám takový dojem, že povinnost vám vzniká nikoliv z nějakého individuálního aktu (rozhodnutí, výměru ...), který by vám museli doručovat, ale přímo ze zákona o místních poplatcích ve spojení s OZV obce. Individuální rozhodnutí se týká jen výjimek (např. osvobození od poplatku z důvodů uvedených v příslušné vyhlášce).

Ten výkon rozhodnutí/exekuci vede kdo? Exekutor? Soud? Správce daně? Vaše obrana skrz § 268(1) OSŘ totiž asi nebude úplně to pravé ořechové, to by se použilo v případě soudního výkonu rozhodnutí, který ale pro vymáhání místního poplatku IMHO nepřipadá v úvahu. Tohle si má obec exekuovat sama podle daňového řádu, případně to může předat exekutorovi, který pak jede podle exekučního řádu.

Pokud víte, že povinnost platit tu popelnici vám vznikla a nevypadá to, že byste se tomu nějak vyhnul (např. že by to už bylo částečně promlčené, platil jste ji současně i jinde, vztahovala se na vás nějaká výjimka ...), tak bych to radši doplatil, než si nechávat užírat z výplaty.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:bitva s uradem - popelnice
« Odpověď #4 kdy: 29 Dubna 2016, 15:05:16 »

Mam bydliste na uradu. Datovou schranku sem zridil jeste predtim nez sem byl vystehovan na urad. Exekucni prikaz poslal financni odbor MU.

§ 268(1) sem uvedl protoze se odkazuji na § 299 o.s.ř.

Nechci se vyvazat z poplatku, na ten bordel jim rad tech 500 kc rocne dam.

Jedna se mi o to kolik takovych dalsich papiru muzu z toho MU postradat, kdyz to vyvesi na nastenku a padla ? Bydlis tu ? Precetl sis to ...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:bitva s uradem - popelnice
« Odpověď #5 kdy: 29 Dubna 2016, 15:40:16 »

Neověřoval jsem to (takže nevylučuju, že to je jinak), ale jak uvádím výše, mám velmi silný dojem, že právním důvodem vzniku toho poplatku je zákon+vyhláška+fakt, že máte v té obci bydliště. Tj. pro vznik povinnosti vám nemají povinnost nic doručovat (ani do datovky, ani na tu nástěnku pro úřední bezdomovce).

Do datovky vám samozřejmě měli povinnost doručit zahájení exekuce podle daňového řádu a pokud to neudělali, tak se tomu samozřejmě můžete bránit. Např. tím, že to urychleně doplatíte a pak z nich zpětně vyrazíte nějaké náklady, pokud už si je strhli, případně náhradu za další újmu (dobrou pověst apod.), která vám tím chybným postupem vznikla.

Skočte s tím ale radši za nějakým právníkem (ne nutně advokátem), protože vyznat se v tom procesu není úplně triviální. Např. tím § 268 OSŘ fakt argumentovat nemůžete, protože exekuce podle všeho probíhá podle daňového řádu. Ten si sice z OSŘ může půjčovat konkrétní způsoby vymáhání, ale opravné prostředky uplatnitelné v průběhu řízení má definovány vlastní.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:bitva s uradem - popelnice
« Odpověď #6 kdy: 29 Dubna 2016, 15:47:55 »

cele je to v poradku, pouze mne udivuje ( a hrube nelibi) ze urad zjisti ze je nedoplatek, vyda platebni vymery (16.6.2014 a 17.8.2015), ty nedoruci a az ted vyda exekucni prikaz.
nezda se mi ze by urad musel jen vyvesit seznam dluzniku nekde na tabuli a ocekavat ze to zaplati namisto oslovit dluzniky primo.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:bitva s uradem - popelnice
« Odpověď #7 kdy: 29 Dubna 2016, 16:05:59 »

Pokud titulem, na základě kterého vedou exekuci, je opravdu ten výměr, a ten opravdu nebyl doručen (tj. např. proto, že v té době už jste měl datovku), tedy ani nemůže být pravomocný a tedy ani vykonatelný, tak to samozřejmě v pořádku není, a že se vám to hrubě nelíbí, je správně. Než se ale pustíte do nějakých větších akcí, tak si to pořádně projděte krok za krokem, protože dost často je něco trochu jinak, než to vypadalo na první pohled.

Z těch útržkovitých informací se k tomu takto obecně nic moc konkrétního poradit nedá (kromě obecné rady to co nejdřív zaplatit, pokud víte, že jste tu povinnost měl, a kromě zaslání obecného dopisu úřadu upozorňujícího na vaši datovku s návrhem, jestli by nechtěli svůj dosavadní postup poněkud korigovat, než se do nich pustíte po zlém).
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:bitva s uradem - popelnice
« Odpověď #8 kdy: 29 Dubna 2016, 16:15:38 »

Dle rady opase jsem jiz napsal lidsky ze o nicem nevim, at zrusi ten prikaz a at poslou vymery, ze je zaplatim.

IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:bitva s uradem - popelnice
« Odpověď #9 kdy: 05 Května 2016, 17:01:13 »

pro pobaveni od uradu dnes doslo:

"Abychom mohli posoudit Vaší námitku – nesprávného doručení platebního výměru, potřebujeme důkaz o tom, kdy byla datová schránka zřízena, zprovozněna."

Tak sem jim napsal datum kdy byla zalozena s komentarem ze je to v evidenci obyvatelstva, kde maji takove veci zjistovat.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:bitva s uradem - popelnice
« Odpověď #10 kdy: 05 Května 2016, 17:19:44 »

pro pobaveni od uradu dnes doslo:

"Abychom mohli posoudit Vaší námitku – nesprávného doručení platebního výměru, potřebujeme důkaz o tom, kdy byla datová schránka zřízena, zprovozněna."

Tak sem jim napsal datum kdy byla zalozena s komentarem ze je to v evidenci obyvatelstva, kde maji takove veci zjistovat.
Byl jste zbytečně vstřícný. Správná odpověď je:
a) nasrat (kratší verze)
b) informační systém datových schránek je informačním systémem veřejné správy ve smyslu zákona č. 365/2000 Sb. a tedy jakékoliv v něm obsažené informace jsou obecnímu úřadu v Prdelní Lhotě jako orgánu veřejné moci dostupné a není povinností držitele DS je prokazovat (srov. např. nález Ústavního soudu ze dne 10. 2. 2012 sp. zn. II. ÚS 3518/11)
IP zaznamenána