30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] o 50 km/h více mimo obec Passat v noci  (Přečteno 5569 krát)

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
[?] o 50 km/h více mimo obec Passat v noci
« kdy: 20 Dubna 2016, 08:32:14 »

Zdravím,

potřebuji pomoct, byl jsem zastaven hlídkou PČR s vozem VW Passat s radarovým přístrojem RAMER 10c, kde mi bylo naměřeno 149 km/h na úseku s povolenou rychlostí 90 km/h, hlídka mě legitimovala a před pár dny mě přišlo předvolání.

Celý incident se stal na rovném úseku (velmi dlouhém rovném úseku) zhruba ve 3h ráno, lze se nějakým způsobem bránit proti odebrání ŘP? Mám 3 děti a nemohu si dovolit přijít o ŘP, sice si za to mohu sám, ale rád bych věděl, zda existuje nějaký způsob, jinak přestupek se stal v prosinci loňského roku a přišlo předvolání až tento týden.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:o 50 km/h více mimo obec Passat v noci
« Odpověď #1 kdy: 20 Dubna 2016, 08:57:09 »

1. zřiďte si datovou schránku
2. nechte si od správního orgánu udělat kopii spisu, máte na ni právo. Celý spis anonymizujte a nahrajte sem.

V tuto chvíli je situace taková, že lze rozporovat případné chyby měření a případné chyby ve spisu. Na oboje jsou potřeba podklady :-)
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:o 50 km/h více mimo obec Passat v noci
« Odpověď #2 kdy: 20 Dubna 2016, 08:59:38 »

Mám sem zatím aspoň nahrát předvolání? Nebo jen požádat o zaslání spisu a předpokládám že také prodloužit termín? Když předvolán jsem na 28.4.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:o 50 km/h více mimo obec Passat v noci
« Odpověď #3 kdy: 20 Dubna 2016, 09:07:00 »

Mám sem zatím aspoň nahrát předvolání? Nebo jen požádat o zaslání spisu a předpokládám že také prodloužit termín? Když předvolán jsem na 28.4.
Sezente si spis, cely, co nejdrive, anonymizovat, vlozit sem.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:o 50 km/h více mimo obec Passat v noci
« Odpověď #4 kdy: 20 Dubna 2016, 09:13:12 »

Nebude to snadné, nemáte-li zkušenosti, zvažte profesionální zastoupení (nezaplatim.cz, advokát).

Chcete-li konkrétní rady, opatřete kopii spisu (můžete zkusit žádost podle infozákona, pokud úřad odmítne, zajít tam osobně nebo k tomu někoho zmocnit), požádejte o přesun do neveřejné sekce a anonymizované vložte sem. Podle toho, co tam bude, můžete zkusit zpochybnit samotné měření (nedodržení něčeho z návodu, neprůkazná fotka, neplatné ověření apod.), své ztotožnění (i když to je jen teoretická možnost), najít nějaké chyby v postupu PČR. V samotném řízení pak můžete dělat obstrukční či obecně úřadem nečekané kroky a doufat v nějakou chybu (jedna taková možnost je si v průběhu řízení založit DS a doufat, že si úřad nevšimne).

To, že šlo o přehledný rovný úsek v noci vám pomůže k trestu na dolní hranici, ale ŘP to nezachrání. Rozmyslete si, jak to s tou nutnou potřebou ŘP máte, určitě má smysl bojovat, ale nikdo vám nezaručí, že to vyhrajete. Co se dá zaručit je výrazné odsunutí okamžiku, kdy skutečně ten případný zákaz začne platit (např. o rok zcela snadno) a do jisté míry to půjde i načasovat na období, kdy to bude co nejmíň bolet. Počítejte fakticky se 4 měsíci (zákaz bude na 6, po 3 lze žádat o upuštění od zbytku, 1 je rezerva na obíhání doktorů a rozhodnutí úřadu o vrácení).
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:o 50 km/h více mimo obec Passat v noci
« Odpověď #5 kdy: 20 Dubna 2016, 09:16:15 »

Ok, dnes odesílám na magistrát žádost o spis, akorát nemám datovou schránku, tak mohu si to vyžádat písemně na adresu aby mě to zaslali?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:o 50 km/h více mimo obec Passat v noci
« Odpověď #6 kdy: 20 Dubna 2016, 09:21:45 »

Z dotazů je patrné, že jste pyrát - začátečník a tohle bude samo o sobě těžký ořech, pokud to policisté nezmršili od začátku. Čtěte a čtěte fórum a FSM a případně zvažte, zda nebude pro Vás jistější cesta profesionální zastupování, třeba https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1704.0. Předvolání je k čemu - k podání vysvětlení, nebo na ústní jednání?
« Poslední změna: 20 Dubna 2016, 09:37:13 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:o 50 km/h více mimo obec Passat v noci
« Odpověď #7 kdy: 20 Dubna 2016, 09:35:45 »

Mám sem zatím aspoň nahrát předvolání? Nebo jen požádat o zaslání spisu a předpokládám že také prodloužit termín? Když předvolán jsem na 28.4.
Trochu je přibrzdit se vyplatí vždy, ve vašem případě minimálně z důvodu, abyste měl nějaký čas na přípravu či sehnání zástupce. Pokud jde ale o termín ústního jednání, tak úřadu nebude stačit jen nějaká obecná omluvenka či žádost o posunutí - je to opět bohatě na fóru diskutováno. Nejjistější je doktor, musíte mít ale nějaký papír a poslat to úřadu ve vhodný okamžik i s omáčkou (v zásadě buď 1-2 dny předem a hrát to na nějaký akutní problém či nakažlivou nemoc, nebo naopak obratem s tím, že jde o dávno naplánovanou věc a přesunutí je problém). Na první pokus by mohl úřad zkousnout i normální férovou žádost odůvodněnou tím, že jde o ŘP a potřebujete přiměřenou lhůtu na opatření právní pomoci - pokud pojedou jak buldozer a s takovým požadavkem vás pošlou do háje, tak bod pro vás, tohle se např. následnému soudu líbít vůbec nebude.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:o 50 km/h více mimo obec Passat v noci
« Odpověď #8 kdy: 20 Dubna 2016, 09:42:51 »

Jednou jsem to přišlápl a hned problém, od té doby jezdím pokud možno co nejvíce předpisově, každopádně, jde mi o to, zda jít normálně na předvolání, zabrečet tam, přiznat se a nedělat problémy, počítám že to asi moc nepomůže co?

Jsem v tomhle opravdu začátečník, nikdy jsem nic podobného neřešil a nemusel podstupovat.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:o 50 km/h více mimo obec Passat v noci
« Odpověď #9 kdy: 20 Dubna 2016, 09:49:27 »

Přijít tam a zabrečet bude mít ten efekt, že ten zákaz dostanete hned. Jestli nemáte kilometr dlouhý seznam přestupků v registru řidičů, tak úřad přihlédne k tomu, že to překročení je na dolní hranici dané kvalifikace (mimo obec 50+), za minimálního provozu, nikoho jste neohrozil. Zcela jistě dá sankci na spodní hranici, tj. 5000 Kč pokuta a 6 měsíců zákaz. Po polovině zákazu a zaplacení pokuty lze žádat o upuštění od zbytku zákazu.

Tuhle kapitulaci ale můžete udělat kdykoliv, tím, že to úředníkovi neusnadníte, si nijak nepohoršíte. A také, jak jsem psal, můžete ten zákaz vhodně načasovat.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:o 50 km/h více mimo obec Passat v noci
« Odpověď #10 kdy: 20 Dubna 2016, 09:49:55 »

jde mi o to, zda jít normálně na předvolání, zabrečet tam, přiznat se a nedělat problémy, počítám že to asi moc nepomůže co?
V tom případě moc neváhejte a vážně zvažte nezaplatim.cz.
Zde nejsou právníci na zavolání, kteří napíší obratem traktát, který usmaží správní orgán a z pyráta udělá neviňátko. Je to svépomocná forma, kde hlavní aktivitu musí vyvinout pyrát a dostává se mu rad, jak spíše na to a jako spíše ne. Pro začátečníky je vhodný trénink na spíše bagatelních přestupcích, což tento rozhodně není. Tím však není řešeno, že stejného výsledku nemůžete dosáhnout pomocí zmrdobijců zde, chce to však dost aktivní účast od Vás.
« Poslední změna: 20 Dubna 2016, 09:52:22 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:o 50 km/h více mimo obec Passat v noci
« Odpověď #11 kdy: 20 Dubna 2016, 09:51:41 »

Děkuji za rady, jdu zkusit kontaktovat nezaplatim.cz.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:o 50 km/h více mimo obec Passat v noci
« Odpověď #12 kdy: 20 Dubna 2016, 10:00:06 »

Dost na prd je i to, že na předvolání se mám dostavit na magistrát 180 km od mého bydliště, nedá se nějak zařídit převedení k magistrátu v místě bydliště?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:o 50 km/h více mimo obec Passat v noci
« Odpověď #13 kdy: 20 Dubna 2016, 10:14:22 »

Přesunuto do neveřejné sekce.

O přesunutí můžete požádat, ale nevyhoví vám. Chcete-li kapitulovat, tak tam vůbec nemusíte jezdit, oni vás k rozhodnutí o vině nepotřebují. Sypat popel na hlavu si můžete i písemně, i když je-li vše jak zatím uvádíte, měl byste dostat minimální sazbu i bez toho, že se před nimi budete poníženě plazit.

Pokud jde o získání spisu, tak je tu ještě tato věc: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2244.msg20170#msg20170
« Poslední změna: 20 Dubna 2016, 10:16:43 od hh »
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:o 50 km/h více mimo obec Passat v noci
« Odpověď #14 kdy: 20 Dubna 2016, 10:29:49 »

To jako, že je někdo z Hradce mi schopen ten spis zajisti???
IP zaznamenána