30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6

Autor Téma: Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad  (Přečteno 40791 krát)

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #60 kdy: 13 Října 2016, 11:30:05 »

tak na to nemam vubec cas ani nebudu plytvat palivo :)
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #61 kdy: 10 Listopadu 2016, 09:36:36 »

tak prislo rozhodnuti... s nejakyma nesmyslama... jako ze dany email jsem uvedl jako kontaktni formu pro postu..ale uz je vubec nezajma, ze to posilal nekdo jinej.. dokonce poslali i kopii spisu na me prani... ale sam odvolani dohromady nedam...mel by na to nekdo cas? Radsi zase neco poslu na OSBID nez tem zlodejum... diky
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #62 kdy: 10 Listopadu 2016, 10:27:42 »

Jako první krok podejte ve lhůtě blanketní odvolání, to sám dohromady jistě dáte. Dále jsou 2 možnosti - buď se vám nějaký dobrodinec ozve soukromě, nebo budete muset rozhodnutí a případně další relevantní části spisu (samozřejmě po anonymizaci) zde vystavit, pak třeba někdo poradí (na základě toho, že jste dostal rozhodnutí s nějakýma nesmyslama těžko někdo napíše použitelné odvolání). S ohledem na červený text v záhlaví by u druhé zmíněné možnosti bylo vhodné vlákno přesunout do neveřejné sekce (což na žádost někdo z moderátorů udělá).
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #63 kdy: 10 Listopadu 2016, 10:49:32 »

chapu. Jen dotaz. Staci tedy obycejne strohe odvolani, jako ze s rozhodnutim nesouhlasim? A potom je mozne jeste nejak rozebrat s neci pomoci ten spis a napadnout to rozhodnuti?
IP zaznamenána

smazany_uzivatel

  • Příspěvků: 0
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #64 kdy: 10 Listopadu 2016, 11:16:47 »

Na blanketní odvolání jsou tu vzory, pohledej. Následně dodáš doplnění, kde rozebereš do posledního šroubku to rozhodnutí a co je v něm špatně.

Ten tvůj případ je teda zajímavý. Nová zkušenost pro mne. To by mě nenapadlo, jak je výběr daní čím dál pečlivější.
IP zaznamenána
smazany_uzivatel: autor tohoto prispevku z fora odesel. Jeho prispevky byly v ramci zachovani kontinuity temat presunuty pod tohle univerzalni jmeno.

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #65 kdy: 10 Listopadu 2016, 13:35:01 »

takze muzu nejdriv poslat blanketni odvolani... a pak v druhem dopise dozaslat rozbor protipravnich postupu?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #66 kdy: 10 Listopadu 2016, 14:06:18 »

Plevelíte diskusi, o podání (blanketního) odvolání a jeho následném doplnění je zde dostatek informací. Zkuste nejdřív hledat a teprve pak se ptát.

Jen stručně - blanketní odvolání obsahuje pouze samotný úkon, tj. vaše údaje, označení napadeného rozhodnutí a slovem či holou větou vyjádřenou vůli podatele se proti označenému rozhodnutí odvolat, datum a podpis. Nic víc. Následně lze kdykoliv později doplnit konkrétní odvolací důvody, nebo vyčkat na výzvu správního orgánu k doplnění podání.
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #67 kdy: 10 Listopadu 2016, 15:20:16 »

omlouvam se. nemam moc cas. jsem stale mimo CR a cas me tlaci. A z meho pripadu by asi mohl byt dobry precedens. Protoze posta vzasade komunikuje pres email, ktery jsem sice uvedl. Ale kdo rika, ze to nemohl poslat nekdo jiny kdo pouziva muj PC? Tak bych to nerad pokazil.
« Poslední změna: 10 Listopadu 2016, 15:22:05 od Curamrda »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #68 kdy: 10 Listopadu 2016, 15:32:27 »

Sorry, ale jestli nemáte čas, tak si sjednejte advokáta, který to bude řešit za vás. Myslíte, že všichni, kdo v rámci zdejší komunity doprovolně pomáhají, nemají jinak co na práci?

Pokud jde o procesní otázky (podání a doplnění odvolání), tak bylo řečeno vše podstatné. Pokud jde o samotný řešený přestupek, tak se obávám, že jde o natolik specifický případ, že precedentní potenciál je nulový. Má-li vám někdo poradit s konkrétní argumentací, tak už se opakuju, ale nepůjde to bez rozhodnutí či alespoň klíčových částí odůvodnění. Z toho, co jste zatím poslal, jste si počínal jako pitomec a obhájit to nebude úplně snadné (sice mají jen e-mail, ale předpoklad, že jste ho poslal vy, když tam je screenshot z vašeho účtu, je vcelku dobře podložený).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #69 kdy: 09 Ledna 2018, 17:55:22 »

Doplním pokračování případu..
Curamrda se mnou konzultoval některé kroky a podle toho co mi psal byl další průběh..

..poslední tu je vydání rozhodnutí v listopadu 2016
..bylo podáno odvolání
..rozhodnutí zrušeno.. oficiálně kvůli botě SO1 když uložil sankci podle špatného zákona
..SO1 se nevzdal a pokračoval v řízení.. to bylo jaro 2017
..v létě padlo druhé rozhodnutí "vinen"
..i proti němu bylo podáno odvolání
..a teď bylo rozhodnutí opět zrušeno.. detaily neznám

nevím jestli to formálně zastavili, ale i když ne tak do promlčení podle zákona platného v době spáchání se už další kolo nestihne.

asi můžeme dát WIN.

Řízení se točilo kolem otázky pachatele přestupku.. obviněný tvrdil že mail neposlal on a SO1 tvrdil že obviněný lže.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #70 kdy: 14 Ledna 2018, 03:42:58 »

Update:  Neoprávněné držení platebních karet http://business.center.cz/business/pravo/zakony/trestni_zakon/cast2h9.aspx
Vim, ze jen za drzeni ( nejaky politik, ji mel zapadlou v aute) popotahovali, mel kartu jine osoby, tusim nebyl souzen.
UPDATE2:
Tak jsem hledal, az sem neco nasel http://is.bivs.cz/th/12173/bivs_b/bakal.PDF str. 29
Předmětem útoku u trestného činu je samotná platební karta, nikoliv peněžní prostředky uložené na bankovním účtu, ke kterému byla platební karta vystavena. je proto dokonán již tím, že pachatel má takovou kartu neoprávněně ve své dispozici. K dokonání tohoto trestného činu se nevyžaduje, aby pachatel s peněžními prostředky uloženými na účtu, ke kterému byla platební karta vystavena, nakládal, a následek tohoto trestného činu také nespočívá ve způsobení škody na těchto peněžních prostředcích (např. jejich odčerpáním). Není nutný ani úmysl pachatele obohatit sebe nebo jiného či způsobit na cizím majetku škodu.

Takže se netřeba bát. Stačí prohlásit - svoji platební kartu běžně půjčuji svým blízkým - kdo s ní tuto transakci provedl odmítám dle LZPS sdělit.
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #71 kdy: 10 Května 2018, 23:44:21 »

se omlouvam. jsem na tom casove extremne bidne ... pokusim se co nejdriv nasdilet finalni verdikt. nicmene, jsem neuspel s tvrzenim, ze dokument o platbe pozmenil originalni prijemce...ale stihani proti me i tak bylo zruseno.musim promazat veskere indentifikacni udaje v x strankach spisu a pak predam k procteni.

Moc dekuji vsem za pomoc. dluzny urcite zustat nechci ;) takze zase neco poputuje na osbid ;)

//edit: tak jsem mel za to, ze jsem si vse nafotil, nez jsem papiry skartoval, ale bohuzel asi nikam nenahral. takze musim znovu pozadat o posledni cast spisu s verdiktem urad..., snad mi ho poslou
« Poslední změna: 10 Května 2018, 23:55:14 od Curamrda »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #72 kdy: 11 Května 2018, 00:21:33 »

Gratulace!

To clo/DPH bylo nakonec vyměřeno? Pokud ano, bylo by stylové vyžádat vrácení.
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #73 kdy: 11 Května 2018, 06:45:31 »

To  dph a clo mu určitě vyměřili, ale tím , že odmítl balík převzít v podstatě odmítl zaplatit dph a clo. Vycházim z toho že když jsem s nima už několikrát řešil , tak všechny poplatky jako to jejich vyděračský skladování a vyměřený dph přišlo v podobě dobírky, kdy dobírková částka za balík  byly všechny tyhle poplatky.  Jen ještě otázka , co mělo přijít. Některý věci jako zdravotní pomůcky a podobně by měly bejt od poplatků osvobozený- viz stránky celní správy.

EDIT1: informace ohledně cla výpočtu a celkově zajímavý info-
https://www.celnisprava.cz/cz/clo/odbavovani-postovnich-zasilek/Stranky/Odbavov%C3%A1n%C3%AD-po%C5%A1tovn%C3%ADch-z%C3%A1silek-na-odd.-23-celn%C3%AD---po%C5%A1tovn%C3%AD-styk-Celn%C3%ADho-%C3%BA%C5%99adu-Praha-Ruzyn%C4%9B,-n%C3%A1kupy-p%C5%99es-internet-po--1.5.20.aspx

EDIT2: pokud jsem správně pochopil, tak máte účet papyal svázán s účtem v bance a celní správa přes paypal mohla filcovat i bankovní účet, případně obráceně. Už to tu někde zaznělo a já jen doplním, že jde mít paypal odděleně od Bú a jde ho takzvaně jen dobíjet buď z bankovního účtu,či jinýho paypal účtu. U bankovního účtu je jediná podmínka, že je na stejný jmého jako dobíjenej paypal. teoreticky by to mohlo jít i složenkou typu A, což v dohledný době vyzkoušim a případně poreferuju.
« Poslední změna: 11 Května 2018, 07:09:52 od zodiiac »
IP zaznamenána

Andreas Baader

  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #74 kdy: 11 Května 2018, 07:33:03 »

Podle ktereho zakona ma celni urad pravo prolomit bankovni tajemstvi? To by snad muselo byt podezreni na podvod, ktery odpovida znacne skody. Pokud maji podezreni, ze nekdo padelal doklad a ochudil stat o par tisicovek DPH, tak by me zajimalo, zda na to maji narok.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6