30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad  (Přečteno 40868 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #45 kdy: 26 Května 2016, 14:35:00 »

cau cau. mam problem. Jsem casto v zahranici. A prisel mi od nich dopis jako reakce na muj odpor. Bohuzel jsem ho nestihnul vyzvednout. Jenze si to pojstili tak, ze mi dopis nebyl hozen do schranky, ale byl poslan zpet. a na papirku bylo, ze se bere jako dorucen. Jenze ja ted nevim co v nem bylo.

Mam jim zavolat, nebo poslat dopis, nebo tam dojit osobne at mi ten dopis znovu daji? Mam pozadat o nejakou vyjimku? Koho ? Primo celni urad? Vcera ho poslali zpet. A dneska jsem v <>. Potreboval bych to vyresit ASAP.

Nejake rady? Diky

1. Napiš jim, že ti psali, ale že nevíš o co šlo, protože jsi byl v zahraničí. Vzhledem k tomu jsi neměl možnost se s obsahem zásilky seznámit. Proto nechť zašlou znovu.

2. založ si datovku.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #46 kdy: 26 Května 2016, 16:07:54 »

Neformálně - lze odesílajícímu orgánu zavolat, zeptat se o co šlo, zeptat se, která duševní porucha je přiměla vyloučit vhození do schránky po uplynutí úložní lhůty, požádat o opakované doručení.

Formálně - lze nahlédnout do spisu dle § 38 SprŘ, požádat o informaci o řízení podle § 36(2) SprŘ, požádat podle § 19(3) SprŘ o doručování na jinou adresu, případně na e-mail, a to jen pro dané řízení nebo dokonce jen ten konkrétní úkon, založit datovku.
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #47 kdy: 26 Května 2016, 17:42:06 »

podle me to vedeli moc dobre...protoze jim nekdo v emailu psal ze jsem v zahranici. tak se chteli pojistit aby to propadlo a vyhrali...caraaaa___ci. na neformalne spolehat nemuzu.

nevim co vse obnasi datovka, tak jim poslu doporucenej dopis, ze jsem byl pracovne zahranici a jestli mi to poslou zpet, nebo si mam prijit osobne nahlidnout do spisu? ale co kdyz ty mamrdi mi schvalne odpovi az po vyprseni doby na reakci na jejich dopis?
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #48 kdy: 26 Května 2016, 19:49:11 »

Datovka - zajdeš na počtu (českou) dáš jim občanku a řekneš že chceš datovku. Počkáš cca 5 minut než to pracovnice přepíše do počítače a vytiskne ti papír s údaji. Během cca 2 dní je pak datovka ready.

Nevýhoda je že ji musíš hlídat zda do ní něco nepřišlo (ale to se dá řešit email notifikací), nicméně pro případy jako jsi ty, který furt někde cestuje a přitom si v jednom kuse dopisuje s úřadama je jako dělaná.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #49 kdy: 26 Května 2016, 21:23:04 »

podle me to vedeli moc dobre...protoze jim nekdo v emailu psal ze jsem v zahranici. tak se chteli pojistit aby to propadlo a vyhrali...caraaaa___ci. na neformalne spolehat nemuzu.
No, především, postrádá-li věc nějaký konkrétní osobní náboj, tak mnohem pravděpodobnějším vysvětlením, než že po vás jdou, je, že vás mají u prdele. Říká se tomu Occamova, případně Hanlonova břitva :)

Reakcí na odpor u přestupkové věci je na 99% nařízení ústního jednání. Ověřit si, že tomu tak je, případně zjistit podrobnosti (termín), lze zcela bez problémů tím neformálním telefonátem. Pokud trváte na formálním postupu, tak jim pošlete dopis, jehož obsahem bude

* stížnost na to, že bezdůvodně vyloučili vhození písemnosti do schránky a zbytečně vám tím komplikují život

* žádost o doručování nějam jinam (např. do toho zahraničí, kde jste častěji než v ČR), pokud si tedy nepořídíte tu datovku

* žádost o opakované doručení vrácené písemnosti

* žádost o informaci o řízení, resp. sdělení termínu ÚJ, bylo-li nařízeno

nevim co vse obnasi datovka, tak jim poslu doporucenej dopis, ze jsem byl pracovne zahranici a jestli mi to poslou zpet, nebo si mam prijit osobne nahlidnout do spisu? ale co kdyz ty mamrdi mi schvalne odpovi az po vyprseni doby na reakci na jejich dopis?
Nahlédnout do spisu můžete kdykoliv. Dále bez ohledu na konkrétní detaily, správní řízení by v principu mělo být neformální, pokud se to skutečně dostane do polohy, kdy je zjevné, že vy jako účastník jste se o věc aktivně staral a úřad udělal vše proto, aby řádný průběh řízení zmařil, není možné, aby si takový postup obhájili před nadřízeným orgánem, případně před soudem.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #50 kdy: 26 Května 2016, 23:45:03 »

Datovka - zajdeš na počtu (českou) dáš jim občanku a řekneš že chceš datovku. Počkáš cca 5 minut než to pracovnice přepíše do počítače a vytiskne ti papír s údaji. Během cca 2 dní je pak datovka ready.
.
a nestojí to ani korunu ?
tomu se mi nechce věřit....
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #51 kdy: 27 Května 2016, 00:14:57 »

a nestojí to ani korunu ?
tomu se mi nechce věřit....
To je trolling a nebo je taková otázka od stálého člena fóra opravdu myšlena vážně? :D  :o


  • Datová schránka je pro fyzické osoby nepovinná, zřizuje se výhradně na žádost fyzické osoby.
  • Fyzická osoba má nárok na zřízení jedné datové schránky.
  • Zřízení i užívání datové schránky je bezplatné.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #52 kdy: 27 Května 2016, 01:12:58 »

Jisteze stoji, platite to z dani(urednici toho naposilaji) + datova zprava taky neni zadarmo(i pro podnikatele = dalsi naklady, ktere zaplati koncovy zakaznik)...

http://www.egov.cz/clanky/datove-schranky-po-2-letech-naklady-na-provoz-pres-12-miliardy

enzym: zadarmo je jen fikce, jak muzete videt vyse...
« Poslední změna: 27 Května 2016, 08:43:58 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #53 kdy: 27 Května 2016, 02:06:11 »

Datová zpráva orgánůn veřejné moci zadarmo pro odesílatele je. Soukromým subjektům nikoli, ale je to podstatně levnější, než doporučený dopis, natož pak s dodejkou.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #54 kdy: 27 Května 2016, 11:27:01 »


Reakcí na odpor u přestupkové věci je na 99% nařízení ústního jednání. Ověřit si, že tomu tak je, případně zjistit podrobnosti (termín), lze zcela bez problémů tím neformálním telefonátem.

Tak ja jim tam zavolam :) a uvidime. Diky kluci
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #55 kdy: 01 Června 2016, 23:33:45 »



To je trolling a nebo je taková otázka od stálého člena fóra opravdu myšlena vážně? :D  :o

velmi se omlouvám, ale fakt to nevím, tedy teď už jo :-))
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #56 kdy: 07 Června 2016, 10:59:18 »

tak se zda ze na Celnim urade nejsou uplny idioti...  po zavolani a vysvetleni, ze nemam cas prebirat postu, poslali dopis znovu, tenkrat dokonce se sluzbou vhozeni do schranky :D

mam narizene ustni jednani spolu s provedenim dokazovani. Jak by mela vypadat odpoved? Ze slusne dekuji za pozvani, ale budu mimo CR. Ze emaily posilala osoba blizka s pristupem na pc a dal odmitam vypovidat?

Dekuji
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #57 kdy: 07 Června 2016, 12:49:47 »

Datová zpráva orgánůn veřejné moci zadarmo pro odesílatele je. Soukromým subjektům nikoli, ale je to podstatně levnější, než doporučený dopis, natož pak s dodejkou.
Jenom doplním, že dopis datovkou neorgánu veřejné moci stojí 18,- Kč a to je nyní více než polovina toho co po Vás bude chtít ČP za papírový doporučený dopis (38,- Kč bez zák.k.).
Nabít lze kartou min. 36 30 Kč - je vhodné dobít min. 36 Kč a za to poslat tedy 2 zprávy neorgánům.
Až se divím, kdo všechno je OVM (třeba i zdraovtní pojišťovny). Těch datovek zadarmo já tedy pošlu naprostou většinu (orgánům veřejné moci).
« Poslední změna: 07 Června 2016, 12:57:23 od akit »
IP zaznamenána

Curamrda

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #58 kdy: 12 Října 2016, 16:39:24 »

takze si nedaj pokoj...  prisel dopis o Vyrozumeni o moznosti seznameni s podklady rozhodnuti.

Dalsi krok je hadam odeslat jim dopis at mi poslou kopii spisu postou, ze ano?

Dekuji
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Celní úřad Praha Ruzyně - pokuta za pozměněný doklad
« Odpověď #59 kdy: 12 Října 2016, 20:20:59 »

Můžete si tam eště zajet že…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky