30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak potrestat městapo za nerespektování dopravního značení?  (Přečteno 4028 krát)

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil

Stalo se následující:

Strážník městské policie nerespektoval dopravní značku zákaz vjezdu, aby otočil svůj vůz, a vjel tedy do místa ležícího za touto značkou.

<od této chvíle mám kamerový záznam>

Strážník s vozem vyjel z předmětného místa. Na mé znamení zastavil a proběhl tento rozhovor:

Já: Vy jste teďka porušili zákaz vjezdu, jestli o tom nevíte.
Strážník: Ano, ale my s těma majákama můžeme.
Já: Nemůžete, neblikáte.
Strážník: Můžeme porušovat dokonce bez toho.
Já: Nemůžete.
Strážník: Tak dobře, tak nashle.

<konec kamerového záznamu>

Tak... a co teď? Jindy bych to nechal bez povšimnutí, avšak tentokrát je z mé strany nezbytné navrhnout potrestání strážníka, protože co bude následovat se mi může hodit při řešení mého přestupku ( :'( ).

Napadají mě dvě varianty:
1) Trestní oznámení - podezření na trestný čin zneužití pravomoci úřední osoby,
2) návrh na zahájení správního řízení kvůli nerespektování dopravního značení, blabla... (Jak se to vlastně řeší u obecní policie?)

Dle mého názoru jeho jednání sice nedosahuje intenzity uvedeného trestného činu, avšak přesto si myslím, že je na místě podat trestní oznámení s tím, že tam výslovně uvedu, aby v případě, že neshledají trestný čin, postoupili věc (bo přestupek) k příslušnému orgánu (i když by to měli udělat automaticky, že). Tím tedy pokryju vlastně obě varianty.

Lepší nápad?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Jak potrestat městapo za nerespektování dopravního značení?
« Odpověď #1 kdy: 07 Dubna 2016, 16:35:16 »

Na místě je asi akorát stížnost.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Jak potrestat městapo za nerespektování dopravního značení?
« Odpověď #2 kdy: 07 Dubna 2016, 16:51:02 »

Trestný čin to zcela jednoznačně není.

Dejte stížnost příslušné MP (jejímu veliteli/řediteli, případně odboru kontroly, mají-li něco takového) nebo klidně starostovi.

Současně dejte podnět příslušnému SO (magistrátu, úřadu ORP) k zahájení přestupkového řízení. Popište, co se stalo, nabídněte se jako svědek a přiložte záznam nebo zmiňte jeho existenci. Městští opicajti nemají ve věci přestupků narozdíl od např. PČR žádný speciální režim.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Jak potrestat městapo za nerespektování dopravního značení?
« Odpověď #3 kdy: 07 Dubna 2016, 17:18:43 »

Ok, na TO kašlu a podám stížnost starostovi + podnět na příslušný odbor ;-)
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Jak potrestat městapo za nerespektování dopravního značení?
« Odpověď #4 kdy: 07 Dubna 2016, 19:23:12 »

ohrozil nebo omezil někoho? ne? tak o co kurva jde? snížit se na jejich úroveň? bravo! povedlo se  :(
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Jak potrestat městapo za nerespektování dopravního značení?
« Odpověď #5 kdy: 07 Dubna 2016, 19:53:05 »

Přečti si prosím ten můj příspěvek ještě jednou, dozvíš se v něm i ten důvod. Jindy bych opravdu takovou kravinu neřešil.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Jak potrestat městapo za nerespektování dopravního značení?
« Odpověď #6 kdy: 07 Dubna 2016, 19:57:17 »

A jak si představuješ, že ti to pomůže v nějakém přestupku? co udělal nebo neudělal opicajt s tím nemá vůbec souvislost a úřad si s tím akorát tak vytře, nebo ti řekne, že si máš stěžovat na lampárně, protože to není v jeho pravomoci. Pokud je to pokus o znevěrohodnění opicajta jako svědka, tak to je taky slabota...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Jak potrestat městapo za nerespektování dopravního značení?
« Odpověď #7 kdy: 07 Dubna 2016, 20:05:38 »

burtonbell: Je třeba odlišit rovinu právní a morální. Fakticky samozřejmě empík nic zavrženíhodného neprovedl, a velmi pravděpodobně ani nakonec nijak potrestán nebude. Ale jakkoliv bych morálně měl problém s tím, kdyby nějaký zaprděný maloměšťák takto udal a dožadoval se řešení běžného řidiče, tak u empíka mi to fakt žíly netrhá, i když osobně bych nad tím nejspíš mávnul rukou.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Jak potrestat městapo za nerespektování dopravního značení?
« Odpověď #8 kdy: 07 Dubna 2016, 20:10:26 »

Já taky nepláču nad tím opicajtem, z toho mě tu asi nikdo podezřívat nebude, ale je mi nevolno z toho, že na to má žaludek někdo jinej, kromě tohohle póvlu. Já bych se na tuto úroveň snížit nedokázal, ale každému dle libosti. A ohledně deklarovaného účelu mi to přijde úplně mimo
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Jak potrestat městapo za nerespektování dopravního značení?
« Odpověď #9 kdy: 07 Dubna 2016, 20:24:26 »

burtonbell: Berte to trochu s nadhledem - zatímco k udávání slušných lidí je třeba se vymezit, k udání empíka je vhodné zaujmout postoj lhostejnosti, neboli dog eat dog, já už jen kávičku :)

Jak to prakticky hodlá využít Lexx netuším, ale stát se to mně, tak se poté, co bude bude přestupek městské opice odložen, budu vehementně domáhat aplikace § 2(4) SprŘ, konkrétně věty SO dbá na to, aby při rozhodování skutkově shodných nebo podobných případů nevznikaly nedůvodné rozdíly.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Jak potrestat městapo za nerespektování dopravního značení?
« Odpověď #10 kdy: 07 Dubna 2016, 20:41:24 »

v tom je asi jádro čivavy, libovolné udávání mi způsobuje fyzickou nevolnost a na to není kafe to pravý ořech

Ohledně využitelnosti je to sice hezká představa, nicméně i kdyby se jednalo o nachlup stejný přestupek, opicajtům stačí pohádka o služebních povinnostech a maják měl zrovna poruchu. I kdyby neměl, tak je starosta vyhubuje a fertig. To by musela být sakra klika, aby tohle SO zmátlo nebo svedlo z cesty za zlaťákama
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Jak potrestat městapo za nerespektování dopravního značení?
« Odpověď #11 kdy: 08 Dubna 2016, 08:40:16 »

taky se mi to ekluje, nicméně během posledních 10 dnů (±) jsem se mi podařilo zdokumentovat dva takové případy, kdy MP stojí přímo napříč na chodníku a pak kousek dál zablokovala velmi nechutně chodník červená oktávka, jenž měla za oknem cedulku magistrálu, oboru správních činností…
Právě odkaz na § 2(4) SprŘ je důvodem, proč se už 10 dnů neustále nutím k tomu, abych podal oznámení přestupku. Uvažuji, že to nahlásím na místní policiejní ředitelství, ať si to sami předají na patřičný orgán…
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 189
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Jak potrestat městapo za nerespektování dopravního značení?
« Odpověď #12 kdy: 08 Dubna 2016, 09:26:23 »

v tom je asi jádro čivavy, libovolné udávání mi způsobuje fyzickou nevolnost a na to není kafe to pravý ořech

Ohledně využitelnosti je to sice hezká představa, nicméně i kdyby se jednalo o nachlup stejný přestupek, opicajtům stačí pohádka o služebních povinnostech a maják měl zrovna poruchu. I kdyby neměl, tak je starosta vyhubuje a fertig. To by musela být sakra klika, aby tohle SO zmátlo nebo svedlo z cesty za zlaťákama
burtonbell: I kdyby jim to zabralo cas an vyrizeni dle sluzebni povinosti, je to pisek do lozisek  ;)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Jak potrestat městapo za nerespektování dopravního značení?
« Odpověď #13 kdy: 08 Dubna 2016, 10:59:29 »

... během posledních 10 dnů (±) jsem se mi podařilo zdokumentovat dva takové případy, kdy MP stojí přímo napříč na chodníku a pak kousek dál zablokovala velmi nechutně chodník červená oktávka, jenž měla za oknem cedulku magistrálu, oboru správních činností…
Pokud jde o MP a parkování, tak viz § 27(6) ZPPK a https://www.30kmh.cz/index.php?topic=297.msg26797#msg26797

I když je fakt, že to úplně nedomysleli a zatím ta jejich generální výjimka z pravidel pokrývá jen zákazy v § 27(1) ZPPK a ne § 53(2) ZPPK, takže na chodníku jsou stále zranitelní.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Jak potrestat městapo za nerespektování dopravního značení?
« Odpověď #14 kdy: 06 Června 2016, 12:04:03 »

No nic, tak PČR věc odložila, „neboť není dáno podezření z přestupku.“ :P
IP zaznamenána