30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [něco jako WIN] Alkohol 0,29; ŘP neodevzdán; špatné doručování  (Přečteno 16715 krát)

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:[něco jako WIN] Alkohol 0,28; ŘP neodevzdán; špatné doručování
« Odpověď #15 kdy: 04 Dubna 2016, 13:54:10 »

Tohle samozřejmě chápu, měl jsem to na mysli tak, jak píše hh v poslední větě. Asi to vyznělo moc negativisticky . :) Jen je prostě škoda prakticky zbytečně úřadům vyplácnout 10 tisíc...
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 176
    • Zobrazit profil
Re:[něco jako WIN] Alkohol 0,28; ŘP neodevzdán; špatné doručování
« Odpověď #16 kdy: 04 Dubna 2016, 15:41:44 »

Byl to advokát, který se primárně správnímu právu nevěnuje. Nebylo to posezení u piva. Konzultace byla ve smyslu "Mám tady několik nedoručených dopisů (ty měl k dispozici), zákaz řízení mi končí, jaký je nejvhodnější postup k dořešení?". Myslím, že pk202 to trefil naprosto přesně.

Jak už jsme uvedl, nemám žádný problém odtaženého Helmuta dohnat k soudu, nicméně tam mi nehrozí žádné ohrožení podnikání, což u alkoholu říci nelze. Každopádně mi můžete věřit, že příště nepůjdu do kanceláře ale hezky to vysypu anonymizované tady na fórum :-)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:[něco jako WIN] Alkohol 0,28; ŘP neodevzdán; špatné doručování
« Odpověď #17 kdy: 13 Dubna 2016, 17:05:13 »

Tenhle případ nevím jestli chápu.. vyčetl jsem že sice nebylo doručeno a to by se v tom řízení dalo použít, ale obviněný to neudělal a zaplatil pokutu a odkroutil si zákaz řízení.
A kde je ten WIN? Uniká mi něco?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:[něco jako WIN] Alkohol 0,28; ŘP neodevzdán; špatné doručování
« Odpověď #18 kdy: 13 Dubna 2016, 23:55:48 »

WIN je v tom, že si ten zákaz ve skutečnosti neodkroutil a normálně jezdil, protože mu nebylo právoplatně doručeno a tím pádem mu nehrozila mařenka a další pokuta a další zákaz atd. Jakmile zákaz pominul tak - i když by se dalo dalších několik měsíců čekat a dotáhnout to do prekluze -  "uznal" doručení, zaplatil flastr a nechal si ŘP ofiko vrátit a už dál brázdil ulice naprosto bez nebezpečí, že ho někde zastavěj, prolustrujou a zakážou mu další jízdu než se ukáže že mu vlastně nedoručili a pokud by to bylo před prekluzí, tak by už musel ten flastr ješte odkroutit.. Vzhledem k charakteru podnikání a potřebě jezdit mu ta jistota prostě za ty peníze stála.
Já se mu nedivím.
IP zaznamenána