30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [něco jako WIN] Alkohol 0,29; ŘP neodevzdán; špatné doručování  (Přečteno 16714 krát)

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 176
    • Zobrazit profil

Podělím se s vámi o poměrně zajímavě ukončený případ s alkoholem. Bylo nebylo, v polovině roku 2015 jsem řídil v Brně auto, přičemž mě kontrolovali státní. Bohužel byl večírek předešlého dne více bujarý, než jsem se domníval a tudíž jsem i po obědě nadýchal 0,29 (2x). Kdybych to byl věděl, tak bych předal řízení kolegovi, co seděl vedle mě, nicméně jsem opravdu netušil, že můžu ještě něco mít, zvlášť, když jsem pil jen pivo a nic jiného.

Řidičák jsem zapomněl, nic nepodepisoval, s ničím nesouhlasil. Hra zlý policajt + hodný policajt jako z amerického akčního filmu mě fakt pobavila i přes nepříjemnou situaci, do níž jsem se dostal.

2 měsíce se nic nedělo, pak přišlo předvolání. Jenže ouha, já ho nepřevzal, učinila tak jiná osoba bydlící na dané adrese, které milá pošťačka vydala dopis do vlastních rukou i přes jiné datum narození a jiné jméno (došlo předvolání). Inu, říkám si, nemají doručeno, takže se na ně můžu vysrat a tak jsem po zbytek případu hrál mrvého brouka. Pokud bych třeba i řídil a zastavili mě, asi by to případ dost natáhlo, nicméně pořád by to nebyla mařenka protože mi nic nedorazilo, nic nevím a ani jsem se s ničím nemohl seznámit neboť přejímající osoba dopis třeba hodila do koše protože nebyl určen pro ni.

Mezitím přišlo i rozhodnutí a příkaz s nepříliš vysokou pokutou (opět přebrala jiná osoba). Počkal jsem až doběhne půlroční zákaz, pak si skočil udělat výpis z karty řidiče, kde jsem se o svém hrůzstrašném činu dozvěděl. Někdy po uběhnutí trestu dorazila i pokutička za neodevzdání řidičáku, opět nepříliš vysoká.

Jakmile bylo po trestu, obě pokuty jsem uhradil a zašel si na magistrát pro vypraný, čistě bílý, řidičák. Paní jsem řekl, že si jdu nechat vrátit řidičák, který jsem neodevzdal, podepsal lejstro, vzdal se odvolání proti vrácení a mohl opět vesele řídit (aby vám vrátili oprávnění, tak není nutné vracet řidičák, a tak jsem i učinil).

Co z toho plyne? Pokud vaše pošťačka vydává dopisy do VR komukoli, kdo se na adrese zdržuje, máte v podstatě vyhráno, resp. můžete nedoručení použít, jakmile se vám to hodí. Sice bych asi mohl klást odpor a řízení jim po doběhnutí trestu chtít sestřelit a ušetřit tak bratru cca 10 tisíc, ale neměl jsem chuť se do toho pouštět u něčeho tak závažného, jako je odebrání ŘP, který ke své práci potřebuji. Špatně parkující a rychle jezdící Helmut, to je věc jiná.
« Poslední změna: 20 Května 2016, 16:59:55 od drinkANDdrive »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:[něco jako WIN] Alkohol 0,28; ŘP neodevzdán; špatné doručování
« Odpověď #1 kdy: 02 Dubna 2016, 15:57:46 »

Podle mne jste mohl klidně ještě těch pár měsíců počkat na prekluzi a ušetřit těch 10Kkč. Přes to špatné doručení by nejel vlak.
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 176
    • Zobrazit profil
Re:[něco jako WIN] Alkohol 0,28; ŘP neodevzdán; špatné doručování
« Odpověď #2 kdy: 02 Dubna 2016, 17:50:16 »

To bych určitě mohl. Nicméně mi to riziko, že budu někde zastaven např. při cestě na jednání a policie mi zablokuje další jízdu a já tak zmeškám něco, co bych vážně nechtěl, za to nestálo. To by pak mohly být náklady vyšší než těch 10 tisíc.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:[něco jako WIN] Alkohol 0,28; ŘP neodevzdán; špatné doručování
« Odpověď #3 kdy: 02 Dubna 2016, 18:25:04 »

Sorry jsem asi natvrdlej ale nechapu to. Byl jste potrestan pulrocnim zakazem rizeni + pokutou. Pul roku jste neridil, pokutu jste zaplatil, k tomu jeste pokutu za neodevzdany ridicak a je to win?
IP zaznamenána

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 176
    • Zobrazit profil
Re:[něco jako WIN] Alkohol 0,28; ŘP neodevzdán; špatné doručování
« Odpověď #4 kdy: 02 Dubna 2016, 19:07:51 »

Nebylo doručeno. Tedy žádný zákaz řízení. Ten se objevil až když jsem si náhodně udělal výpis z karty řidiče.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:[něco jako WIN] Alkohol 0,28; ŘP neodevzdán; špatné doručování
« Odpověď #5 kdy: 03 Dubna 2016, 22:44:26 »

Mno ale ten zákaz řízení jste měl (i když nedoručený). Takže kdyby vás zastavili policajti, myslím, že by je nezajímalo že jste neměl doručeno... Jediná výhoda je že by vám nemohli napařit mařenu, ale nějaké tahání by vás to stejně stálo ne?
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:[něco jako WIN] Alkohol 0,28; ŘP neodevzdán; špatné doručování
« Odpověď #6 kdy: 03 Dubna 2016, 22:51:48 »

Jak píše PJ, to že jste si nechal řidičák je naprosto bezpředmětné, zákaz jste měl. Tohle není naprosto žádný WIN, maximálně pro úřad a pro Vás, pokud jste spokojený s tím platit zbytečně 10 000.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:[něco jako WIN] Alkohol 0,28; ŘP neodevzdán; špatné doručování
« Odpověď #7 kdy: 04 Dubna 2016, 08:04:23 »

Nevím, jestli tomu dobře rozumím, ale přijde mi to, jako by měl někdo od úřadu nahráno na smeč, zahodil raketu a šel se chlubit, že teď má chlast v papírech...  :o
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:[něco jako WIN] Alkohol 0,28; ŘP neodevzdán; špatné doručování
« Odpověď #8 kdy: 04 Dubna 2016, 09:29:01 »

No, osobne som tiez cakal, kedy sa objavi ten trik s nepravoplatnostou udeleneho zakazu - a on sa neobjavil. Takze ste de-facto jazdil s platnym zakazom, keby Vas chytili, asi by ste svoju jazdu nedokoncil, nasledne by sa hralo o TC mareni ... rozhodnuti a az tam by sa uplatnovalo nedorucenie, nie?
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

drinkANDdrive

  • Příspěvků: 176
    • Zobrazit profil
Re:[něco jako WIN] Alkohol 0,28; ŘP neodevzdán; špatné doručování
« Odpověď #9 kdy: 04 Dubna 2016, 09:49:57 »

Pánové, abyste mi dobře pozoruměli, tak je nutné říci dvě věci:
  • Při prvním špatném doručení jsem se rozhodoval mezi válkou s úřadem s nejistým výsledkem nebo mrtvým broukem, kdy je výsledek jistý, pokud se nepodaří doručit nic dalšího. V té době jsem o kličkách s přesností Draegeru, podjatostí, etc, veděl celkem prd.
  • Na konci trestu jsem šel s celou věcí za advokátem, se kterým spolupracujeme. Bohužel to není takový bijec jako vy tady a tak ho nenapadlo to shodit do prekluze, což by se krásně dalo vzhledem k tomu, že do konce chyběly asi 2 měsíce. Já se řídil jeho pokynem abych vše zaplatil (neboť jsem potřeboval řídit a těch 10 tisíc nehrálo zas takovou roli + trápení se s mařenkou tomu moc nepřidá) a teprve později mi došlo, že se to dalo vyřešit mnohem lépe.

Tedy abych to shrnul, existovala i lepší cesta a doufám, že se z toho ostatní poučí. Do budoucna už mám nabito, ač doufám, že nic takového už řešit nebudu.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:[něco jako WIN] Alkohol 0,28; ŘP neodevzdán; špatné doručování
« Odpověď #10 kdy: 04 Dubna 2016, 10:59:34 »

Za litra by tě tady z toho kdokoliv vysekal  ;)
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:[něco jako WIN] Alkohol 0,28; ŘP neodevzdán; špatné doručování
« Odpověď #11 kdy: 04 Dubna 2016, 11:14:30 »

Mě by zajímalo, co je to za advokáta, když není takový bijec jako lidé tady, protože na rozdíl od většiny z nás na to má školu, praxi a je to jeho zaměstnání...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:[něco jako WIN] Alkohol 0,28; ŘP neodevzdán; špatné doručování
« Odpověď #12 kdy: 04 Dubna 2016, 11:29:34 »

    • Na konci trestu jsem šel s celou věcí za advokátem, se kterým spolupracujeme. Bohužel to není takový bijec jako vy tady a tak ho nenapadlo to shodit do prekluze, což by se krásně dalo vzhledem k tomu, že do konce chyběly asi 2 měsíce. Já se řídil jeho pokynem abych vše zaplatil (neboť jsem potřeboval řídit a těch 10 tisíc nehrálo zas takovou roli + trápení se s mařenkou tomu moc nepřidá) a teprve později mi došlo, že se to dalo vyřešit mnohem lépe.

    Nejsem tim jist, ale pokud to bylo v prekluzi asi bych se citil poskozeny advokatem a  zacal bych  stiznosti na advokatni komoru, mozna i s na vymahani skody. Ale jsou tu jini, zdatnejsi bijci, kteri se k tomu jiste vyjadri.[/list]
    IP zaznamenána
    „Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

    pk202

    • hard core 30kmh.cz
    • ****
    • Příspěvků: 4 879
      • Zobrazit profil
    Re:[něco jako WIN] Alkohol 0,28; ŘP neodevzdán; špatné doručování
    « Odpověď #13 kdy: 04 Dubna 2016, 13:39:59 »

    Než onoho advokáta ugrilujete k smrti, považte možná co dotyčný od něho chtěl, a na co se ho ptal. U toho jsme nebyli a faktem je že tím že zaplatil, rozhodně již dál přestal riskovat to, že ho někde , nejlépe 400km od odmova v pátek v noci zastavěj, prolustrujou a nepustěj dále.
    Neboli za těch 10Kkč si koupil totální klid na cca půl roku (oprava 2 měsíce) - což pro někoho nemusí být až zas tak špatnej deal obzvláště jestli sedí za koláčem třeba 4-6 hodin denně tak je přecijen riziko zastavení na kontrolní kontrolu poměrně značné. Navíc si dokážu představit i takovou činnost, kde nedostavení se někam včas díky té kontrolní kontrole může znamenat téměř srovnatelnou ztrátu.

    Mno 2 měsíce už se vydržet asi daly.
    « Poslední změna: 04 Dubna 2016, 13:48:48 od pk202 »
    IP zaznamenána

    hh

    • hard core 30kmh.cz
    • ****
    • Příspěvků: 6 306
      • Zobrazit profil
    Re:[něco jako WIN] Alkohol 0,28; ŘP neodevzdán; špatné doručování
    « Odpověď #14 kdy: 04 Dubna 2016, 13:43:30 »

    Mě by zajímalo, co je to za advokáta, když není takový bijec jako lidé tady, protože na rozdíl od většiny z nás na to má školu, praxi a je to jeho zaměstnání...
    No, ono je také třeba si uvědomit, že není advokát jako advokát. Od psychiatra si taky asi nenecháte operovat žlučník, a dceru nepošlete místo ke gynegologovi k patologovi ... a přitom to jsou všichni MUDr.

    Jestli se advokát věnuje třeba převážně obchodnímu a soutěžnímu právu, tak je vcelku pochopitelné, že o dopravních přestupcích ví kulový. Taky je otázka, jestli ta rada "radši to zaplať" byla výsledkem vážně míněného převzetí případu, nebo to byla nějaká "konzultace u piva" pro klienta, pro kterého jinak dělá něco úplně jiného, samozřejmě bez palmáre. Na druhou stranu by advokát měl mít soudnost a když něčemu nerozumí, tak to přiznat, nebo ze své sociální sítě vylovit někoho, kdo se dané oblasti věnuje.
    IP zaznamenána