30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stání na "chodníku" - Peroutkova/Starobrněnská, Brno  (Přečteno 3026 krát)

bengac

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Stání na "chodníku" - Peroutkova/Starobrněnská, Brno
« kdy: 21 Února 2016, 14:13:06 »

Zdravím gentlemani,

po pročtení nejednoho z témat ve zdejší diskuzi si dovolím připojit svůj poslední zažitek s prosbou o rozbor odborníků.
Dle jedné z verzí(je jich několik, viz. níže), uvedené MP Brno,jako důvodné podezření ze spáchání přestupku dle §125c atd., jsem byl několikrát vylístečkován na adrese Peroutkova2/Starobrněnská3(zajímavé, barák má na jednom místě dvě nezávislé adresy) z důvodu stání na chodníku.
V KN je tento pozemek veden jako ostatní plocha, využití: ostatní komunikace.
Nedalo mi to, oslovil jsem správce BK a.s. s dotazem na passport "komunikace", viz. obr. 1., kde v příloze je uvedeno, viz. obr. 2., že se jedná o spojovací chodník, což je zřejmě ona věc, o kterou se informovanější členové MP opírají..
Je s podivem, že vyhláška města může definovat něco, co není definováno zákonem, tj. chodník, který pokud už by při vší dobré vůli chodníkem byl, není nijak stavebně, či vizuálně oddělen od ostatní místní komunikace atd..
Ovšem nejzajímavější na celé věci je poslední řádek druhého odstavce obr. 1., kde je uvedeno: ..."nebo na které je umožněn smíšený provoz".
K tomu jsem si našel další povídání a to sice obr. 3., ze kterého mi vypadlo následující:
jedná se místní komunikaci IV.tř., tj. skupiny D, podskupiny D2. Ovšem za mě plní, když už nic jiného, "funkci obsluhy přilehlé zástavby", tj. je součástí komunikací funkčních skupin B a C (v tomto příp. min. B). Pro úplnost uvádím, že k předmětné nemovitosti jsem oprávněn přijet, na základě povolení k vjezdu.

Ptám se tedy, jaký je Váš názor na tuto problematiku, příp. jsou-li nějaké rady na správní, které mě na tutáč čeká...???

Jen pro zasmání: jiní, méně fundovaní členové brněnské MP, v daném místě rozdávají lístky za "stání vozidla v jednom z jízdních pruhů obousměrné komunikace - sice o chlup, ale ani v jednom místě není "chodník" 6m široký. Další se se tím netrápili vůbec a na můj dotaz, čistě náhodně v tu chvíli stojícího a kouřícího jedince opodál, odvětili, že vozidla stojí v pěší zóně (zrušena v místě dopravním značením) a že mají ten den v Brně kontrolu a je lepší ten lístek dát, než aby je pak někdo z vrchu buzeroval, že ho nedali...
Naštěstí se najde i pár takových, kteří v daném místě stojící auta s klidem přechází, páč nikomu nezavazí, nestojí v pěší zóně, výklad pravidel je v daném místě nejednoznačný a přijde jim zřejmě jistější, najít si někoho v PZ na Zelňáku, což je naprostá tutovka.. Aspoň za ten krapet rozumu jim budiž v tomto případě vzdán dík..


IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Stání na "chodníku" - Peroutkova/Starobrněnská, Brno
« Odpověď #1 kdy: 10 Dubna 2016, 13:30:32 »

Žádný rozpor ve vyjádření BKOMu nevidím. Je to chodník (komunikace IV. třídy), určený pro smíšený provoz přesně podle dikce § 6 odst. (2) písm d) ZoPK. Chodník je součástí MK třídy B nebo C, pouze pokud k ní přiléhá - pak nejde o samostatnou MK třídy D a musí být stavebně oddělen. V předmětném místě žádná MK třídy B či C není. Podrobnosti k nalezení na grafickém pasportu http://pasport.bkom.cdsw.cz/imapa.aspx.
Jiná věc jde, zda v daném místě můžete, coby držitel povolení k vjezdu, s vozem stát (zastavit nepochybně můžete), to je mimo mé znalosti.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.