30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Fight back  (Přečteno 2570 krát)

Hoba.rce

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Fight back
« kdy: 29 Března 2016, 12:50:52 »

Vážení, chci se zeptat, zda už má někdo z Vás zkušenosti se zaražením úředních prdů pomocí jejich vlastní medicíny, tedy např. podáváním stížností na nečinnost orgánů v případě úspěšné prekluze, či žádostmi/žalobami o náhradu nákladů po prekluzi. kdy i ústavní soud při žádosti o náhradu nákladů SpŘ díky nesprávnému úřednímu postupu konstatoval, že "z důvodu uplynutí prekluzivní lhůty pro projednání přestupku již nemohlo být pokračováno v dalším řízení, v němž by byla napravena procesní pochybení správních orgánů, které by případně vyústilo ve vydání meritorního rozhodnutí, nezatíženého procesními vadami, či nezákonností, nelze klást k tíži stěžovatele."

Mám pár případů podaného odvolání ke Krajskému úřadu, kdy ani po několika měsících nepřišla odpověď a nečekám, že do prekluze přijde, viz můj vzor podání např. zde:

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2754.0

Napadlo mě třeba zkusit kontaktovat krajský úřad napřímo, zda tam vůbec evidují případ s tímto čj. a pokud ne, bude jasné, že to prostě MÚ hodil do šuplíku a dál neřešil -> ihned po prekluzi stížnost, žaloba, žádost o náhradu nákladů po MÚ apod, zveřejnění v TV nebo v nějakém internetovém časáku apod..

Má na to někdo tady koule, už to někdo zkoušel? Díky za tipy.
« Poslední změna: 29 Března 2016, 12:56:20 od Hoba.rce »
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Fight back
« Odpověď #1 kdy: 29 Března 2016, 19:52:20 »

věřím tomu, že pár lidí z tohoto fóra na to koule má. Ale myslím, že na to nemají čas. Sám jsem rád, když stíhám věci nezbytné a když ušetřím čas, věnuji se koníčkům nebo rodině. Rozhodně by mě nenapadlo případný čas volna, nebo čas méně pracovní investovat do boje proti úřednickému šimlu. Jak už zde mnohokrát zaznělo, oni to dělají v pracovní době a berou za to prachy, my to děláme ve volnu a často musíme vážit, čemu dát přednost. Myšlenka je to pěkná, ale zřejmě časově náročná.
IP zaznamenána