30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7

Autor Téma: Krajský soud v Ostravě navrhuje zrušit SprDel jako protiústavní  (Přečteno 92702 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Krajský soud v Ostravě navrhuje zrušit SprDel jako protiústavní
« Odpověď #61 kdy: 22 Května 2018, 14:39:16 »

To jsou sračky, zase máme větší zájem a možnosti na postihu vinníka, než stát. Ale až půjdu kladivem po tom, co způsobil přestupek a nebude chtít platit, budu odpovědný já za pokus o ublížení (kladivo jsem si vybral, protože to tady jeden člen nedávno psal taky).

"Předpokládá se, že provozovatel vozidla ví, kdo v době spáchání přestupku podle zákona o silničním provozu užil jeho vozidlo, jakož i že má zájem domoci se po řidiči náhrady zaplacené pokuty, respektive určené částky, případně, že bude na řidiče v rámci vzájemných vztahů působit jiným způsobem tak, aby se porušení povinnosti neopakovalo, včetně možnosti zamezit mu v dalším užívání vozidla. Pokud by provozovatel vozidla na porušování povinností řidiče nebo pravidel provozu na pozemních komunikacích adekvátně nereagoval, vystavil by se riziku, že v budoucnu sám ponese případné další sankční následky."
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Krajský soud v Ostravě navrhuje zrušit SprDel jako protiústavní
« Odpověď #62 kdy: 22 Května 2018, 15:09:25 »

To jsou haldy sraček, v podstatě každý odstavec by se dal okomentovat. Nicméně bylo předem jasné, jak to dopadne, takže mě to snad ani nemohlo nasrat.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Krajský soud v Ostravě navrhuje zrušit SprDel jako protiústavní
« Odpověď #63 kdy: 22 Května 2018, 15:27:32 »

Nejvíce se mi líbí tato formulace: Správní delikt podle § 125f odst. 1 zákona o silničním provozu zasahuje výlučně do vlastnického práva provozovatele vozidla podle čl. 11 odst. 1 Listiny. S obviněním ze spáchání tohoto deliktu není spojen žádný významný zásah do osobnostních práv obviněného, který by se například v podobě určitého stigmatizujícího působení dotýkal jeho jména a dobré pověsti.
Tedy nezasahujeme do osobnostních práv, chceme jenom vybrat pokutičku a sereme na to, kdo nám jí zaplatí.
Lze to naroubovat na cokoliv co bude identifikováno jako zdroj pokut.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Krajský soud v Ostravě navrhuje zrušit SprDel jako protiústavní
« Odpověď #64 kdy: 22 Května 2018, 15:27:37 »

Co zjistit, jakými auty soudci a jejich rodinní příslušníci jezdí, vyrobit falešné značky a zapirátit na úsekovkách a kolem buzerbudek?
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Krajský soud v Ostravě navrhuje zrušit SprDel jako protiústavní
« Odpověď #65 kdy: 22 Května 2018, 15:36:26 »

Nápad dobrej, jen se obávám, že by to popíchlo tyhle šmejdy ješte k nějaký nástavbový aktivitě, aby fašismus byl dokonalej. Celej ten text tomu totiž nasvědčuje, že sou mimo a mě osobně rozsekává část -Bylo sice spolehlivě prokázáno, že se přestupek stal, chyběly však účinné prostředky ke zjištění osoby řidiče, který se ho měl dopustit. Automatizované technické prostředky často nezaznamenaly pachatele, nebo jej nezaznamenaly natolik ostře, aby jej bylo možno ztotožnit s konkrétní osobou. V případě neoprávněného zastavení nebo stání pak bránila identifikaci řidiče jeho nepřítomnost. Jiné možnosti zjištění osoby řidiče byly zpravidla velmi omezené. Přehled o tom, kdo vozidlo užíval, by nicméně vždy měl mít jeho provozovatel.- to je vejšplech jak z třetí pomocný a osobně mě to fest nasralo.
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 360
    • Zobrazit profil
Re:Krajský soud v Ostravě navrhuje zrušit SprDel jako protiústavní
« Odpověď #67 kdy: 22 Května 2018, 15:47:11 »

Neprekvapilo mne to ze si s tim Rychetsky takto vytre prdel... A ze mu to trvalo, co  ;D
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Krajský soud v Ostravě navrhuje zrušit SprDel jako protiústavní
« Odpověď #68 kdy: 22 Května 2018, 15:53:21 »

Tam je perel jak zvratků na chodníku po Silvestru. Můj favorit je odstavec 58:

Slovo „zajistit“ ale může mít i jiný význam. Lze je totiž vykládat i jako pouhé vyjádření odpovědnosti provozovatele vozidla za případná porušení povinností řidiče nebo pravidel provozu na pozemních komunikacích, k nimž dojde při užití jeho vozidla."

Jinými slovy: V zákoně je sice výslovně napsáno, že provozovatel vozidla "zajistí“, aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče, ale to znamená, že to nemusí zajistit, jen že za to odpovídá.

Zhovadilost, že někdo odpovídá za jednání někoho jiného, nacházejícího se na jiném místě, asi byla moc i na ně, tak k tomu vymysleli tenhle konstrukt. Prostě slovo, které má zcela jasný význam, může mít i úplně jiný význam a od toho tady máme jazykovědnou instituci ÚS, aby ho našel. Příště nám třeba ÚS vysvětlí, že slovo pondělí může mít i úplně jiný význam, např. že to znamená rybník :)

Kouzelné jsou i žvásty o tom, že provozovatel má "pečlivě uvážit, komu vozidlo svěří" (vyprávějte to firmám, autopůjčovnám apod., ostatně - jak má provozovatel předem vědět, že dotyčná osoba bude nebo nebude porušovat předpisy, tzn. na základě jakých konkrétních skutečností má provést to "uvážení"?) nebo o tom, že provozovatel má vymáhat pokutu po řidiči (na základě jakého právního titulu asi, jak by prokazoval, že dotyčný to auto v dané době řídil?)

Ale tak snad nikdo nečekal, že ÚS hodí vidle do miliardového byznysu. Jen to překrucování zákonů mě tak nějak principiálně sere.
« Poslední změna: 22 Května 2018, 15:59:28 od jkraus222 »
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Krajský soud v Ostravě navrhuje zrušit SprDel jako protiústavní
« Odpověď #69 kdy: 22 Května 2018, 16:09:37 »

T

Kouzelné jsou i žvásty o tom, že provozovatel má "pečlivě uvážit, komu vozidlo svěří"

Kacířský dotaz: je někdo, komu jako provozovatel nemohu vozidlo nepůjčit? Co majitel? pokud je odlišný od provozovatele? Mohu mu říci že svým autem nikam nepojede??
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Krajský soud v Ostravě navrhuje zrušit SprDel jako protiústavní
« Odpověď #70 kdy: 22 Května 2018, 16:12:18 »

... Jen to překrucování zákonů mě tak nějak principiálně sere.
A proto se musí příjimat takové zákony, které není třeba překrucovat protože jsou již samy o sobě totálně gumové...viz GDPR :)

IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Krajský soud v Ostravě navrhuje zrušit SprDel jako protiústavní
« Odpověď #71 kdy: 22 Května 2018, 16:17:12 »

Od Rychetskeho snad ani neslo cekat neco jineho...
« Poslední změna: 22 Května 2018, 16:19:09 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Krajský soud v Ostravě navrhuje zrušit SprDel jako protiústavní
« Odpověď #72 kdy: 22 Května 2018, 16:55:32 »

Je to velké zklamání. Zrušení asi nebylo reálné, ale doufal jsem, že ÚS v rámci ospravedlnění ponechání úpravy v platnosti nastaví alespoň nějaké mantinely pro její ústavně konformní aplikaci. Co ve skutečnosti soud porodil je bianco šek pro ještě bezohlednější přístup úřadů a otevírá dveře případnému rozšíření principu objektivní odpovědnosti za delikty někoho jiného do dalších oblastí veřejného práva. Obíčko v [109] je pak vyloženě výsměch.
IP zaznamenána

cane

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Krajský soud v Ostravě navrhuje zrušit SprDel jako protiústavní
« Odpověď #73 kdy: 22 Května 2018, 18:34:07 »

Je to smutné, párkrát jsem tím argumentoval a nechali to vyhnít. Co teď? Zbývá snad jen dostat k soudu turbo (když to bude turbo), nebo klasicky helmut.
Uvažovali jste někdo o změně provozovatele třeba na bezdomovce?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Krajský soud v Ostravě navrhuje zrušit SprDel jako protiústavní
« Odpověď #74 kdy: 22 Května 2018, 18:41:05 »

Hm, napřed to ve mně bublalo vzteky a červ msty ve mně hlodati počal. Jenže je to na prd. Jistě, není problém si obejít budovu ÚS a zapsat si RZ a typ aut, co tam parkují, stejně tak kousek dál Kraj (případně ještě kousek dál krajský odbor dopravy), stejně tak okolí magistrátů, kde parkuje spousta úřednických aut (s velkolepými a naprosto výjimečnými výjimkami za skly). No dobrá, ale co s tím?
Dát si to na auto a doufat na automatizovaný prostředek je liché, protože v případě odchycení hrozí příliš veliké sankce. Leda s tím někde zaparkovat, ale ani zde to není jednoduché, neb co dělat v případě odtahu auta…
Je to beznadějné. A úřednictvo ryčí blahem, chrochtajíc v korytech svých…
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7