30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nálepka na SPZ  (Přečteno 16388 krát)

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Nálepka na SPZ
« Odpověď #15 kdy: 22 Března 2017, 10:15:27 »

Na TK chodím proto, aby mi profík řekl, co je na voze špatně a já nechal závadu odstranit. Je to služba, kterou si platím a pokud nejsem spokojený,  tak se z baráku nehnu.
To je běžný omyl. Na TK chodím, tak jako všichni především proto, že to státní moc nařizuje a měl bych brzy po ježdění, kdybych se na to vysral. Co je (podstatného) na voze špatně mi řekne profík ze servisu, kterému důvěřuji, na TK mě zajímá jen to razítko - klidně i bez toho, že by někdo to auto viděl, protože tam kontrolují mimo jiné i různé státem nařízené píčoviny, které s bezpečným provozováním nijak nesouvisí.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 246
    • Zobrazit profil
Re:Nálepka na SPZ
« Odpověď #16 kdy: 22 Března 2017, 12:14:55 »

Na TK chodím proto, aby mi profík řekl, co je na voze špatně a já nechal závadu odstranit...
To je běžný omyl. Na TK chodím, tak jako všichni především proto, že to státní moc nařizuje a měl bych brzy po ježdění, kdybych se na to vysral...
Souhlas s obema. Na technickou samozrejme vsichni chodime jen proto, ze musime. Ale nejhladsi prubeh (pokud tam s autem nejede primo muj servisak) jsem zaregistroval prave pri pristupu stylem poradne mi to prohlidnete, nesetrete me, opravdu peclive, chci mit jistotu, ze je auto bezpecne, vozim v tom tchyni/deti/manzelku/sebe a nerad bych komukoli zpusobil skodu.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Nálepka na SPZ
« Odpověď #17 kdy: 22 Března 2017, 17:34:57 »

Osobně jsem na STK byl pár krát, ač jsem nemusel, protože vůle na nápravách, nebo vadné silentbloky, tam poznají lépe. Blbé je, že STK projdou i vraky, pak je to pruzení bez efektu.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Nálepka na SPZ
« Odpověď #18 kdy: 22 Března 2017, 19:45:20 »

Přesně tak, STK se dělá poštou
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Nálepka na SPZ
« Odpověď #19 kdy: 22 Března 2017, 20:16:07 »

S tou STK už to není jak bývalo. I příbuzní a nejlepší přátelé už musejí auto fyzicky přistavit, protože se na lince fotí.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Nálepka na SPZ
« Odpověď #20 kdy: 22 Března 2017, 20:28:03 »

I to se dá řešit, stejně jako OBD diagnostika. Posledně jsem byl na emisích upozorněn, že napříště by to nemuselo klapnout. Ptám se proč a on, že výfuk. Ptám se proč, ale více neřekl. Asi, že je hlučnější a není originál, ale hodnoty ok. Taky mlel něco o přímém sání vzduchu, ač mám originál včetně filtru a pouze jeden viditelný díl napojení hadice na turbo je jiný (červený kousek silikonové hadice dráždí oko, to chápu), takže taky OK.

Ale to podstatné bylo až na konci, kdy mi dával vizitku, abych se napříště objednal a nejezdil na blink. Ptám se, proč mi ji dává, když řekl, že mi budou možná dělat problémy:) A to je přesně ono. Jsou to firmy, co se tím živí a pokud budou dělat to, co chce zákon, budou vydělávat míň.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Nálepka na SPZ
« Odpověď #21 kdy: 23 Března 2017, 14:49:24 »

Poslední zkušenost z STK (leden) byla, že nálepka na RZ ne-e, v protokolu napsána závada kat. B č. 0.1.3: "Tabulka registrační značky je poškozená nebo deformovaná nebo nečitelná, nebo je upraven její rozměr nebo její nepovolená úprava snižuje její čitelnost."

Nechtěl jsem se hádat, protože tam byly i další podobné "závady" a já to chtěl mít z krku.

Příště se hádat budu, pokud to bude jediná závada, která bude mít vliv na způsobilost.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Nálepka na SPZ
« Odpověď #22 kdy: 23 Března 2017, 17:02:52 »

Nějakou vůli na nápravě a vadný silentblok poznám, ale třeba to, že na každé straně brzdí každé kolo jinak, můžu poznat až ve škarpě a to se mi moc nechce.
Obecně je lepší to rozložit - značkový servis mi nazul na dodávku pneumatiky špatných rozměrů a na to přišli až na STK. Plakali, když je měnili za nové :-). A i můj oblíbený servis udělal botu a nedotáhl mi šrouby....

Za chvíli mne TK čeká, přemýšlím, že si nechám udělat velké samolepy na haubnu a dveře, kde se vyjádřím na adresu našeho šéfa resortu dopravy hanlivým způsobem.
IP zaznamenána

imperator_cz

  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
Re:Nálepka na SPZ
« Odpověď #23 kdy: 24 Března 2017, 15:18:50 »

S přeškrtnutýma hvězdičkama jsem v posledních letech absolvoval STK 3x bez problémů.

Na podzim jsem auto přenechal kamarádovi a v STK Dolní Břežany mu to při evidenčce strhli :-(
Bohužel se s nima nechtěl hádat...
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil
Re:Nálepka na SPZ
« Odpověď #24 kdy: 01 Dubna 2017, 19:53:29 »

Od B sloupku dozadu může být na sklech nalepeno v podstatě cokoli, ale musí to být homologované.
Takže tapeta neprojde, fialova nádhera od Vietnamců taky ne, brikety s homologací jsou OK.

Na TK chodím proto, aby mi profík řekl, co je na voze špatně a já nechal závadu odstranit. Je to služba, kterou si platím a pokud nejsem spokojený,  tak se z baráku nehnu. Situace je analogická ke kontrole Policií, pokud s něčím nesouhlasím, bojuju. BTW, při prestavbove prohlídce volal technik 3x na centrálu Dekry, aby mu poskytli konzultaci a vše bylo vyřešeno bezvadně.

Na základě čeho musí být homologované fólie od B dozadu? Žádnou takovou úpravu jsem nenašel


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Nálepka na SPZ
« Odpověď #25 kdy: 01 Dubna 2017, 20:15:45 »

Všechno co je na autě nebo se na něj dodělává musí mít homologaci
IP zaznamenána

Astra_Coupe

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Nálepka na SPZ
« Odpověď #26 kdy: 24 Května 2017, 22:34:08 »

STK s křížkama bez problému, dokonce prošla i nesvítící obrysovka a dloubanec v předním skle :-)
IP zaznamenána