30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování v zákazu vjezdu mimo dopravní obsluhu dopravní obsluhou  (Přečteno 9628 krát)

jareck

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Zdravím,

bydlím ve vnitrobloku a máme tam 2 vjezdy, kde jsou značky zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhu. Mám v tom vnitrobloku i bránu na vlastní pozemek, kde parkuji.
Občas v noci parkujeme před bránou na silnici. Silnice je dále v pohodě průjezdná (ač přiznávám, že to je zrovna křižovatka).
Každopádně jsem dostal lísteček, že stojím v zákazu vjezdu (nějaká svině podala stížnost, že parkuji před svým vlastním plotem).

Tak jsem si říkal pohoda, prostě nevěděli, že tam bydlím, tak jim to příjdu vysvětlit, že tam bydlím a zdar.

Paní policajtka mě vyvedla z omylu, že parkovat tam nesmím, protože to je zákaz vjezdu a i když jsem dopravní obsluha a bydlím tam, tak můžu jenom přijet, udělat nezbytně nutné a přeparkovat si.

Má někdo tuhle zkušenost nebo ví, jestli je to oprávněné nebo ne? Mě se to zdá jako blbost, ale google mi na otázku neodpověděl, lehce jsem projel i zákon a taky nic jsem nenašel.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zákazu vjezdu mimo dopravní obsluhu dopravní obsluhou
« Odpověď #1 kdy: 23 Února 2016, 15:33:36 »

byla to policistka a nebo městapačka?
Nějaký nákres by byl?
Čí to teda byl pozemek? Co to bylo za komunikaci a kdo je vlastníkem té komunikace?


Lísteček za stěračem odvál vítr a čas. Takže samotný lísteček vůbec nic neznamená. Až dostanete doporučeně výzvu, tak si výše zmíněné sesumírujte, výzvu oskenujte, anynymizujte a přiložte ji do svého dotazu. Pak má teprve význam se tím zabývat…
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zákazu vjezdu mimo dopravní obsluhu dopravní obsluhou
« Odpověď #2 kdy: 23 Února 2016, 15:39:14 »

Hnala Vas sice snaha vse rychle vyridit a shodit ze stolu, nicmene jste porusil prvni zasadu tohoto fora a uspesne obrany obecne: S POLICAJTAMA SE NEBAVIME!

Jinak postupujte dle navodu a az jestli prijde nake lejstro doporucene nebo datovkou, tak naskenovat, zanonomizovat a hodit sem.
IP zaznamenána

jezekif

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zákazu vjezdu mimo dopravní obsluhu dopravní obsluhou
« Odpověď #3 kdy: 23 Února 2016, 19:57:26 »

Jaký byl výsledek jednání s pomahačkou? Něco jste podepisoval, podával vysvětlení..., nebo jste jen "přátelsky potlachali" a šel jste po svých?
"udělat nezbytně nutné a přeparkovat si" -nezbytně nutně jsem se musel vyspat? ;D
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zákazu vjezdu mimo dopravní obsluhu dopravní obsluhou
« Odpověď #4 kdy: 26 Února 2016, 10:30:55 »

Paní policajtka mě vyvedla z omylu, že parkovat tam nesmím, protože to je zákaz vjezdu a i když jsem dopravní obsluha a bydlím tam, tak můžu jenom přijet, udělat nezbytně nutné a přeparkovat si.

Co je to za blbost.. dodatková tabulka mimo dopravní obsluhu znamená že když jsem dopravní obsluha tak neplatí ta značka nad tabulkou.. jestli tam není jiné značení tak z čeho vyplývá že se tam nesmí stát?
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

jezekif

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zákazu vjezdu mimo dopravní obsluhu dopravní obsluhou
« Odpověď #6 kdy: 28 Února 2016, 19:17:44 »

Už to tady bylo:
Pěkné, MD nicméně laboruje s PLATNÝM porušením zákazu vjezdu. V případě dodatkové tabulky "mimo dopravní obsluhu" dopravní obsluha zákaz vjezdu porušit nemohla neb pro ni neplatí. takže ani nelze sprdel pro parkování. Proč, nač, a jak dlouho tam vozidlo stálo je věc druhá. Taky se možná dozvíme, že mělo poruchu a bylo ho nutno odtáhnou..., zatím jen spekulujem, nevíme kromě úvodního příspěvku nic.
IP zaznamenána

jareck

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zákazu vjezdu mimo dopravní obsluhu dopravní obsluhou
« Odpověď #7 kdy: 09 Března 2016, 18:17:48 »

byla to policistka a nebo městapačka?
Nějaký nákres by byl?
Čí to teda byl pozemek? Co to bylo za komunikaci a kdo je vlastníkem té komunikace?


Lísteček za stěračem odvál vítr a čas. Takže samotný lísteček vůbec nic neznamená. Až dostanete doporučeně výzvu, tak si výše zmíněné sesumírujte, výzvu oskenujte, anynymizujte a přiložte ji do svého dotazu. Pak má teprve význam se tím zabývat…

Omlouvám se, že jsem byl nějakou dobu mimo. Každopádně městapačka. Vlastník bude město.
IP zaznamenána

jareck

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zákazu vjezdu mimo dopravní obsluhu dopravní obsluhou
« Odpověď #8 kdy: 09 Března 2016, 18:19:03 »

Hnala Vas sice snaha vse rychle vyridit a shodit ze stolu, nicmene jste porusil prvni zasadu tohoto fora a uspesne obrany obecne: S POLICAJTAMA SE NEBAVIME!

Jinak postupujte dle navodu a az jestli prijde nake lejstro doporucene nebo datovkou, tak naskenovat, zanonomizovat a hodit sem.

Souhlasím, ale bohužel jsem o tomto fóru nevěděl, zatím sbírám zkušenosti. Příště budu chytřejší ;-)
IP zaznamenána

jareck

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v zákazu vjezdu mimo dopravní obsluhu dopravní obsluhou
« Odpověď #9 kdy: 09 Března 2016, 18:29:46 »

Už to tady bylo:

http://30kmh.cz/index.php?topic=1725.msg20469#msg20469

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2269.0

Ty fóra jsem četl, ale příjde mi to jiný případ. Tam opravdu dopravní obsluha nebyl. 

Moje obrana je, jak říká kolega Jezekif, že přeci, dodatková tabulka ruší, zákaz vjezdu, takže jsem tuto značku neporušil a zákaz parkování tam přece taky není.

Jestli to chápu dobře, tak standardně je parkování v zákazu vjezdu pokutováno na základě domněnky, že tam někdo musel porušit ten zákaz vjezdu, aby tam mohl parkovat, což se v tomto případě nestalo.

Zkusil jsem napsat plánek http://uloz.to/xLa2kY6k/zakaz-vjezd-doprav-png
IP zaznamenána