30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Anketa

jít?
- 3 (18.8%)
nejít?
- 13 (81.3%)

Celkem hlasů: 16


Autor Téma: podání vysvětlení  (Přečteno 11249 krát)

Skyhell

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
podání vysvětlení
« kdy: 21 Března 2016, 07:37:44 »

Zdravim. URGENTNÍ!
Bohužel až ted jsem zavítala sem a za hodinu mám podat vysvětlení. Poradí mi ještě někdo? Jedna se o ujetí od
nehody. A to z důvodu, že mi týden před tím odebrali ŘP...
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #1 kdy: 21 Března 2016, 07:42:41 »

Sám bych šel zjistit, co na mě mají a podání vysvětlení bych odmítl. Pokud ale neumíte opravdu mlčet a nereagovat na provokace "rozmluvit vás", radeji bych nešel. Tipuji, že tu zkušenost s jednáním s úřadem nemáte. Takže pro jistotu nejít a odvolat se na právo odmítnout podat vysvětlení v
IP zaznamenána

Skyhell

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #2 kdy: 21 Března 2016, 07:51:48 »

Neumim ani mlčet ani kecat. ta nehoda byla s autobusem dopr,podniku. Měni to na tom něco?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #3 kdy: 21 Března 2016, 07:57:10 »

Neumim ani mlčet ani kecat. ta nehoda byla s autobusem dopr,podniku. Měni to na tom něco?
Hlavne nic nepodepisujete, radi tam vkladaji ruzne veci, ze ve spise neni chyba, je to projednavano vse spravne vcetne priznani.

Na spis mate pravo i bez podpisu jakehokoliv papiru.
Co vypovite a nepodepisete, z toho se da jeste celkem vykroutit.

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Skyhell

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #4 kdy: 21 Března 2016, 08:02:51 »

mám tam byt v 8,00 :-). mám zavolat nebo tam ještě jít a říct, že tedy odmítám vypovídat? už jednou jsem nedorazila, pak mi volali a domluvili jsme to na ted... vůbec nevim co by jak by....  :-[
IP zaznamenána

Skyhell

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #5 kdy: 21 Března 2016, 08:04:29 »

jo ještě dodatek, s autobusákem jsem mluvila a řekla jsem, že spěchám a že musim jet. Mění to něco?
IP zaznamenána

Skyhell

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #6 kdy: 21 Března 2016, 08:11:57 »

Jak jsem se dočetla tady i v dopise, mohu být předvedena. Je to tak?
IP zaznamenána

Skyhell

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #7 kdy: 21 Března 2016, 08:21:59 »

Vím, že jsem s tim prišla 5 min po 12, ale pls...Mám tam volat, dojít nebo poslat to odmítnutí? předem všem díky
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #8 kdy: 21 Března 2016, 09:02:58 »

Já bych poslal odmítnutí a pro budoucí použití si zřídil datovou schránku.
IP zaznamenána

Skyhell

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #9 kdy: 21 Března 2016, 09:39:48 »

tak či tak je to ale brané jako vyzvednutý dopis nebo ne? No pošlu to tedy, snad máte pravdu.
A děkuju všem za rady porady
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #10 kdy: 21 Března 2016, 09:50:42 »

Šlo o podání vysvětlení, nebo už běží přestupkové řízení a toto bylo ústní jednání? Mají čím prokázat (kromě svědectví řidiče autobusu), kdo byl řidičem? Řidiče autobusu jste jen poslala do háje (chvátám, naschle) nebo tam proběhla nějaká jiná komunikace, výměna informací? Z předvolání je zřejmé, za co přesně vás stíhají?

Ono totiž ujetí od nehody (tj. přestupek dle některého z bodů § 125c(1)i ZPPK) je váš nejmenší problém, hrozí nevýznamná pokuta a 7 bodů, zákaz jen při recidivě. Váš problém je řízení bez ridičského oprávnění (hrozí pokuta 25.000 až 50.000 a zákaz na rok až 2) nebo pokud šlo o zaviněné porušení uloženého zákazu, tak stíhání za trestný čin dle § 337 TZ (maření výkonu úředního rozhodnutí), kde hrozí kriminál až na 3 roky. V případě prokázání řízení bez ŘO nebo v zákazu už tu nehodu a ujetí od ní posoudí jen jako bonus při stanovení výše trestu.

Obdivuji vaši naivitu, když situaci, do které jste se dostala a která potenciálně smrdí kriminálem, řešíte 20min před návštěvou úřadu na jakémsi internetovém fóru. Sežeňte si advokáta.

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #11 kdy: 21 Března 2016, 09:56:22 »

Z reakce jsem pochopil, že jste tam nakonec nešla a nebylo to poprvé. Což v dané situaci asi bylo správné rozhodnutí, ale hrozí vám za tuto "občanskou neposlušnost" ještě navíc pořádková pokuta, takže doporučuju vymyslet si nějaký důvod a na úřad zavolat, omluvit se a požádat o nový termín (a následně jim to poslat písemně).
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #12 kdy: 21 Března 2016, 14:19:37 »

Pořádková pokuta snad nehrozí, neboť to předvolání bylo od opicajtů. (usuzuju to z toho, že říkala, že může být předvedena - tohle píšou akorát fízlové)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #13 kdy: 21 Března 2016, 14:53:27 »

Ad předvedení - píše to kde kdo, policie i úřady, nedělá to u přestupků reálně nikdo (u TČ ano). Předvést vás můžou i k podání vysvětlení či jiným úkonům v rámci správního řízení, kde je vaše účast nutná, viz § 60 správního řádu.

K řešenému případu - jestli to bylo od PČR, tak tam bych bez právníka a nahrávání nelezl ani omylem. U úřadu už aspoň víte, že to (zatím) neposoudili jako TČ. Pokud chce vysvětlené PČR, tak bych to nějaký čas ignoroval nebo se omlouval (ono to trochu vychladne, řidič a další svědci lecos zapomenou ...) dokud by to pánové nevzdali nebo by mě tedy nepředvedli. Na místě se nechat poučit a odmítnout vypovídat.
IP zaznamenána

Skyhell

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:podání vysvětlení
« Odpověď #14 kdy: 21 Března 2016, 15:29:40 »

tohle mi poslali...
IP zaznamenána