30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k podání vysvětlení - ukradená popelnice :-D  (Přečteno 7475 krát)

ltjd

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Výzva k podání vysvětlení - ukradená popelnice :-D
« kdy: 18 Března 2016, 20:16:16 »

Na MeU jsem tak nějak slavny, co se ke me dostalo, kazde zasedani hlavounu se na me dostane řeč. Momentálně mam rozjednané to, že oni mě píšou dopisy ač mam DS a je už měsíc po datu, kdy jsem měl zaplatit. Dnes přišlo poštou, nedoporučeně, bez pruhu, pozvánka na podání vysvětlení protože někdo u domu kde bydlím (městsky byt) ukradl popelnici a ja tam mam prijit rict, ze o nicem nevim. Nebyla to nase popelnice, ale nekoho z vesnice, kdyz je den co se vyvazi, tak sem vozi popelnice asi 5 lidi a co jsem pochopil, tak jednomu se ztratila :-D
Pani jsem volal a ta mě rekla, ze se musim dostavit osobně, že pres telefon říct, že nic nevim nejde.
Je mě trošku podezdrely, proc se mesto zabyva ztratou majetku, který patri soukromy firmě, takže v tom tuším nějakou habaďůru na mě, aby mě mohli osobně něco předat, ale zase si řikám, že tak chytrý nejsou.
Vzhledem k tomu, že jsem to dnes dostal a rande mam v pondělí, tak předpokládám, že i tady je to něco co by dle zákona nemělo být (1 pracovní den před návštevou), dále mě to bylo doručeno na adresu, na které nejsem hlášen a mimo bytového podniku nikdo neví že tu bydlím, trvalé mam jinde. Takže je to takove celé veselé. Rozhodně mě to pobavilo :-) Takhle by to stačilo poslat celý vesnici, počkat kdo nepřijde a pak každému poslat složenku na 5tis za nedostavení se.
To za tam skocim, ze nic nevim s tim tak nejak pocitam. Davam to sem spise pro pobaveni čím vším lze dnes otravovat občana :-)
 
« Poslední změna: 18 Března 2016, 20:43:59 od ltjd »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - ukradená popelnice :-D
« Odpověď #2 kdy: 18 Března 2016, 21:23:04 »

To za tam skocim, ze nic nevim s tim tak nejak pocitam.
Ať Vás ani nenapadne, nejde jim o popelnici, ale o kuchyň. Podceňování nepřítele je ta největší chyba, kterou můžete udělat.

Aktivně zavoláte pověřené úřední ježibabě, ani se nepředstavíte jako někdo jiný z rodiny, a pak se ptáte co máte dělat? Nemělo to být naopak? Odesláno ani doručeno sice nebylo podle pravidel, ale SO ví, že Vy víte. Jest otázkou, zda má SO relevantní důkaz, že víte (=záznam rozhovoru).
Jak jste se přesně měl zachovat již liknul pan fu.
Co teď - určitě poradí povolaní. Nabízím verzi k diskuzi, nikoli k provedení:
IMHO už Vám nezbývá nic jiného než hrát mrtvého brouka do doby, než Vás dostihnou v DS a poté hovor popřít s tím, že o ničem nevíte ( případně navíc - patrně Vaším jménem volat otec/bratr/syn/bratranec/rodinný přítel/milenec/osoba blízká, se kterým jste byl v té době totálně na kordy, aby Vás poškodil).
« Poslední změna: 18 Března 2016, 21:32:27 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - ukradená popelnice :-D
« Odpověď #3 kdy: 18 Března 2016, 21:29:43 »

volat ouřednici v reakci na obyčejný dopis byla samozřejmě kardinální blbost, ale i tak bych se na ně já osobně (promiňte mi ten výraz) vysral
IP zaznamenána

ltjd

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - ukradená popelnice :-D
« Odpověď #4 kdy: 18 Března 2016, 21:38:12 »

Na jednu stranu, bych se na ně rád vys. na druhou stranu bych taky rád za 2měs někde bydlel (2měs je vypovědní lhuta) a popravdě ten byt je fakt levnej.
 Jestli je to nějaká habadura jak mě doručit něco z Besipu, tak je to tak nějak jedno, stejně čekám, že až mě teďka napíšou tak začnu nové kolečko s DS, tudíž mě nemuzou dat do ruky nic na co stejně nečekám. Rozhodnutí o mé vině již proběhlo a k zaplacení nedošlo, takže teď čekám jen na poslední výzvu před "exekucí" nebo co se děje když nezaplatím.
Jediny cim si pomuzou když me to daji do ruky, je +10dni ktery by to lezelo na poste.  Teda tak nejak doufam, ze na me nemuzou vytahnout něco co si nedokazu ani predstavit, ale moc nevím co by to mělo být.

Celý problém je prostě to, že na mě mají páku s tím bytem a to že seru odbor dopravy, tak nerad bych nasral všechny odbory na městě, to by pak byla jistota, že pujdu.

Být to z odboru dopravy tak vim, že mam držet hubu, ale tohle jak bylo smeřovaný přímo na mě jako na obyvatele tohoto bytu (u ktereho byla ukradena ta popelnice). Prislo me to jako takova blbost, ze jsem tam volal, zda se nespletli...

Já mam podezdření, že to je nějaká hra, ale 5 lidí mě řeklo, že sem blázen, že tohle by na městě nevymysleli, takže možná je to fakt jen o popelnici. Jediny co me překvapilo, že je možné (nevím jestli to je i dle zákona), že MeU muze predvolat takto kohokoliv kvuli čemukoliv, to sem myslel do teď, že muze jen PČR.
« Poslední změna: 18 Března 2016, 21:56:40 od ltjd »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - ukradená popelnice :-D
« Odpověď #5 kdy: 18 Března 2016, 23:33:17 »

Už jsem odpovídal na to samé v jiném vlákně (dík za zdvojení). Budou mít jen to, co jim sám řeknete. Nechte se nejprve detailně poučit, jak je to s úhradou Vašich nákladů při podání vysvětlení a potom je nemilosrdně uplatněte. Jinak Vás tam budou volat kvůli každému pohcanému rohu nebo mrtvé kočičce. Já si naopak myslím, že věci se nedějí náhodně (tedy mimo samovolného rozpadu jádra radioaktivního prvku).
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - ukradená popelnice :-D
« Odpověď #6 kdy: 19 Března 2016, 00:59:33 »

Já mam podezdření, že to je nějaká hra, ale 5 lidí mě řeklo, že sem blázen, že tohle by na městě nevymysleli, takže možná je to fakt jen o popelnici. Jediny co me překvapilo, že je možné (nevím jestli to je i dle zákona), že MeU muze predvolat takto kohokoliv kvuli čemukoliv, to sem myslel do teď, že muze jen PČR.

Kolika lidí jste se ptal? Dejme tomu pěti. Je to docela specifický a divný dotaz, v hospodě/posteli/zábavě/masážním salonu na to přijde řeč ze strany známých přátel vašich známých. Podle pravidel komplexních systémů se do přibližně přes 6 lidí někdo z úřadu o Vašem dotazu doví a pokud to bude někdo z okruhu správných úředníků, dal jste jim návod. Časově těžko odhadnout, může to být týden i měsíc, takže ve Vašem případě není nebezpečí. Přibližně o tom je Milgramův experiment doručování (neplést se slavným sadistickým experimentem, na něj je odkazů dost), na doručovací jsem našel jediný odkaz http://www.fi.muni.cz/~xpelanek/IV109/slidy/networks.pdf slide č. 22+23, jinak je v kdejaké odborné literatuře modelování komplexních systémů. Tímto chci varovat před nerozvážným vytrubováním citlivých věcí, všechno se časem proflákne tam, kam to nemělo vůbec dojít.

Úřad teoreticky může kohokoli kvůli čemukoli předvolat k podání vysvětlení či svědecké výpovědi, má však nárok na úhradu veškerých přiměřených nákladů od cestovného po mzdu. Jak píše pan kverulant, nechte se podrobně v této věci poučit, pokud tam půjdete, a tvrdě uplatňujte. Nárok na úhradu nemáte v případě, že se z Vás vyklube obviněný.

Já si naopak myslím, že věci se nedějí náhodně (tedy mimo samovolného rozpadu jádra radioaktivního prvku).
Ani tam moc náhodnosti není, z pohledu jednotlivých fermionů i jader ano, ale statisticky ve velkých číslech je to zákonité. Z pohledu makrokusu hmoty se náhodnost limitně blíží nule - poločas rozpadu jednotlivých kusů stejné látky se neliší.
« Poslední změna: 19 Března 2016, 01:08:39 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

ltjd

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - ukradená popelnice :-D
« Odpověď #7 kdy: 19 Března 2016, 11:06:46 »

OK, dam na vas a nedostavim se, vzhledem k tomu, ze me na to dali 1 den, tak mam neodkladne pracovni povinosti a poslu emailem omluvu a vyjadreni. Není to uplne ideal, ale aspon nebudu vypadat, ze na ne seru.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - ukradená popelnice :-D
« Odpověď #8 kdy: 19 Března 2016, 13:36:54 »

Tak jim tam rovnou napište, že k dané záležitosti nemáte nic,  co by jste jim mohl sdělit a tím považujete věc za vyřízenou. Z hlediska procesní ekonomie by to měl za vyřízené považovat i správní orgán.

Ani tam moc náhodnosti není, z pohledu jednotlivých fermionů i jader ano, ....
Já vím, že Vy víte, že vím, proč jsem to napsal přesně tak, jak jsem to napsal ..  :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - ukradená popelnice :-D
« Odpověď #9 kdy: 19 Března 2016, 15:32:37 »

Obecně se neodkladné pracovní povinnosti, pokud nejde o něco zásadního typu cesty naplánované před doručením předvolání, nepovažují za relevantní omluvu, vystavujete se riziku pořádkové pokuty. Stejně tak budete muset vysvětlit bezodkladnost omluvy, když ještě v pátek se s úřednicí vykecáváte po telefonu a o tom, že nebudete mít v pondělí v 15.00 čas, nevíte. Tak si aspoň připravte nějaký důvod (který případně někdo i potvrdí) a o kterém jste se dozvěděl třeba až v pondělí ráno.

Pokud se chcete omluvit, tak to radši postavte na tom, že vám v rozporu s § 59 správního řádu předvolání bylo doručeno v pátek, tedy nikoliv s dostatečným nejméně 5denním předstihem, navíc nebylo doručováno do vlastních rukou. A že by pro vás účast takto narychlo znamenala nepřiměřenou komplikaci a že žádáte o nějaký pozdější termín (klidně i nějaký navrhněte). To by mělo spolehlivě eliminovat riziko pořádkové pokuty, protože je jasné, že jim řízení nemaříte a je to naopak úřad, který má máslo na hlavě a neumí ani doručovat (nebo to prostě jen zkouší a šetří za poštovné).

Dále si rozmyslete, jestli tam chcete chodit nebo ne. Pokud tam totiž nechcete jít, nemá smysl se omlouvat, tím jen věc oddálíte. Můžete jim napsat, že o popelnicové aféře nic nevíte, čímž vaše osobní účast ztrácí smysl, protože nic jiného než tuto skutečnost byste jim stejně nesdělil, a využíváte tedy svého práva vyloženého Ústavním soudem v nálezu ze dne 18. 2. 2010, sp. zn. I. ÚS 1849/08 a k podání vysvětlení se nedostavíte. Nazdar.

Na druhou stranu jestli s tím fakt nic nemáte společného ani opravdu nevíte nic, co by mohlo přispět k odhalení popelnicového zločince, tak je možné tam zajít nikoliv za účelem předání informací, ale naopak jejich získání. Z pokládaných otázek i jiných kanálů (např. dokumenty válející se na stole) můžete zjistit např. to, proč touží po vysvětlení zrovna od vás, např. kdo vás křivě obvinil atp.
IP zaznamenána

ltjd

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení - ukradená popelnice :-D
« Odpověď #10 kdy: 03 Dubna 2016, 23:33:49 »

Nakonec to dopadlo tak,  ze šlo opravdu o popelnici.  Paní z prestupku mě dokonce řekla,  ze ví že mám datovou schranku,  ale protože ví ze se v bytě nachazim,  tak to poslala postou.  Divné ze o datové schránce nevi pan z besipu,  asi není tak bystry.  Ptala se na jaké adrese jsem k zastižení,  zda tady nebo na trvalem bydlišti,  tak jsem řekl ze to nelze takto určit :-) Napsali jsme ze jsem zloděje neviděl a to bylo vše.  Něco  jako poučení nebylo (pouze na konci papíru s výpovědi)  ale v tomto případě to az tak  "nevadilo"
IP zaznamenána