30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Prikaz - pokracovani tematu "Vyzva - varianta doruceni fikci"  (Přečteno 20570 krát)

Jan Novak5

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil

Pripad se posunul...
Zde jsou postrehy ohledne varianty doruceni fikci:
Byla zrizena schranka s vizitkou Helmuta za ucelem odebirani posty od uradu. Domnivam se ze, urad uz postoupil na vyssi level a obchazi doruceni fikci tim, ze v pripade nevyzvednuti na prislusne poste se zasilka vraci zpet na urad. Toto nemam potvrzeno, predpokladam ale, ze pri nahlednuti do spisu o tom bude zaznam.

Nyni jsem obdrzel prikaz o zaplaceni pokuty a spravniho poplatku.

Rad bych vas pozadal o rady:
1) v prikazu se pise ...podani odporu je mozne do 8 dnu ode den oznameni prikazu...
znamena to ode dne, kdy zasilka dorazila na postu, nebo se pocita lhuta od prevzeti zasilky na poste (vyzvedaval jsem posledni mozny den)?

2) Jelikoz se prestupek stal ke konci dubna roku 2015 a dnes mame brezen, ma cenu to hrat na prekluzi? Podotykam, ze jsem jeste s urady neprisel do styku (ohledne deliktu), a nemam vubec zadne zkusenosti se spravnim rizenim. Predpokladam, ze pozadat nekoho schopneho z vas ohledne vedeni rizeni, by bylo prilis troufale...

Dekuji mnohokrat za odpoved.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz - pokracovani tematu "Vyzva - varianta doruceni fikci"
« Odpověď #1 kdy: 17 Března 2016, 20:27:03 »

Trochu sa stracam, komu prisiel ten prikaz, o aky priestupok sa jedna atd. 8 dni plati od dorucenia (=mam to v ruke, alebo bola aplikovana fikcia).
Pokial to prekluduje za mesiac, urad to nema sancu stihnut, takze odpor.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz - pokracovani tematu "Vyzva - varianta doruceni fikci"
« Odpověď #2 kdy: 17 Března 2016, 20:38:27 »

Mam pocit ze se jedna o spravni delikt dle prvniho odstavce. Je potreba vice upresnit, jinak nelze vice poradit.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz - pokracovani tematu "Vyzva - varianta doruceni fikci"
« Odpověď #3 kdy: 17 Března 2016, 20:53:07 »

Pokud je to příkaz pokuta + paušál za správní řízení a úložní doba 8 dnů, tak nejde o přestupek (ten má v případě přestupku podle ZPPK úložní dobu 14 dní a nesmí se účtovat paušál za správní řízení), ale správní delikt, kterýžto má přesně tyto indicie.

EDIT - abych to uvedl na pravou míru: Těch mnou uvedených 14 dnů je správně 15 dnů podle § 87 odst.(4) Přestupkového zákona a týká se všech přestupků, nejen podle ZPPK.
« Poslední změna: 17 Března 2016, 21:36:21 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz - pokracovani tematu "Vyzva - varianta doruceni fikci"
« Odpověď #4 kdy: 17 Března 2016, 20:55:19 »

Pokud je to příkaz pokuta + paušál za správní řízení a úložní doba 8 dnů, tak nejde o přestupek (ten má v případě přestupku podle ZPPK úložní dobu 14 dní a nesmí se účtovat paušál za správní řízení), ale správní delikt, kterýžto má přesně tyto indicie.

přesně tak, podle napsaného lze usuzovat, že ouřad vyjebal s Helmutem skrze vracení zásilek a rozjel sprdel
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz - pokracovani tematu "Vyzva - varianta doruceni fikci"
« Odpověď #5 kdy: 18 Března 2016, 09:11:42 »

Jenže u sprdele máme prekluzi 4 roky, takže to bude ještě boj.
IP zaznamenána

Jan Novak5

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz - pokracovani tematu "Vyzva - varianta doruceni fikci"
« Odpověď #6 kdy: 20 Března 2016, 22:36:54 »

@ msk: prikaz prisel me osobne, vyzvedaval jsem ho na poste posledni mozny den.
@ Tacecek: ano, jedna se o spravni delikt.
@ plikous: dekuji za info, domnival jsem se, ze na sprdel se take vztahuje 1. rocni promlceci lhuta, byl-li prestupek zaznamenan pred 1.10.2015

Jeste jednou dekuji vsem za odpoved, z me strany byla spatna priprava Helmuta...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz - pokracovani tematu "Vyzva - varianta doruceni fikci"
« Odpověď #7 kdy: 21 Března 2016, 04:47:44 »

Pripad se posunul...
Zde jsou postrehy ohledne varianty doruceni fikci:
Byla zrizena schranka s vizitkou Helmuta za ucelem odebirani posty od uradu. Domnivam se ze, urad uz postoupil na vyssi level a obchazi doruceni fikci tim, ze v pripade nevyzvednuti na prislusne poste se zasilka vraci zpet na urad. Toto nemam potvrzeno, predpokladam ale, ze pri nahlednuti do spisu o tom bude zaznam.

Nyni jsem obdrzel prikaz o zaplaceni pokuty a spravniho poplatku.

Rad bych vas pozadal o rady:
1) v prikazu se pise ...podani odporu je mozne do 8 dnu ode den oznameni prikazu...
znamena to ode dne, kdy zasilka dorazila na postu, nebo se pocita lhuta od prevzeti zasilky na poste (vyzvedaval jsem posledni mozny den)?

2) Jelikoz se prestupek stal ke konci dubna roku 2015 a dnes mame brezen, ma cenu to hrat na prekluzi? Podotykam, ze jsem jeste s urady neprisel do styku (ohledne deliktu), a nemam vubec zadne zkusenosti se spravnim rizenim. Predpokladam, ze pozadat nekoho schopneho z vas ohledne vedeni rizeni, by bylo prilis troufale...

Dekuji mnohokrat za odpoved.
Z čeho usuzujete, že si tu všichni pamatujeme Váš případ z minulého roku, když na to zakládáte nové vlákno ? https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1620.msg13432#msg13432
Helmut nebyl obeslán ? Měl by mít ve schránce aspoň výzvu.
Odpor v každém případě a potom získat kopii spisu nebo nahlédnout jak doručovali. Pokud jste si jméno úkáčka kompletně vymyslel, tak s Vámi mohou vyjebat dotazem na MV, zda byl někdo takový v Schengenu. S vadnými Helmuty je to jako s antibiotiky - chybami v užívání dojde k rezistenci systému. 




IP zaznamenána