30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Alkohol ne Alkohol za volantem ?  (Přečteno 9809 krát)

Modla

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[?] Alkohol ne Alkohol za volantem ?
« kdy: 17 Března 2016, 08:36:41 »

Dobrý den.

Stala se mi taková nemilá věc.

Při jízďe autem domů jsem dostal smyk a naboural jsem auto do plotu. Plotu se skoro nic nestalo. Ale autu se vylomilo kolo tudíž auto nebylo schopno provozu.(k jiné škodě už nedošlo a proto jsem místo taktně opustil. ) asi za 2 hodiny jsem se k autu vrátil pro věci ( po nehodě jsme oslavovali ) Jak jsem byl uvnitř tak přijela hlidka pčr. A začalo divadlo. Dostal jsem dýchnout- Drager=Výsledek přes 2,5 promile. z pro mně neznámých důvodů jsem byl odvezen na krev. a poté na stanici pčr kde jsem ještě pod vlivem alkoholu podepsal výpověď . Hned potom jsem byl odvezen na protialkoholní záchytnou stanici.( Neměla by být se mnou psána výpověď až po vyztřízlivění ?) -Řidičský průkaz odebrán nebyl.

Jde o to že. Pčr hrozí že mi odebere ŘP. a že jako důkaz jim poslouží výsledek z krve kde si zpětně dohledají čas a promile v krvi... (Mně to příjde jako trapná zastrašovací taktika-  Jak Hlídka Pčr může vědět v kolik hodin bylo auto bouráno ? A můžou se z krve dozvědět od kolikati hodin jsem začal požívat alkohol?)

Prosím berte na vědomí že jsem tady nový a zatím pčr neznalý řidič..

Děkuji moc za pomoc.
« Poslední změna: 17 Března 2016, 08:52:45 od ViktorN »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol ne Alkohol za volantem ?
« Odpověď #1 kdy: 17 Března 2016, 08:51:58 »

Vyčkejte až budete obviněn. Teprve pak zjistíte na čem to postavili a jak se k tomu Vy máte postavit (pak to sem po patřičném zanonymizování hodíte a někdo se Vás asi ujme). V této chvíli víte jen že jste se vyhýbal nějakému zvířeti na silnici (asi kočka) a lehce jste naboural, což nezvládlo kolo u auta. Šel jste za kamarády, kteří Vám slíbili, že Vám pomůžou ráno auto odtáhnout. Teprve po několika hodinách (které jste strávil s kamarády) Vás někdo upozornil, že by bylo vhodné si z auta odnést cennosti kvůli případným nenechavcům.
Pokud došlo k nehodě, jejíž škoda je pod 100000, nemusí se k nehodě volat PČR.
Váš příspěvek jsem lehce zeditoval, protože obsahoval některé nadbytečné podrobnosti (viz červený nápis nahoře).
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 187
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol ne Alkohol za volantem ?
« Odpověď #2 kdy: 17 Března 2016, 09:51:43 »

Asi bych se preventivne pidil po nejakych fotkach z one oslavy a snazil se vse casove pevne ukotvit. Jde fakt o hodne... Ted uz je sice pozde, ale priste se PaChu zeptat: jak je mozne, ze je motor auta studeny!
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol ne Alkohol za volantem ?
« Odpověď #3 kdy: 17 Března 2016, 09:51:58 »

Ale jestli naboural do plotu a nebyl to náhodou jeho plot tak vznikla škoda třetí osobě..

Ale pořád lepší řešit nepřivolání policajtů než 2,5 promile..
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol ne Alkohol za volantem ?
« Odpověď #4 kdy: 17 Března 2016, 09:57:04 »

Tak minimálně není jisté, kdo byl řidič. Pan kolega vypoví, že řidič naboural, přišel za nimi a on se vydal pro věci. Tam ho chytla pčr s tím, že moc nerozumí tomu, proč mu dali dýchnout a co přesně podepisoval, nicméně protože byl ve stavu vylučujícím jakoukoli způsobilost k právním úkonům takže nelze brát vážně nic co vypověděl nebo podepsal.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol ne Alkohol za volantem ?
« Odpověď #5 kdy: 17 Března 2016, 11:24:14 »

Ale jestli naboural do plotu a nebyl to náhodou jeho plot tak vznikla škoda třetí osobě..

Domnívám se, že by bylo vhodné zajistit promtně případnou opravu plotu a domluvit se s jeho majitelem na dobrozdání, že mu škoda nevznikla naprosto žádná…
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol ne Alkohol za volantem ?
« Odpověď #6 kdy: 17 Března 2016, 22:15:06 »

Jestli se nám Modla ještě někdy přihlásí, tak by si mohl všimnout, že se tu obratem našlo dost ochotných rádců, takže má smysl poskytnout více detailů :
a) co podepsal, má kopii ?
b) sděloval něco k řidiči ?
c) mluvil již smajitelem plotu ?
d) jaká byla cca škoda na vozidle

Z jediného údaje z krve nepoznají vůbec nic.  2 promile máte za 2hodiny po 2 sedmičkách vína.
Správný postup je :
1. řidiče znám a nepovím, škodu uplatňovat nebudu
2. s majitelem plotu se domluvím na opravě
nebo najít řidiče, který to vezme na sebe a řekne, že nechal na místě na sebe spojení, protože nikdo neotevíral a šel sdělit majiteli smutnou novinu
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 187
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol ne Alkohol za volantem ?
« Odpověď #7 kdy: 18 Března 2016, 01:00:01 »

No, vzhledem k vysledku dechove zkousky bych jim libovolnym zpusobem vyvratil rizeni mou osobou a tim pak nechal (vzhledem k TRC nasleduje soud) dukazni bremeno na organu. At se s nim treba ucpou... A kdyz nic (po osobnim zajisteni fotek a svedectvi o nasledne oslave druhych? narozenin - pozor, lide zapomenou!), tak se sejdeme u soudu a nazdarek, v pripade pochybnosti ve prospech... Mate dukaz, organi? Nemate... Cau a pozaduji uhradu nakladu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol ne Alkohol za volantem ?
« Odpověď #8 kdy: 18 Března 2016, 03:58:46 »

Mate dukaz, organi? Nemate... Cau a pozaduji uhradu nakladu.
Nepodceňujte OČTR a hlavně vaše "kamarády", kteří nejen že na vás klidně nabonzujou cokoliv, co se skutečně stalo, oni u toho byli a náhodou si to pamatují správně, ale mnohdy po náležité instruktáži PČR vypoví i prakticky cokoliv jiného, co zrovna orgáni do té mozaiky důkazů potřebují.

Do trestního řízení nelze přenášet zkušenost z přestupků, kde šetření před oznámením věci úřadu bývá odfláknuté, a ochota i reálná možnost úřadu nějaké nové důkazní prostředky operativně dohledat je minimální. V trestu je podcenění přípravného řízení často fatální.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol ne Alkohol za volantem ?
« Odpověď #9 kdy: 18 Března 2016, 09:09:27 »

záleží především na spolehlivosti kamarádů…
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 187
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol ne Alkohol za volantem ?
« Odpověď #10 kdy: 18 Března 2016, 09:24:30 »

Proto rikam, vse casove pevne ukotvit. Fotky z historie volani z telefonu (lze pozdeji porovnat s vypisem od operatora), eventuelni  fotky z parby a vse co nejdrive. Casem uz si nikdo nevzpomene a nebude chtit ani problemy. A zapatrat po advokatovi...
IP zaznamenána

Modla

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol ne Alkohol za volantem ?
« Odpověď #11 kdy: 18 Března 2016, 11:17:02 »

Děkuji za rady..

Uvidím co pošlou. zatím si jen nechali vyslechnout jednoho kamaráda. Kopie bohužel nemám..

Co hned příjde hážu tady.
IP zaznamenána

Boban Kh

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol ne Alkohol za volantem ?
« Odpověď #12 kdy: 01 Ledna 2017, 21:43:48 »

A od té doby nic?
Jak se to vyvíjí ?
IP zaznamenána