30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Spisové zpětné inženýrství  (Přečteno 2599 krát)

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Spisové zpětné inženýrství
« kdy: 08 Března 2016, 00:48:37 »

Jen tak na okraj.... podal jsem pro kontrolní silniční kontrolu stížnost na policejní hlídku (nepoučení, neposkytnutí potvrzení o provedených úkonech, neoprávněné foukání atd...). Dostalo se mi jednoduché odpovědi, že má tvrzení jsou pouze má tvrzení. Tak jsem si tedy vyžádal policejní spis, ve kterém by mělo být řešení mé stížnosti zachyceno (nebudu teď řešit obstrukce kolem InfZ, spis byl nakonec ofocen při osobním nahlížení - přes síť nahlížečů). No a na spisu je veselé pořadí jednotlivých dokumentů. Vypadá to, že policie zpětným inženýrstvím spisy kompletuje podle toho, zda do nich chce někdo nahlížet? Takto vypadal napříkad jeden ze spisů:
1) odpověď na stížnost (list č. - 1-5)
2) Návrh na vyřízen podání (6-12)
3) Text stížnosti (13-15)
4) úřední záznam policisty....
atd.

No... prostě... nějak to chronologicky nesedí. Přece text stížnosti by měl být dokument č.1. Pak výslech policisty. Pak návrh na vyřízení podání. A pak samotná odpověď. No ne? Nehledě na to, že obsah (ale ani některé položky samy) neobsahuje datum vložení dané položky do spisu.
« Poslední změna: 08 Března 2016, 00:50:13 od macoch »
IP zaznamenána

džeryna

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 213
    • Zobrazit profil
Re:Spisové zpětné inženýrství
« Odpověď #1 kdy: 08 Března 2016, 03:24:37 »

Že bychom poslali žádost dle InfZ o informace o tom, jak by v podobném hypotetickém případě měl správně spis vypadat, ovšem na jiné policejní oddělení - třeba o okres/kraj(?) vedle? A pak řešit případný rozpor další stížností (?)  :-\
IP zaznamenána