30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem  (Přečteno 28876 krát)

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #15 kdy: 18 Dubna 2016, 19:58:35 »

Tohle je příklad dokonalého pasportu v extravilánu, kde bývá většinou i bez něj docela jednoznačné rozlišení koruny vozovky atd. V obcích a menších městech budou vůbec rádi za to, že nějaký pasport mají. Ten bude nejspíš obsahovat max. linie s rozlišením jednotlivých typů MK a ÚK a jejich zimní a jinou údržbu, rozmístění značek, ale o silniční vegetaci, si myslím, tam toho nebude mnoho (či nic). Však si ten místní pasport na úřadu pro jistotu pořádně prohlédnu...
Doplnění:
A propos k tomu Brnu: "Kefalín, a čo vy si predstavujete pod takým pojmom komunikační zeleň? Čo ak to je náhodou silniční vegetace. A čo ak nie?"
« Poslední změna: 18 Dubna 2016, 20:22:06 od akit »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #16 kdy: 18 Dubna 2016, 20:31:29 »

S pasportem v Brně to není až tak jednoznačné, je o technickém provedení povrchů, nikoli o tom, zda je to komunikace/příslušenství komunikace či nikoli. Pod pojmem "komunikační zeleň" tam bývají i parčíky - viz příloha x streeview. Vyhledávám všechny argumenty pro i proti, k jejich hodnocení, natož pak, jak s nimi naložit, se neodvažuji. Na to jsou jiní, zdatní zmrdobijci.

Pokud bych si mohl dovolit vyjádřit nesměle svůj názor - zábor veřejného prostranství se z toho udělat nikomu nepodaří. Buď to byla nezpevněná krajnice, nebo silniční vegetace. Já bych to hrál na nezpevněnou krajnici, pokud bych to tedy vůbec někam hrál a nebral pokutičku se slevou - poplatek za právo nevypovídat, pokud vůbec něco dojde. Jde o extravilán na silnici III. třídy (č. 3844), takže stání na krajnici není přestupek.
EDIT
Opřel bych se o § 11 ZoPK, který v praví v odstavci (2) Těleso dálnice nebo těleso silnice a místní komunikace mimo území zastavěné nebo zastavitelné je ohraničeno spodním okrajem a vnějšími okraji stavby pozemní komunikace, kterými jsou vnější okraje zaoblených hran zářezů či zaoblených pat náspů, vnější hrany silničních nebo záchytných příkopů nebo rigolů nebo vnější hrany pat opěrných zdí, tarasů, koruny obkladních nebo zárubních zdí nebo zářezů nad těmito zdmi. Váš vůz stál evidentně mezi mezi průjezdním úsekem (VDZ V4) a zaoblenou patou náspu/záchytného příkopu, tedy  nikoli na příslušenství komunikace (což by mohla býti např. silniční vegetace), ale na tělese komunikace mimo průjezdní úsek, což může být pouze krajnice.
« Poslední změna: 18 Dubna 2016, 21:26:42 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #17 kdy: 21 Dubna 2016, 10:58:38 »

Pasport stojí na straně SO
Dík za snímek. Odkud pochází? Já jsem to (neúspěšně) hledal v katastru nemovitostí.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #18 kdy: 21 Dubna 2016, 11:52:41 »

Tučné modré slovo "Pasport" je přímý link na pasport, který spravují Brněnské komunikace. Zadejte v místním vyhledávači ulici Stará dálnice, naklikejte hladiny pro zobrazení a můžete zoomovat a poté klikat na jednotlivé povrchy - zobrazí se Vám místo nápovědy technické provedení povrchu.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

honza16

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #19 kdy: 23 Dubna 2016, 20:42:05 »

Ahoj, mám dotaz na "enzyma": existuje veřejný přístup do pasportu komunikací?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #20 kdy: 23 Dubna 2016, 22:32:41 »

V Brně ano, v Praze ne - ale odpovídají obratem na dotazy, jinde nevím.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #21 kdy: 26 Května 2016, 16:34:34 »

Tak mi přišel příkaz na 500 Kč. Mám 10 dní od doručení na podání odporu - cca do 1.6. Sice by bylo nejjednodušší zaplatit, ale pokud je šance, nechce se mi to vzdát. Další postup bych ale raději řešil neveřejně.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #22 kdy: 27 Května 2016, 13:38:37 »

Přemístil jsem téma do kuchyně.

Odpor bych určitě podal, a to zejména proto, že celá věc tím nezřídka skončí.
IP zaznamenána

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #23 kdy: 27 Května 2016, 16:14:51 »

Dík za přesun do neveřejného. Přidávám sken příkazu. Místo je docela unikátní a tak nechcu vlastní strategii řešit tak, aby si to daná úřednice mohla přečíst.
(Velice stručné shrnutí "zločinu" - zastavil jsem v katastru Brno Bystrc a nechal auto 2 hoďky na plácku vedle silnice tvořeném ujetou trávou, šli jsme se provětrat, po návratu byl za stěračem lístek - SO to pojal jako neoprávněný zábor veřejného prostranství, ačkoliv jsem původně myslel, že to bude stání na silniční vegetaci, která zde fakt je - viz předchozí příspěvky)
Kdyby to skončilo odporem, to by bylo fajn. Zatím jdou ale ouřadové v Brně Bystrcu sveřepě za svýma prachama i přes zahození lístku z pod stěrače a nereagování na výzvu k podání vysvětlení...
Takže když odpor, pak je otázka, jestli s odůvodněním nebo bez.
Možné odůvodnění:
musel jsem zastavit z důvodu střevní nevolnosti a v blízkém lese zařídit úlevu - uznává SO tyto lidské důvody?
technická závada na vozidle, jednalo se o zastavení vozidla. To je asi napadnutelné ze strany SO tím, že jsem v tom případě měl nechat vozidlo u krajnice a ne najíždět na trávu.
Oba tyto důvody by mohly být komplikovány v případě, že je místo sledováno kamerou. Spíš asi není (zde jsem nenašel: http://www.mpb.cz/kamerovy-system/).
Jako další varianta strategie se jeví Helmut. Tento instrument mi není zcela jasný, i když jsem zde o něm pár diskuzí přečetl. Může mi dát někdo link na srozumitelné vysvětlení? Je na to použitelný reálný známý ve Varšavě nebo jinde anebo je to vždy fiktivní osoba? Pokud bych uvedl reálného známého, nemůže mít pak problém např. při návštěvě ČR?
Jako další co jsem se chtěl zeptat je, jestli v tomto momentě je vhodné zřídit datovou schránku pro komunikaci - proč kvůli nim ztrácet čas běháním na poštu a platit poštovné?
Poprosil bych zkušenější o zhodnocení, jakým postupem s SO účinně vyjebat:-)
« Poslední změna: 27 Května 2016, 16:42:19 od CzechFreak »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #24 kdy: 27 Května 2016, 16:25:51 »

Stačí 37 LZPS, protože zábor veřejného prostranství není sprdelizovatelný přestupek podle ZPPK. On to vůbec není přestupek podle ZPPK, jak správně píše správní orgán městské části.
Takže
- ve lhůtě odpor, vzory https://www.30kmh.cz/index.php?topic=706.0, IMHO je lepší volná forma
- patrně Vás předvolají k podání vysvětlení,
pak budeme řešit dál, co přesně řeknete/napíšete.
Zatím studujte http://road-fens.cz/fsm-3-nepodani-vysvetleni/ a bavte se d-fensovou svéráznou stylistikou.
Podrobné pojednání o odporu opět d-fens http://road-fens.cz/fsm-4-podavame-odpor/.

EDIT: Myslím si, že jsou amatéři a chtějí za každou cenu uhrát nějaký příjem do kasičky MČ a nechtějí pokutičku pustit magorátu. Pořád jsem přesvědčen o tom, že je to konstrukčně těleso komunikace ve smyslu ZoPK, rozebíral jsem to zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2624.msg27416#msg27416. Nicméně jakákoli komunikace je zároveň veřejné prostranství, takže svým způsobem si nabíhají na vidle oslepeni vidinou příjmu.
« Poslední změna: 27 Května 2016, 19:39:24 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #25 kdy: 30 Května 2016, 23:45:40 »

Dík za odkazy na podnětné čtení.
Dnes jsem si založil datovou schránku a poslal přes ní odpor bez odůvodnění.
Osobně si myslím, že v Bystrcu nebudó úplní amatéři, páč v létě rozdají pokut hafo, když jedó kocóři ze štatlu na prígl a parkujó všude možně.
Ale du do teho z principu.
K DS:
Samotné první použití DS nebylo ani pro ajťáka amatéra úplně jednoduché, ale snad jsem to nezvoral.
Pro začátečníky mohu doporučit http://www.beruna.cz/text-elektronicky-na-statni-spravu/
Sice jsem se poté dočetl, že DS je úplně na h....o, ale je možné ji následně nechat znepřístupnit.
Odpor jsem editoval ve Wordu, vygeneroval PDF a to přidal jako přílohu k odesílané zprávě adresované MČ Bystrc.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #26 kdy: 31 Května 2016, 12:57:28 »

Zakladna chyba bola tou DS nieco posielat. Mal ste len zalozit a poslat normalne postou.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #27 kdy: 31 Května 2016, 13:16:49 »

No tak třeba bylo cílem opravdu jen šetřit vlastní náklady, nohy pošťáků, naše lesy a naleziště tzv. tonerové rudy ...
IP zaznamenána

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #28 kdy: 31 Května 2016, 15:41:21 »

hh to trefil, kromě toho mne zajímají nové technologie.

Msk přišel s tou možná dobrou radou jak s křížkem po funuse.

Teď by mě ale zajímalo, jak je to s vybíráním DS. Dnes mi tam něco dorazilo. Je možné, že si v Bystrci pospíšili a poslali předvolání k podání vysvětlení. Nevýhodou DS je to, že nevidím, od koho to je, což mi pošťačka ráda řekne. Platí u DS taky 10denní lhůta a pak se zpráva považuje za doručenou? Nemám zájem to nějak uspěchávat...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #29 kdy: 31 Května 2016, 15:46:08 »

hh to trefil, kromě toho mne zajímají nové technologie.

Msk přišel s tou možná dobrou radou jak s křížkem po funuse.

Teď by mě ale zajímalo, jak je to s vybíráním DS. Dnes mi tam něco dorazilo. Je možné, že si v Bystrci pospíšili a poslali předvolání k podání vysvětlení. Nevýhodou DS je to, že nevidím, od koho to je, což mi pošťačka ráda řekne. Platí u DS taky 10denní lhůta a pak se zpráva považuje za doručenou? Nemám zájem to nějak uspěchávat...

Přesně tak, je to 10 dnů bez ohledu na soboty a neděle. Takže vyberte 10.6. (den doručení do DS se nepočítá).
IP zaznamenána