30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem  (Přečteno 28777 krát)

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil

Ahoj přátelé,
stál jsem cca 2 h v Brně Bystrci vedle Staré dálnice na tomto místě (Streetview: https://goo.gl/Rcb5X5) před billboardem, kde je trochu znatelný plácek od lepičů plakátů. Po příchodu byl za stěračem lístek on brněnských měšťáků, že jsem podezřelý ze spáchání přestupku podle §125c zákona č. 361/2000 Sb. a měl bych se do 5 prac. dnů dostavit na MP Brno k projednání přestupku.
Asi se bude jednat o klasiku - nepovolené stání na silniční vegetaci, protože jiný zákaz tam není. Pokoušel jsem najít na katastrální mapě, o jaký pozemek se přesně jedná, ale nějak se mi nedařilo. Prý je ale bystrcké městapo proslulé, že pokutuje jakékoliv stání na nezpevněných plochách.
Mohl by mi prosím některý ze zkušenější kolegů/morerátorů poradit, jaký zvolit optimální postup? Připadá mi absurní něco platit.

IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #1 kdy: 28 Února 2016, 11:07:36 »

Obecně se na výzvu opicie nijak nereaguje, jedině že by jste chtěl trénovat jemnou motoriku nebo ukojit grafománii. V podobném případě jsou ve vláknu, které jeještě v sekci Kuchyně použito např. toto :
HK :
Rozhodl jsem se obrátit na příslušného strážníka s žádostí o objasnění, o co se má jednat. Myslíte, že takhle nějak by to mohlo být?

Dobrý den!
Obracím se na vás jako provozovatel vozidla RZ ***** ve věci výzvy Čj.: *****. Prosím o objasnění, o jaký údajný přestupek se má v této výzvě jednat, neboť z výzvy je patrné pouze datum a čas, nikoli jeho podstata.
K uvedenému datumu mohu sdělit pouze to, že v danou dobu bylo vozidlo odstaveno pro poruchu a to tak, aby netvořilo překážku na pozemní komunikaci a neohrožovalo bezpečnost a plynulost provozu. Následně bylo odstraněno bez zbytečného odkladu, jakmile to bylo možné.
Vaší žádosti tedy nemohu vyhovět, neboť v uvedené době vozidlo žádná osoba neřídila.

opas :
Vážený strážníku,
Děkuji Vám za Vaši výzvu č.j. xxxxxx. Velice si cením Vaší osobní snahy odhalovat v velkým nasazením i ty nejnebezpečnější přestupky. Jsem samozřejmě připraven k plné spolupráci, jen mi není zcela jasný obsah Vaší výzvy.
Je mi jasné, že to určitě nebude Vašimi autorskými kvalitami, nýbrž nedostatkem informací na mé straně.

Co mi není zcela jasné, kdo přesně se má dostavit, neboť požadujete osobu, která v době spáchání přestupku uvedené vozidlo řídila. Zde bych si dovolil podotknout, že pokud je mi známo, tak v uvedené době bylo vozidlo odstaveno.

Z Vaší výzvy, aby se dostavila osoba, která vozidlo řídila je zjevné, že Vaši kolegové zaznamenali přestupek jedoucího vozidla. Plyne to už ze samotného faktu, že odstavené vozidlo by nikdo řídit nemohl. Vzhledem k tomu, že jsem v uvedené době nikoho řízením nepověřil ani ho nikomu nedovolil, jedná se zjevně o nedovolené užití vozidla. Z tohoto důvodu nemám nic, co bych mohl k věci uvést a proto se na podání vysvětlení nedostavím.
Při pátrání po pachateli Vám přeji mnoho štěstí.

Pac a pusu posílá X.Y.

opas 2 :
Jsem si vědom, že vozidlo tam bylo odstaveno - řidič tam na chvíli zastavil z důvodu vykonání nutné malé potřeby a bohužel už nenastartoval. Následně mi volal a já jsem po dostavení na místo zjistil, že zjevně umřela baterie, protože palubka svítila, startér cvakal, ale netočil. Startovací kabely jsem neměl, takže jsme vozidlo odtlačili tak, aby nepřekáželo a jeli jsme domů pro náhradní baterii.
Po namontování náhradní baterie jsme úspěšně odjeli.

Z tohoto důvodu se tedy nemůže jednat o vámi zmiňovaný přestupek, protože odstavení vozidla nebylo závislé na vůli řidiče, ale na nevůli techniky.

Děkuji a za pochopení a jsem s pozdravem
XY


To by pro začátek stačilo, pokráčování, až dostanete něco konkrétního.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #2 kdy: 28 Února 2016, 11:14:55 »

Me se stala technicka zavada na vozidle, ktere jste z toho duvodu odstavil.
Jednou baterie -> nefungovaly blinkry, nebo soucasne odeslo vice pojistek stejne hodnoty -> pak se nejednalo o parkovani.
A trojuhelnik mi nekdo ukradl, nez jsem se vratil.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #3 kdy: 28 Února 2016, 16:54:02 »

Ahoj, brýden všem,
dík moc za reakci zvláště kverulantovi.
Jsem nakloněný tomu poslat městapu zamilovaný dopis s vysvětlením, že u vozidla došlo k poruše. Akorát si nejsu jisté, že to uznají. Mohou reagovat, že jsem byl povinen postavit vozidlo k okraji vozovky a označit trojúhelníkem. Tím, že jsme ho odtlačili na trávu, jsem spáchal přestupek tak jak tak. Takže může rozhodnout, jakou bude mít úřednice náladu apod. Ale asi to zkusím. Taky by mne preventivně zajímalo co dál, když by byla věc oznámena příslušnému správnímu orgánu, jak píšou.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #4 kdy: 28 Února 2016, 17:30:57 »

když vidím, jakej v tom máš hokej, tak vřele doporučuju nereagovat ;)
IP zaznamenána

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #5 kdy: 21 Března 2016, 15:19:37 »

když vidím, jakej v tom máš hokej, tak vřele doporučuju nereagovat ;)
Dík všem za cenné rady, na základě kterých jsem na lístek za stěračem nereagoval. Uplynuly 3 týdny a zatím nic. Vím, že na úřadě běží čas pomalu, ale zatím vše OK :-)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #6 kdy: 21 Března 2016, 20:03:33 »

...... Uplynuly 3 týdny a zatím nic. Vím, že na úřadě běží čas pomalu, ale zatím vše OK :-)
Vy jste jak prvorodička, co si hladí bříško 10 minut po styku. Dávám těm bestiím měsíc, maximálně dva. Takže máte trochu času ladit formu.
IP zaznamenána

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #7 kdy: 31 Března 2016, 21:35:30 »

Kverulantovi: Já přece psal, že vím, že na ouřadě běží čas pomalu:-)
Převčírem dorazila výzva k podání vysvětlení (sken v příloze).
Stručně shrnu:
Stání krátkou dobu vedle silnice na místě (49.2110322N, 16.5217728E), kde je něco mezi trávou a hlínou (viz mapka a foto). Po návratu za stěračem lístek od MP (ignorováno).
Zajímavé je, že píšou, že se věc stala na ulici Černého 61, auto ale stálo na Staré dálnici cca 100 m před značkou začátku obce. Nicméně to bylo asi už pár metrů v katastru Brno Bystrc. Dopis na mne působí dojmem, že vlastně neví, jestli se přestupek stal.
Tak co včil, pánové či dámy? Preferoval bych mít to rychle vyřízené, na druhou stranu nechci platit absurdní výpalné.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #8 kdy: 31 Března 2016, 21:47:05 »

Tuto výzvu lze úplně v pohodě ignorovat, stejně chtějí jen, abyste se přiznal.  ;)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #9 kdy: 31 Března 2016, 21:56:16 »

Někam do hyperprostoru zmizel můj dlouhý příspěvěk posláný ve stejný okamžik jako čaroprda. Tak jen poslední věta znova :
Lepší bude nechat je to s tou chybou poslat dále a potom je znectit při výslechu.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #10 kdy: 01 Dubna 2016, 11:16:11 »

Někam do hyperprostoru zmizel můj dlouhý příspěvěk posláný ve stejný okamžik jako čaroprda. Tak jen poslední věta znova :
Lepší bude nechat je to s tou chybou poslat dále a potom je znectit při výslechu.

určitě jsi neměl patřičné hyperprostorové povolení (thx D. Adams)

to CzechFreak: ignorovat a pokud by se to snad ti bláhoví ouřadové rozhodli dále řešit, postni sem, co pošlou. IMHO po vyfuckování opicistů se nic dalšího nestane (byť brněnští zmrdi jsou obzvláště sveřepí), protože nemají šanci to vyhrát
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #11 kdy: 18 Dubna 2016, 17:18:02 »

Protože mi přistála výzva k zaplacení určených 500 za stání na silniční vegetaci (na sídlišti za obrubníkem, kde se běžně parkuje, takže tam nic zeleného není), trochu jsem se pídil po pojmu silniční vegetace a udělal si takový malý rozbor, kterým jsem dospěl k závěru, že ta definice je velmi vágní:

§15 zák. 13/97 (dále jen "zák."): silniční vegetace na silničních pomocných pozemcích a na jiných vhodných pozemcích tvořících součást ... komunikace ... ...
Protože je to ve městě (mimo souvisle zastavěné území), nedá se uplatnit "silniční pomocný pozemek", neboť dle def. § 11 odst. 5 zák. se jedná o pruh pozemku přilehlého po obou stranách komunikace k tělesu komunikace mimo souvisle zastavěné území
=>
v intravilánech měst a obcí se jako definice silniční vegetace může uplatnit pouze pozemek tvořící součást komunikace.
§12 součást komunikace (relevantně pro silniční vegetaci v intravilánu může být jen):
(1) a) všechny konstruční vrstvy vozovek a krajnic ...

"Krajnice je část povrchu komunikace, ležící mezi okrajem přilehlého jízdního pruhu a hranou koruny komunikace."
Protože je někdy velmi těžko identifikovatelné in situ, kde je vůbec hrana koruny (i v mém případě), může nezřídka být okraj pruhu (třeba obrubník) zároveň hranou koruny komunikace => správní orgán nemůže potvrdit premisu PaCHů, že stojím na silniční vegetaci jinak, než znaleckým posudkem, projektem komunikace či velmi podrobným pasportem,... prostě nějak (ale ne jen tvrzením že to JE silniční vegetace)

Snad tento rozbor někomu z Vás pomůže...

Mám zjištěno, že se tady neaplikuje TURBO, takže VÝZVA=ignore a následné PODÁNÍ VYSVĚTLENÍ=napráskám sebe a pak budu chtít, aby mi prokázali, že se jedná o silniční vegetaci. Podle mne to půjde velmi těžko.
Je podle mě úplně jedno, o jaký se jedná druh pozemku dle KN (jak se tu taky k této problematice řešilo), ale pokud to není ostatní komunikace, určitě je to vhodné použít jako podpůrný argument (v mém případě ostatní plocha-jiná plocha). Nebál bych se taky použít kód BPEJ pozemku (v mém případě V. třída) či funkční využití plochy dle územního plánu (v mém případě veřejné prostranství, takže to nepoužiji)..
« Poslední změna: 18 Dubna 2016, 18:17:18 od akit »
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #12 kdy: 18 Dubna 2016, 18:45:23 »

Pokud se řidič přizná může hrozit překvalifikace na zábor veřejného prostranství motorovým vozidlem.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #13 kdy: 18 Dubna 2016, 19:09:30 »

Diky. Takže raději sprdel...
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Stání na silniční vegetaci a lístek za stěračem
« Odpověď #14 kdy: 18 Dubna 2016, 19:27:30 »

Pasport stojí na straně SO
« Poslední změna: 18 Dubna 2016, 20:48:06 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.