30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Předjíždění na přechodu  (Přečteno 11079 krát)

Ajfel

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
[?] Předjíždění na přechodu
« kdy: 23 Února 2016, 17:16:41 »

Dobrý den. Před týdnem jsem jel holem 20hoh domů a předemnou se plížilo policejní auto 30-40km půl města jsem se držel za ním a potom na rovném ůseku asi 800m jsem ho předjel asi 30m před přechodem který jsem nevěděl že tam je ale asi jsem se už nestačil zařadit a už mě stavěli že jsem je předjížděl na přechdu že to posílají na přestupkovou komisi že je to vážný dopravní přestupek v té době jsem na celém ůseku potkal jednoho člověka v dálce.Poradí někdo prosím jak dále postupovat. Mám ŘP od r.1972 a zatím snad dvě malé pokuty.Děkuji předem.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění na přechodu
« Odpověď #1 kdy: 23 Února 2016, 17:22:36 »

klid, dokud něco nedojde, stejně nic nevymyslíš
IP zaznamenána

Ajfel

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění na přechodu
« Odpověď #2 kdy: 23 Února 2016, 18:29:36 »

Děkuji za uklidnění je to dnes sedmí den.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění na přechodu
« Odpověď #3 kdy: 24 Února 2016, 10:14:44 »

Dotaz - ako mam ako sofer vediet, ze za 100m bude prechod? Ja som len normalne zahajil predbiehaci manever, ktory realne moze vychadzat, pokial to situacia dovoluje, na stovky metrov. Na vzdialenost stoviek metrov nemam ako tusit, ze narazim na prechod pre chodcov...
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění na přechodu
« Odpověď #4 kdy: 24 Února 2016, 10:58:52 »

Dotaz - ako mam ako sofer vediet, ze za 100m bude prechod?
To většinou nepůjde použít..
Citace
Řidič nesmí předjíždět
 a) nemá-li před sebe rozhled na takovou vzdálenost, která je nutná k bezpečnému předjetí,

Když řidič neměl rozhled na vzdálenost aby viděl značku V 7 nebo IP 6 a případně A 11 tak neměl předjíždět.

V některých případech hlavně když není značka A 11 by asi šlo použít že předjížděné auto bylo velké a zakrylo značku IP 6 a řidič na tu vzdálenost měl rozhled, ale značka V 7 (zebra) nebyla vidět.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění na přechodu
« Odpověď #5 kdy: 24 Února 2016, 12:00:37 »

Co je to přesně za místo a jakým směrem jste jel - googlemaps? Stačí do SZ, pokud máte obavu - je oprávněná.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Ajfel

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění na přechodu
« Odpověď #6 kdy: 01 Března 2016, 15:50:14 »

Dnes je to 14dní kdyby to tak ješte 14dní nedošlo byl bych spokojen.
IP zaznamenána

ikovlabs

  • Příspěvků: 126
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění na přechodu
« Odpověď #7 kdy: 01 Března 2016, 15:54:00 »

A to proc..?Do mesice to musí opicajti poslat na urad ....a urad  ma rok aby zahajil.
IP zaznamenána

Ajfel

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění na přechodu
« Odpověď #8 kdy: 01 Března 2016, 18:17:36 »

Aha tak to jsem nevěděl a když to do měsíce nepošlou na ůřad?
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění na přechodu
« Odpověď #9 kdy: 01 Března 2016, 20:30:09 »

Když to pošlou dýl než za měsíc tak Vás ouřad bude klidně stíhat. Jsou lhůty pořádkový a závazný (nepřešvihnutelný). Jednoduše se to s nima tak, že pořádkový jsou většinou pro mocenského orgána a závazný pro sprostého obviněného. Ǔkon po uplynutí pořádkový lhůty je i tak bezvadný. Závazná lhůta je příkladmo prekluze a lhůta k podání odporu, kterou byste měl pomalu nastudovat, neb se s ní nejspíš brzo setkáte.

Hrozí Vám postih podle §125c 1f 7. To je za 6-12 měsíců, 7 bodů, 5-10k + 1k za správní. Z pohledu ouřadu máte cenu 2 - 4 pirátů, co se řítili v obci 60km/h.

Pokud nejste zkušený bijec, a to nejste, páč to byste sem psal jinak než píšete, hledejte si preventivně zdatnýho poradce.

IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění na přechodu
« Odpověď #10 kdy: 01 Března 2016, 20:39:31 »

Pokud nejste zkušený bijec, a to nejste, páč to byste sem psal jinak než píšete, hledejte si preventivně zdatnýho poradce.
Případně profi zástupce https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1704.0 na komerční bázi.
Nešťastný pirát mi poslal přesné souřadnice přestupku a po faktické stránce ten přestupek formální znak přestupku není jak amatérsky bránit. Rozhled měl, IP 6 tam je a na rozhled vidět je, prostě před SO těžce zdůvodnitelná nepozornost; prostor pro krajní nouzi tam moc nevidím. Pokud jsem dobře pochopil, před sebou měl pouze policajty, jedoucí "rychlostí", která přímo nutí k páchání přestupků.

EDIT: upřesněna formulace
« Poslední změna: 01 Března 2016, 22:57:57 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění na přechodu
« Odpověď #11 kdy: 02 Března 2016, 14:55:30 »

Podstatné pro další průběh jsou dvě věci.
1) Co jste jim (NE)podepsal na místě
2) Zda mají videozáznam
IP zaznamenána

Ajfel

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění na přechodu
« Odpověď #12 kdy: 03 Března 2016, 07:37:55 »

Protokol jsem podepsal /nejsem si vědom přestupku/ videozáznam : tvrdili že mají kameru v předu i v zadu ale neřekli zda byla puštěna zjištuji
IP zaznamenána

Ajfel

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Předjíždění na přechodu
« Odpověď #13 kdy: 08 Března 2016, 16:11:28 »

Tak dnes už jsem našel v poště oznámení uložené do 18.03 2016.
Vyzvednu teda příští pátek a dám vědět obsah.
IP zaznamenána