30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Platnost dopravního značení  (Přečteno 6249 krát)

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Platnost dopravního značení
« kdy: 25 Února 2016, 10:35:13 »

Ahoj všem, Prosím zdejší osazenstvo o názor na to, zda platí značka Zákaz zastavení (je vidět na odkazu do Google Street View) pro vozidlo parkující na daném odkazu v místě toho Hummeru. Je na druhé straně vozovky a nějak si nejsem jistý.
https://goo.gl/maps/5uoBuDmwMrH2

Jinak vím, že v dané ulici je již předtím Zákaz stání, ale to neřeším. Jde mi fakt jen o ten Zákaz zastavení.

Myslím si, ale že nikoliv:
§ 6
Platnost svislých dopravních značek
b)svislou dopravní značku upravující zastavení nebo stání, která platí jen pro tu stranu pozemní komunikace, u které je umístěna.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravního značení
« Odpověď #1 kdy: 25 Února 2016, 10:44:01 »

Vidím to stejně. Zákaz zastavení porušuje pouze kontejner na papír, pokud by jej SO považoval extenzivně - bez opory v ZPPK - za vozidlo.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Jiricek_decin

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravního značení
« Odpověď #2 kdy: 25 Února 2016, 11:41:38 »

spíš pro toho Hummera platí ten zákaz stání co je na začátku tý slepý ulice...
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravního značení
« Odpověď #3 kdy: 25 Února 2016, 12:41:25 »

spíš pro toho Hummera platí ten zákaz stání co je na začátku tý slepý ulice...
Ano to platí...mně šlo opravdu jen o situaci, kdyby tam ten Zákaz stání na začátku ulice nebyl.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravního značení
« Odpověď #4 kdy: 25 Února 2016, 13:11:06 »

Kdyby Zákaz zastavení stání na začátku ulice nebyl, taxe podle mého nic nemění
Zastavení a stání
§ 25
(3) Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy.

anžto komunikace má tak akorát 6 m.

« Poslední změna: 26 Února 2016, 12:53:03 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravního značení
« Odpověď #5 kdy: 26 Února 2016, 12:38:37 »

Já teda nevidím důvod, proč by měla značka Zákaz zastavení platit pro Hummer i pro ty tři auta na jeho úrovni. Vždyť stojí před tou značkou.
(ale třeba to někdo vysvětlí).
Zachování průjezdného "profilu" je už pak věc druhá.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravního značení
« Odpověď #6 kdy: 26 Února 2016, 12:51:19 »

Také nikdo nic o platnosti Zákazu zastavení pro Hummera nepíše, pouze o Zákazu státní, který je na začátku ulice.
EDIT: Aha, psal jsem omylem já, opraveno na Zákaz stání.
« Poslední změna: 26 Února 2016, 12:55:25 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravního značení
« Odpověď #7 kdy: 26 Února 2016, 13:06:40 »

Také nikdo nic o platnosti Zákazu zastavení pro Hummera nepíše, pouze o Zákazu státní, který je na začátku ulice.
Jak to? První příspěvek se ptá na zákaz zastavení:
Ahoj všem, Prosím zdejší osazenstvo o názor na to, zda platí značka Zákaz zastavení (je vidět na odkazu do Google Street View) pro vozidlo parkující na daném odkazu v místě toho Hummeru. Je na druhé straně vozovky a nějak si nejsem jistý.
https://goo.gl/maps/5uoBuDmwMrH2
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Platnost dopravního značení
« Odpověď #8 kdy: 26 Února 2016, 13:21:00 »

Já teda nevidím důvod, proč by měla značka Zákaz zastavení platit pro Hummer i pro ty tři auta na jeho úrovni. Vždyť stojí před tou značkou.
Důvod není ten, že zastavil před SDZ B 28, klidně by mohl zastavit i za ní - jak zastavila bílá dodávka. Důvod, proč pro něj neplatí, že ta B 28 je na opačné straně, platí tedy pro levý okraj komunikace - opět zbytečná značka, protože § 25 odst. (1) písm. a). Kdyby v té ulici nebyla jediná značka B 28/B 29, platila by zcela identická pravidla.
« Poslední změna: 26 Února 2016, 13:30:55 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.