30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu  (Přečteno 5240 krát)

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #15 kdy: 14 Září 2016, 23:26:52 »

Třeba to pak uhraje ve správním řízení, ale stojí ten čas za to?
A na čem jiném se to chcete naučit, než na nějaké ptákovině na místě za 200 kde nic jiného, než pokuta + náklady na správní řízení nehrozí? Jistě že žádný jednotlivý (nebodovaný či do dvou bodů) přestupek za dlouhé desítky hodin sebevzdělávání nestojí, je daleko efektivnější se otřást a zaplatit. Ovšem kdybyste ve věci toho chlastu byl poučený, mohlo se to vyvíjet úplně jinak a vy byste možná tahal za delší konec provazu. A za nepozbyté ŘO a nevyfasovanou mastnou pokutu a nemíti 7 bodů už pár desítek hodin stojí, není-liž pravda?

Má to dvě alternativy
- býti ovcí a pravidelně se transformovat na beránka otřes se,
- někomu zaplatit za právní rady, třeba nezaplatim.cz.


K tomu C2H5OH - strčte sem anonymizovaný spis - jsme již v kuchyni -  jsou to hraniční hodnoty, třeba tam je nějaká bota
« Poslední změna: 14 Září 2016, 23:31:41 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #16 kdy: 14 Září 2016, 23:39:32 »

Jak to může být prohrané, když jste ještě ani nebyl předvolán? Nic není předem prohrané, prostudujte vyřešené případy zde.

Jaký byl druhý výsledek a jaký byl časový odstup mezi měřeními? (předpokládám, že proběhly dvě měření) Náklady na krev, bych si troufl odhadnout, jsou zanedbatelné proti hrozícímu postihu. Otázka je, co jste mu také podepsal. Také záleží na tom, kde Vás zastavili, zda se vůbec jednalo o veřejně přístupnou pozemní komunikaci. A na strašně moc dalších proměnných. Ale vždy jde bojovat a vyhrát nebo alespoň snížit následky.

Zadržení ŘP je něco jiného než zákaz řízení. Také je rozdíl mezi řidičským průkazem a řidičským oprávněním. To by bylo na dlouhý referát. Jen tak pro exkurzi, jsou tři čtyři různé přečiny:
- řízení bez řidičského průkazu (přestupek, bez bodů a zákazu řízení, pokuta až 2.000 na místě nebo 1.500 - 2.500 ve správním řízení)
- řízení bez řidičského oprávnění (přestupek, 4 body, pokuta 25.000 - 50.000, zákaz řízení 1 - 2 roky)
- řízení po zadržení řidičského průkazu (přestupek, 7 bodů, pokuta 5.000 - 10.000, zákaz řízení 6 - 12 měsíců)
- řízení při zákazu řízení (trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí, hrozí i vězení - běžně však spíše podmínka)

I ohledně alkoholu to není jen jeden možný výsledek (zjednodušeně a hodnoty házím od oka, tak je neberte jako dogma, záleží na konkrétním případu):
- do 0.24 promile a řidič nepřizná alkohol (není přestupek)
- do 0.30 promile (přestupek, bez bodů, pokuta 2.500 - 20.000, zákaz řízení na 6 - 12 měsíců)
- od 0.31 do 0.50 promile (přestupek, 7 bodů, pokuta 2.500 - 20.000, zákaz řízení na 6 - 12 měsíců)
- od 0.51 do 1.00 promile (přestupek, 7 bodů, pokuta 25.000 - 50.000, zákaz řízení na 1 - 2 roky)
- více než 1 promile (trestný čin, hrozí vězení nebo spíše podmínka, zákaz řízení na 1 - 10 let, peněžitý trest)

Skutečně si myslíte, že nemá cenu bojovat? Že ten čas za to nestojí? (a občas je to neskutečná zábava)
« Poslední změna: 15 Září 2016, 00:44:41 od Číkus »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #17 kdy: 15 Září 2016, 12:49:05 »

Ale! Když je auto na někoho jiného a ten to nechce řešit tak je potřeba zabránit aby provozovatel napráskal capika jako řidiče.

Sice to od provozovatele je sviňárna, ale když by to hrozilo tak by bylo lepší to vzdát a zaplatit.
Když by provozovatel spolupracoval tak je nejlepší to ignorovat.

Ale zaplatit to sám je problém že uznání blokové pokuty znamená souhlas se spácháním přestupku.
Čili pak úřad opravdu může říct.. zaplacením pokuty jste souhlasil se spácháním přestupku a tím i že jste řídil..
IP zaznamenána

capik

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #18 kdy: 16 Září 2016, 16:40:02 »

Vyřešila to za mě máma, zašla tam a ukecala to, pokuta 100. Dík moc všem za pomoc, byl jsem z toho dost vypráskanej. Do doby než mi vrátí papíry už řídit nehodlám... Každopádně jsem si přečetl FSM a něco jsem se naučil, co se týká toho řidičáku, tak tam už to asi fakt neuhraju, ale s tím jsem počítal.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #19 kdy: 16 Září 2016, 23:35:21 »

Tedy řešit ten alkohol není zájem, chápu to správně?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #20 kdy: 20 Září 2016, 02:37:56 »

I ohledně alkoholu to není jen jeden možný výsledek (zjednodušeně a hodnoty házím od oka, tak je neberte jako dogma, záleží na konkrétním případu):
- do 0.24 promile a řidič nepřizná alkohol (není přestupek)
- do 0.30 promile (přestupek, bez bodů, pokuta 2.500 - 20.000, zákaz řízení na 6 - 12 měsíců)
- od 0.31 do 0.50 promile (přestupek, 7 bodů, pokuta 2.500 - 20.000, zákaz řízení na 6 - 12 měsíců)
- od 0.51 do 1.00 promile (přestupek, 7 bodů, pokuta 25.000 - 50.000, zákaz řízení na 1 - 2 roky)
- více než 1 promile (trestný čin, hrozí vězení nebo spíše podmínka, zákaz řízení na 1 - 10 let, peněžitý trest)

Nema nekdo nejaky jasny zdroj? Hledal jsem v zakone a nalezl jsem:
do 0,3 prestupek 0b  2,5 – 20tis.,z.ř 6-12m
0,3-1 prestupek 7b , 2,5 – 20tis., z.ř 6-12m
1 a vice tr. cin - 2.5tis.-2,5M, až 1rok nepodm.

0,5 je podle me nejaky zazity nesmysl

Číkus: to nebyl zadny utok na Tebe, proste jsem mel 0,5 take zafixovano, ze neco znamena - dokud jsem nezacal sepisovat prirucku a overovat zdroje a nikde jsem to nenasel
« Poslední změna: 20 Září 2016, 02:52:52 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #21 kdy: 20 Září 2016, 02:44:51 »

Psal jsem "zjednodušeně a hodnoty házím od oka", měla to být spíše pro sprostého podezřelého motivace se věcí zabývat.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #22 kdy: 20 Září 2016, 03:19:46 »

Pokud vím, 0,5 není hranice, která by plynula z nějakého předpisu, ale jistý význam přecijen má. Půjde-li uznatelnou zkoušku Dragerem (tj. dodržena metodika, nepožadována krev), bude hodnota na displeji do 0,54 včetně znamenat sice přestupek, ale ještě bez bodů (ve vztahu k zákonné hranici 0,30). Dále minimálně v některých krajích existoval pokyn (rozkaz?) pro PČR pro zadržení řidičáků, který nějak s hodnotou 0,5 operoval (autentické znění jsem nikdy neviděl, ale rekonstruováno z výpovědí fízlů to bylo tak, že nad 0,5 musí sebrat a do této hodnoty to je na uvážení).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #23 kdy: 20 Září 2016, 10:46:54 »

Jaký je tedy rozdíl mezi přestupkem dle § 125c odst. 1 písm. b) a přestupkem dle § 125c odst. 1 písm. c)?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta za parkování, bez řidičského průkazu
« Odpověď #24 kdy: 20 Září 2016, 11:09:46 »

b) jsou ve skutečnosti 2 podstaty. Jednak dát si 5 velkých panáků a hned vyrazit (v následujících min. několika minutách, než se alkohol metabolizuje, nejste ani nezpůsobilý, ani ovlivněn, proto je to zakázáno zvlášť), jednak jet „pod vlivem“, což se redukuje (s jistými výjimkami) na prokázání nějakého alkoholu v krvi.

c) je ve vztahu k b) kvalifikovaná (speciální) podstata, která se týká jen takového ovlivnění, kterým se ztrácí způsobilost. Exaktní hranice není dána zákonem, závěr o nezpůsobilosti by mohl vyslovit např. znalec z oboru psychiatrie, případně by mohl vyplynout z chování řidiče (když každý vidí, že je na osoba na šrot třeba jako Kadlec, tak není třeba znalce). Praxe si vytvořila zkratku, podle které se nezpůsobilost presumuje v případě, že je prokazatelně zjištěná vyšší hladina v krvi než 1 ‰. Tedy to přestupkové písm. c) minimálně u alkoholu bude vzácné asi jako led na poušti - buď to bude nad promile a bude se to řešit jako TČ, nebo to bude míň a bude to písm. b), protože nikdo se nebude zdržovat nějakými posudky. To c) je spíš pojistka pro případ, že u nezpůsobilosti bude z nějakého důvodu vyloučená trestní odpovědnost a přestupková ne (např. kvůli jinak přísnému důkaznímu standardu).
IP zaznamenána