30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Překročení rychlosti úsekovka, výzva  (Přečteno 28303 krát)

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #15 kdy: 23 Února 2016, 12:21:20 »

gw: naposledy to takto známý dělal vloni, pak odešel do důchodu. Dá se to použít i nadále. Pachatele mají, jen si ho úřad musí sám usvědčit a proto musí zahájit přestupkové řízení, vyslechnout pachatele a zjistit, který z nich to byl. Podnik se ze zodpovědnosti provozovatele vyvinil tím, že poskytl úřadu jím požadované informace. Navíc má školení řidičů a tak dále. Nemá tedy důvod předpokládat, že by svěřil vozidlo někomu, kdo hodlá páchat přestupek.
Nejlepší je, když to za firmu posílá nějaký právník. Pokud je u podpisu uvedeno JUDr., úředník (většinou s titulem Bc.) couvá…
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #16 kdy: 23 Února 2016, 15:21:49 »

Díky za příklad z praxe.

Teď jsem si ještě jednou četl na dfens http://dfens-cz.com/fsm-3-7-vyzva-k-uhrade-urcene-castky/

Tím, že na výzvu nebudeme reagovat to tedy hned skočí do sprdele (v diagramu turbo model)?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #17 kdy: 23 Února 2016, 15:29:56 »

Ano a oni rádi sprdel, neb mají větší vývar a více možností (ze zodpovědnosti provozovatele se to vysekává poněkud hůř).
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #18 kdy: 23 Února 2016, 15:55:00 »

Hm. Není lepší tedy někoho napráskat než doufat, že to nechají být? Když sprdel má tak dlouhou prekluzi?

BTW, tak mě napadá nemohl bych využít InfZ, abych zjistil kolik výzev zasílají a kolik lidí zaplatí + kolik sprdelí zahájí? Čímž bych zjistil, jaká je šance, že to zabalí :D
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #19 kdy: 23 Února 2016, 22:53:00 »

... Chce jim jen říct, že auto jsem měl půjčené já, ale že neví kdo v tu chvíli řídil. Může to vůbec takhle udělat?

Ještě je ve hře alternativní postup. Ve skutečnosti má na smlouvu auto půjčené firma s.r.o. a ta ho půjčila mně (tak to opravdu je). Nebylo by vzhledem k délce řízení lepší nahlásit, že auto má půjčené ta firma?
Může to takhle udělat a rovnou si může začít připravovat peníze. Na provozovatele je zákonem uvalena nesplnitelná povinnost vědět v každém okamžiku kdo řídil nebo parkoval.
S.r.o. není špatná, povinnost provozovatele napráskat je tím splněna  = sdělil osobu (zde právnickou), která je zodpovědná za přestupek.
Další se bude odvíjet od reakce úřadu.

par 125f ..
(4) Obecní úřad obce s rozšířenou působností správní delikt podle odstavce 1 projedná, pouze pokud učinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku a

a) nezahájil řízení o přestupku a věc odložil, protože nezjistil skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #20 kdy: 23 Února 2016, 23:44:12 »

S.r.o. není špatná, povinnost provozovatele napráskat je tím splněna  = sdělil osobu (zde právnickou), která je zodpovědná za přestupek.
Zde nadhazuji pokus diskuzi, protože
Provozovatel vozidla a osoba, které provozovatel svěřil vozidlo.....jsou povinni na výzvu policie, krajského úřadu nebo obecního úřadu obce s rozšířenou působností sdělit skutečnosti potřebné k určení totožnosti řidiče vozidla podezřelého z porušení ustanovení tohoto zákona;Pokud se budeme držet dikce i (slabo)ducha tohoto ustanovení, tak napráskaná s.r.o. je osoba které provozovatel svěřil vozidlo a ta má za povinnost sdělit skutečnosti.....bonz na konkrétní fyzickou osobu-řidiče. O osobě, odpovědné za přestupek, ZPPK nehovoří. Nebo se jen (opět) zbytečně babrám v detailech a uniká mi celek?

EDIT: jsem objevil Ameriku, pan kverulant to má již sqěle rozjeté https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1125.0 s přidanou hodnotou dvou zrcadel proti sobě.
« Poslední změna: 24 Února 2016, 02:57:31 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #21 kdy: 24 Února 2016, 02:05:53 »

Zde nadhazuji pokus o diskuzi, protože ...
Provozovatel vozidla a osoba, které provozovatel svěřil vozidlo.... napráskaná s.r.o. je osoba ....
Pravděpodobně do 4 let Vám budu moci prozradit, jak se k tomu postavil jeden úřad ve městě, co stojí v pěkné rovině.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #22 kdy: 24 Února 2016, 15:41:33 »

... Chce jim jen říct, že auto jsem měl půjčené já, ale že neví kdo v tu chvíli řídil. Může to vůbec takhle udělat?

Ještě je ve hře alternativní postup. Ve skutečnosti má na smlouvu auto půjčené firma s.r.o. a ta ho půjčila mně (tak to opravdu je). Nebylo by vzhledem k délce řízení lepší nahlásit, že auto má půjčené ta firma?
Může to takhle udělat a rovnou si může začít připravovat peníze. Na provozovatele je zákonem uvalena nesplnitelná povinnost vědět v každém okamžiku kdo řídil nebo parkoval.
S.r.o. není špatná, povinnost provozovatele napráskat je tím splněna  = sdělil osobu (zde právnickou), která je zodpovědná za přestupek.
Další se bude odvíjet od reakce úřadu.

par 125f ..
(4) Obecní úřad obce s rozšířenou působností správní delikt podle odstavce 1 projedná, pouze pokud učinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku a

a) nezahájil řízení o přestupku a věc odložil, protože nezjistil skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě
Vzhledem k tomu, že řízení o přestupku může být zahájeno pouze s fyzickou osobou, tak právnická osoba za přestupek určitě odpovědná není, tudíž se jedná pouze o krok navíc, ale pokud z té s.r.o. konkrétního přestupce nedostanou tak sprdel.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #23 kdy: 24 Února 2016, 16:22:59 »

Vzhledem k tomu, že řízení o přestupku může být zahájeno pouze s fyzickou osobou...
Nějak mi nedocvalko, že správní delikt a přestupek jsou úplně jiné kategorie zločinů. Třeba uplatnění § 5 přestupkového zákona na právnické osoby by mělo výrazný fun factor.
« Poslední změna: 24 Února 2016, 16:25:37 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #24 kdy: 24 Února 2016, 17:43:54 »

Fsufka do vsuvky - zkušenosti.
Náhradní vozidlo v servise pro s.r.o. - přebírám jako jednatel pro s.r.o. bez omezení kdo bude řídit, podepisuji však odpovědnost za správní delikty - tuto považuji za spíše společenské ujednání či gentlemanskou dohodu, protože (podle mého vidění) ujednání v obchodní rovině nenahrazuje odpovědnost "správní". ono by to vyšlo na stejno, protože pokutu+náklady za SŘ za sprdel by zaplatil servis a posléze oprávněně podle smlouvy požadoval po s.r.o.
Půjčovna v zahraničí pro soukromou osobu - stejné zkušenosti. Více řidičů - vyšší pojistka, vyšší kauce, navíc musí mít nad 21 let && řidičák 2+ roky (Řecko, Francie, Španělsko přibližně podle stejného metru).
Pokud je to služební vozidlo (a je v podstatě jedno odkud ho firma má), tak je situace o něco lepší pokud jste zaměstnanec (protože vám to může bejt jedno), ale pokud jste šéf, tak případné porušení smluvních podmínek jde na vás.
Nikoli na statutára/pověřeného/zmocněného osobně, ale na firmu. A šéf jako takový má vůči zaměstnancům docela mocné páky (veškerá demokracie končí u vrat mé firmy), pokud má dobře "propracovaný" systém vnitřních směrnic - náš stát, náš vzor. Základ je, aby se zaměstnanec s šéfem dohodli tak, aby na směrnice vůbec nedošlo, jinak je zbytečně zlá krev na obou stranách z úplných blbostí.
« Poslední změna: 24 Února 2016, 17:56:12 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #25 kdy: 25 Února 2016, 12:02:48 »

Souhlasím s Vámi, jen říkám, že ve vypůjčeném vozidle se ten postup může zamotat, protože vám do hry může vstoupit někdo z té půjčovny, to je vše.
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #26 kdy: 14 Března 2016, 13:23:03 »

Abych nezakládal nové vlákno, zkusím to tu oživit případem také z Plzeňského kraje. Dostala se mi na stůl výzva k zaplacení určené částky za 65 na 50. Provozovatelem je fyz. osoba, zkušenosti už má, takže se momentálně rozhoduje, zda napráší Helmuta, nebo se nechá zastupovat spolupracujícím cizincem ve velmi exotické zemi.
Ale k mojí otázce - přestupek se stal na konci října 2015, výzva byla poslána koncem února. Tedy od spáchání uběhlo víc, než 130 dnů, přičemž orgán píše, že nezjistí-li přestupce do 60-ti dnů od chvíle, kdy se o přestupku dozvěděl, zahájí sprdel. Těch 60 dnů už ale dávno uběhlo. Zkoušel jste někdo tuto skutečnost orgánu vytknout?
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #27 kdy: 14 Března 2016, 13:34:52 »

Jenže vy nevíte kdy byla věc předána orgánu od policie. Mohlo to být klidně měsíc před zasláním výzvy.
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #28 kdy: 14 Března 2016, 16:11:16 »

Jenže vy nevíte kdy byla věc předána orgánu od policie. Mohlo to být klidně měsíc před zasláním výzvy.
To je pravda. Je to sice nepravděpodobné, ale prokázat se jim nic nedá.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti úsekovka, výzva
« Odpověď #29 kdy: 14 Března 2016, 16:15:19 »

Jenže vy nevíte kdy byla věc předána orgánu od policie. Mohlo to být klidně měsíc před zasláním výzvy.
To je pravda. Je to sice nepravděpodobné, ale prokázat se jim nic nedá.
Ve spisu to určitě bude. Bude tam min. datum předání věci.
IP zaznamenána