30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] - Průjezd na červenou, prosím o přesun do archivu :(  (Přečteno 4802 krát)

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil

Obrátil se na mě kamarád, provozovatel vozidla se kterým byl spáchán skutek mající znaky přestupku.

Přišla mu výzva k zaplaceni odpustku, pravděpodobně někdo z rodiny bez přemýšlení zaplatil z jeho účtu, ale naštěstí pozdě, takže mu obnos vrátili a přišla výzva, kterou vyzvedával v pátek. Přikládám.

Dnes jsem ho vyslal k pořízení kopie spisu, se všemi poučenímí, nemluvit, získat spis, nahrávat.

Dodám, jakmile bude k dispozici. Uvidíme co mají a poté laskavě poprosím místní crew o rady a názory.
« Poslední změna: 30 Ledna 2018, 15:38:36 od RIK »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou
« Odpověď #1 kdy: 30 Ledna 2018, 13:00:10 »

V prvním kole mi v Praze zatím funguje na červenou tohle:

Citace
Dne XX. XX. XXXX mi byla jako provozovateli vozidla RZ XXXXXXX doručena pod výše uvedenou spisovou značkou a číslem jednacím výzva k podání nezbytného vysvětlení.
Toto vysvětlení podat odmítám, a to s poukazem na čl. 37 usnesení č. 2/1993 Sb., usnesení předsednictva České národní rady o vyhlášení listiny základních práv a svobod jako součástí ústavního pořádku České republiky.
Jsem přesvědčen, že správní orgán se v daném případě zabývá skutkem, který se nestal. Vylučuji, že by ve správním orgánem uvedeném čase a místě došlo k porušení povinností řidiče stanovených v § 70 odst. 2 písm. a) zákona č. 361/2000 Sb., zákon o provozu na pozemních komunikacích (dále též „ZPPK“), a jsem připraven ve správním řízení o správním deliktu provozovatele vozidla, jehož zahájení ze strany správního orgánu očekávám, prokázat, že k naplnění znaků přestupku nedošlo, a tedy nemohl být spáchán ani správní delikt provozovatele vozidla ve smyslu § 125f ZPPK, a to z důvodů předpokládaných § 70 odst. 2 písm. d) ZPPK.
Jsem přesvědčen, že z důkazů, jež má správní orgán k disposici, i v kontextu aktuálních povětrnostních podmínek jasně vyplyne, že mnou provozované vozidlo bylo při rozsvícení žlutého signálu již tak blízko křižovatky, že řidič nemohl vozidlo bezpečně zastavit, a že projetí křižovatky bylo v zájmu bezpečnosti provozu, nikoliv v rozporu s ním.

Použito dvakrát, v obou případech poměrně rychle dorazilo rozhodnutí o zastavení řízení.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou
« Odpověď #2 kdy: 30 Ledna 2018, 13:03:26 »

Diky, to zni zajimave, nicmene pokud by to neakceptovali, prijdeme o moznost Helmuta, jestli to chapu spravne a budeme uz resit jenom SPRDEL. V kazdem pripade budeme moudrejsi az ziskame spis.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou
« Odpověď #3 kdy: 30 Ledna 2018, 13:07:11 »

Helmuty nemám rád a zejména v Praze je považuji za zcela zbytečné. Preferuji rychlý průběh řízení (efektivně, bez osobního jednání) a následné pomalé hnití odvolání na MD.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou
« Odpověď #4 kdy: 30 Ledna 2018, 13:14:47 »

Díky, počkám na spis a na důkazní materiály a pak se rozhodneme. Vaše rada vypadá dobře.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
[Given Up] Průjezd na červenou - prosim o presun do archivu :(
« Odpověď #5 kdy: 30 Ledna 2018, 15:17:18 »

Prosim o presun do archivu.

Provozovatel vozidla vymeknul a zaplatil, ourednice ho presvedcila, ze jenom zaplati pokutu a nedostane body.

No comment.

Omlouvam se za ztratu casu lidi fora, kteri cetli ve snaze pomoci, predevsim uzivateli kdo.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:[GIVEN UP] - Průjezd na červenou, prosím o přesun do archivu :(
« Odpověď #6 kdy: 31 Ledna 2018, 12:51:06 »

Na tom případu není nic poučného a nerad bych, aby se mnou shora navrhovaný text ocitl ve veřejné části fóra, takže bych ho do ukončených ani nepřesouval. Téma zamykám a nechávám v Kuchyni.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou
« Odpověď #7 kdy: 31 Ledna 2018, 13:31:06 »

Toto vysvětlení podat odmítám, a to s poukazem na čl. 37 usnesení č. 2/1993 Sb., usnesení předsednictva České národní rady o vyhlášení listiny základních práv a svobod jako součástí ústavního pořádku České republiky.
Jen technická, tento způsob odkazu na Listinu sice vypadá hrozně cool, ale věcně je to nesmysl. Jak to zapůsobí na průměrného úředníka netuším, ale pokud to uvidí někdo, kdo chápe kontext, tak si pomyslí něco o inženýrech a právu :)
IP zaznamenána