30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost - sprdel  (Přečteno 4279 krát)

Marty226

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Rychlost - sprdel
« kdy: 05 Února 2016, 21:30:21 »

Zdravím všechny,

ve zkratce můj problém. V červenci rychlost (na 50ce naměřili 62). V srpnu zaslána výzva k zaplacení 600,- Kč. Částka uhrazena, ale došla jim po lhůtě (cca 2-3 dny)  ::) . Po 3 měsících, tedy v prosinci, přišlo sdělení, že bylo zaplaceno po splatnosti, částku mi vrací na účet a případ postupuje do sprdele. V lednu poté přišel příkaz na 1500 + 1000 na který následoval odpor a žádost o spis. Ve spisu mi nezaslali fotografii (ikdyž ji uvedli v seznamu), dále nejsou listy číslované ani jinak značené. V odložení PŘ je uvedené jiné auto, na doručence je přepisované datum a ve výzvě chybí poučení o zapalcení (tzn. že částka musí být připsána na účet v den splatnosti)
Důvody odvolání a zastavení sprdele nachystané, ale rád bych za nezavislý a odborný pohled na věc   ;) Prosím dalsí postup řešit neveřejně. Děkuji

Díky za jakoukoliv radu
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - sprdel
« Odpověď #1 kdy: 05 Února 2016, 21:44:28 »

To je pohoda...

Podejte odpor a následně argumentujte, že neučinili nic, aby byl řidič zjištěn. Měli vás vyzvat k podání vysvětlení a to neudělali.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - sprdel
« Odpověď #2 kdy: 05 Února 2016, 22:49:37 »

Opas má pravdu, správní řízení zahájili v září a nic neudělali, jenom čekali na prosinec.
Je tam zajímavý moment, když píší : Pokud uhradíte určenou částku, tak nesdělujte řidiče. Takže mě ihned napadlo, co by dělali, kdyby byla určená částka uhrazena a zároveň nabonzován Helmut. Úřad má povinnost řešit zjištěné přestupky z úřední povinnosti. Pokud začnou stíhat a odsoudí Helmuta, měli by hned vrátit určenou částku, pokud Helmut neprojde, bylo již zaplaceno. Pokud nic neřeší, tak po prekluzi se o vrácení určené částky požádá.
Další věc je ověřit, kde bylo měřeno a jestli se jednalo o stacionární bezobslužné zařízení. Nedodali žádný list k zařízení.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - sprdel
« Odpověď #3 kdy: 05 Února 2016, 22:51:13 »

Opas má pravdu, správní řízení zahájili v září a nic neudělali, jenom čekali na prosinec.
Je tam zajímavý moment, když píší : Pokud uhradíte určenou částku, tak nesdělujte řidiče. Takže mě ihned napadlo, co by dělali, kdyby byla určená částka uhrazena a zároveň nabonzován Helmut. Úřad má povinnost řešit zjištěné přestupky z úřední povinnosti. Pokud začnou stíhat a odsoudí Helmuta, měli by hned vrátit určenou částku, pokud Helmut neprojde, bylo již zaplaceno. Pokud nic neřeší, tak po prekluzi se o vrácení určené částky požádá.
Další věc je ověřit, kde bylo měřeno a jestli se jednalo o stacionární bezobslužné zařízení. Nedodali žádný list k zařízení.

Sebrali by prachy a celé řízení zastavili. Přesně podle zákona.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - sprdel
« Odpověď #4 kdy: 05 Února 2016, 23:16:40 »

Sebrali by prachy a celé řízení zastavili. Přesně podle zákona.
Model :
Vám přijde žádost o odpustek.
Svědomitá matka (manželka.....) zaplatí ze svého účtu nebo složenkou.
Vy v termínu udáte Helmuta.
Úřad neřeší, ač má zákonnou povinnost.
Po prekluzi se požádá o vrácení platby.
Eventuelně varianty - např. firemní auto, firma zaplatí a potom chce zpět....
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - sprdel
« Odpověď #5 kdy: 06 Února 2016, 01:10:00 »

Nemá povinnost:
§125h
(5) Je-li určená částka uhrazena nejpozději v den splatnosti, obecní úřad obce s rozšířenou působností věc odloží.
IP zaznamenána

Marty226

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - sprdel
« Odpověď #6 kdy: 06 Února 2016, 01:50:06 »

Doplnění (nechtěl jsem ve veřejném vláknu  :) )
 - 12.07.2015 stal se přestupek
 - 15.07.2015 oznámení přestupku MP
 - 14.08.2015 doručena Výzva k uhrazení ze dne 13.08.2015 (dle mého názoru je konec lhůty 31.08.2015 v 24:00)
 - 02.09.2015 zaplaceno (na účet připsáno 03.09.2015)
 - 09.12.2015 doručeno sdělení, že vrací peníze ze dne 04.12.2015 (peníze připsány na můj účet 08.12.2015 !!!)
 - 11.12.2015 předání věci (v rámci města předávají do sprdele)
 - 08.01.2016 odložení PŘ (není tam čas spáchání př a je tam špatná RZ)
 - 12.01.2016 doručen příkaz ze dne 08.01.2016
 - 19.01.2016 odpor (zřízena datovka  :D
 - 21.01.2016 zádost o spis
 - 05.02.2016 doručen spis

Určitě budu argumentovat,
1) že jsem peníze poslal dle poučení (tzn. byla zaplacena v uvedené lhůtě na účet, to že přišla pozdě přičítám bankovnímu převodu). Dle metodiky MD mají poučení formulovat, tak aby bylo zřejmé, že poslední den lhůty musí být peníze připsány na účet. Dále budu rozporovat datum na dodejce z Výzvy (viditelně je přepisované, tzn. že pokud by doručeno bylo bylo 24.08.2015, je lhůta zachována 100%) - to neprojde protože si to ověří na poště, ale budou muset shánět další papír. Odkážu na § 40/2 SŘ - V pochybnostech se lhůta považuje za zachovanou, dokud se neprokáže opak. S tímto se vůbec nevypořádali. Další je porušení zákona, a to § 125h/7 o provozu - Je-li určená částka uhrazena po dni splatnosti, obecní úřad ji bezodkladně vrátí provozovateli vozidla. Bezodkladně je víc jak 3 měsíce?????? Bezdůvodné obohacení?
2) vůbec neučinili nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku. Já jsem v dobré víře zaplatil a dle poučení jsem nesděloval řidiče, pak jsem 3 měsíce žil v představě, že věc je vyřízená. Následně mi oznámí, že peníze vrací a zahajují sprdel .... Kdy jsem jim toho řidiče měl sdělit? Tzn. že neučinili ani formální šetření.
3) ve spisu mi došlo odložení přestupku, kde není uveden čas spáchání a je tam jiné auto, tzn. že opět nemohli zahájit sprdel neboť věc ani neodložil.
Toto jsou důvody teď pro odvolačku, protože čekám rozhodnutí v pondělí (30 dní od zahájení). Tzn. že nestihou ani ústní jednání (důvod do dalších kol).
Jinak mě bude zajímat kde se poděla fotodokumentace (tuto mi nezaslali) a jak je možné, že takovým způsobem překračují lhůty. Mají 60 dní na odložení přestupku (zjistili 15.7.2015 a odložili 8.1.2016 přitom prokazatelně nic nešetřeli). Zároveň mě zaráží, že v rámci spisu nejsou číslované stránky s datumem apod. Kdo mi zaručí, že tam nebudou nic přidávat se starým datumem  >:(
Nevím jestli nemám rýpnout i do vlastnictví toho radaru. Na tom certifikátu je vlastník Camea s.r.o, na stránkách města psali, že ho mají v nájmu (musím ještě pohledat nějakou judikaturu)

Pokud někoho ještě něco napadne budu rád  ;)

IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - sprdel
« Odpověď #7 kdy: 06 Února 2016, 02:06:08 »

Pokud tam chcete trochu právničiny, tak to jak nepostupovali se jmenuje "předvídatelnost".
Něco o tom je třeba zde :
http://www.epravo.cz/top/clanky/kratce-k-principu-pravni-jistoty-ve-svetle-aktualni-judikatury-93342.html

Jinak tam máte v daném okamžiku vše, ten pronájem zkuste zjistit na stránkách obce, ale obvykle to mají již ošetřené dobře (viz např. https://zakazky.milevsko-mesto.cz/contract_display_67.html ) a platí za nájem pevnou měsíční částku a přestupky řeší vlastními silami.
IP zaznamenána

Marty226

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost - sprdel
« Odpověď #8 kdy: 06 Února 2016, 20:13:35 »

Pokud tam chcete trochu právničiny, tak to jak nepostupovali se jmenuje "předvídatelnost".
Něco o tom je třeba zde :
http://www.epravo.cz/top/clanky/kratce-k-principu-pravni-jistoty-ve-svetle-aktualni-judikatury-93342.html

Jinak tam máte v daném okamžiku vše, ten pronájem zkuste zjistit na stránkách obce, ale obvykle to mají již ošetřené dobře (viz např. https://zakazky.milevsko-mesto.cz/contract_display_67.html ) a platí za nájem pevnou měsíční částku a přestupky řeší vlastními silami.

Díky za upozornění. Bude to chtít právnický jazyk  ;D

Jinak nájemní smlouvu mají ošetřenou vcelku dobře. Jediné co mi vadí je, že majitel zařízení dostává pevnou částku a poté pohyblivou (podle oznámených přestupků) ...  https://stavebnionline.cz/Profily/profil.asp?Typ=2&ID=286&IDZak=2980
IP zaznamenána