30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] pčr rozdělená dop.nehoda a já prý viníkem  (Přečteno 12589 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rozdělená dopr. nehoda s nejasným viníkem
« Odpověď #15 kdy: 17 Prosince 2015, 09:29:25 »

Po následném nárazu jsem zůstal stát půlkou auta na krajnici a cca v místě nárazu, zatímco obě vozidla přede mnou nárazem popojela cca o 30 metrů a zůstala
Tak to musela bejt docela prda...to se bude blbě obhajovat...
To bude práce pro znalce. Tím, že sám zastavil, tak autům předal svou kinetickou energii. Ta roste s druhou mocninou rychlosti, to znamená, že pokud jel např. 20m/s (72 kmh), tak dvě auta urychlil na odm(20^2/2)= 14m/s = 50kmh. Takže za cca 2-3 vteřiny se přemístí o 30m. A to není tak moc.
I brzdná dráha při 50kmh je 28m.   http://www.autolexicon.net/cs/articles/brzdna-draha/


Ta Vase dynamika je ponekud zvlastni, ja tento predmet studoval, mohl byste blize to blize objasnit?
Rekl bych, ze Vam tam chybi napr. celkovou hmotnost jednotlivych vozidel, informace, jak mely auta zabrzdeno, jake byly deformace apod.

Tim ze zastavil a doslo k narazu urcite nepredal vsechny kin. energii, cast byla pohlcena deformaci vsech vozidlel, jak pruznou, tak plastickou a pak premistenim, nehlede na ucinky brzd/prevodovky -> pneu/vozovka stojicich vozidel. Nehlede na to, ze se mohl od vozidel odrazit zpet/do strany, ale to zalezi na podminkach, slovni popis je nedostacujici.

V jednom mate pravdu, je to prace pro znalce, ktery musi mit dostatek informaci pro posudek.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:pčr rozdělená dop.nehoda a já prý viníkem
« Odpověď #16 kdy: 17 Prosince 2015, 09:42:29 »

Kverulant je patrně zapáleným hráčem kulečníku - na zeleném plátně výpočet platí zcela. Stejná hmotnost koulí (či vozů) se vykrátí a deformace nenastává. Troufl byste si odhadnout, kolik energie se v reálné situaci ztratí, resp. zda má tento orientační výpočet (kverulant promine) alespoň nějakou vypovídací hodnotu?
« Poslední změna: 17 Prosince 2015, 09:44:35 od vava »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:pčr rozdělená dop.nehoda a já prý viníkem
« Odpověď #17 kdy: 17 Prosince 2015, 10:07:15 »

Domnívám se, že qerulant stanovil ideální podmínky: obě tři auta stejně hmotní, ideální pružná srážka s vektorem rychlosti do těžiště, postižená auta odbrzděná. Pak by předvedená jednoduchá úprava vzorce fungovala. Chtěl jsem to též nějak zpochybnit, ale v ideálním případě dokonale elastických hmotných bodů je výpočet počáteční rychlosti postižených vozů OK (předpoklad - původně pohybující vozidlo předalo veškerou energii původně stojícím, jako u kulečníku či rázostroje).
Celkem slušný úvod do problematiky na úrovni 9. třídy ZDŠ (v době, kdy jsem ZDŠ navštěvoval) http://mircosoft.mzf.cz/texty/kolize.htm. Koeficient restituce rázu je uváděn pro automobily 0.2, což znamená, že 80 % kinetické energie pohltí deformační zóny. Jinak je tento koeficient v praxi také závislý na rychlosti, nižší rychlost = vyšší koeficient.
« Poslední změna: 17 Prosince 2015, 10:18:04 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Union

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:pčr rozdělená dop.nehoda a já prý viníkem
« Odpověď #18 kdy: 17 Prosince 2015, 10:26:07 »

Dobře, nevím přesně, jak daleko ode mě "odražená" auta stála možná i 20 metrů, vím ale jistě, že jsem nejel víc jak 70. A jsem přesvědčený o tom, že auto do kterého jsem narazil v ten moment už nebrzdilo. (pán zřejmě právě předtím, než jsem do té zatáčky vjel sundal nohu z brzdy).
IP zaznamenána

Union

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:pčr rozdělená dop.nehoda a já prý viníkem
« Odpověď #19 kdy: 17 Prosince 2015, 13:13:37 »

Ještě bych měl dotaz k datovce. Založil jsem si ji tedy a aktivoval.

To nastavení pro "Příjem poštovních datových zpráv" je lepší nechat neaktivní, jestli to dobře chápu tak, že pošta by potom každé doporučené psaní šoupla do DS a tím jej automaticky považovala za doručené..?
« Poslední změna: 17 Prosince 2015, 13:18:41 od Union »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:pčr rozdělená dop.nehoda a já prý viníkem
« Odpověď #20 kdy: 17 Prosince 2015, 13:25:28 »

Kverulant je patrně zapáleným hráčem kulečníku - na zeleném plátně výpočet platí zcela. Stejná hmotnost koulí (či vozů) se vykrátí a deformace nenastává. Troufl byste si odhadnout, kolik energie se v reálné situaci ztratí, resp. zda má tento orientační výpočet (kverulant promine) alespoň nějakou vypovídací hodnotu?

To take neni tak uplne pravda, je tam plno treni a dynamickych deformaci, ktere se pak projevuji na nize uvedem videu, jako teplo - zadny material neni teoreticky = dokonaly odraz.
https://www.youtube.com/watch?v=avFjRgzTL-w
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:pčr rozdělená dop.nehoda a já prý viníkem
« Odpověď #21 kdy: 17 Prosince 2015, 13:30:40 »

Ještě bych měl dotaz k datovce. Založil jsem si ji tedy a aktivoval.

To nastavení pro "Příjem poštovních datových zpráv" je lepší nechat neaktivní, jestli to dobře chápu tak, že pošta by potom každé doporučené psaní šoupla do DS a tím jej automaticky považovala za doručené..?

To je celkem jedno, při zapnutém nastavení s tebou může datovkou komunikovat i jiná soukromá osoba. S doporučenými dopisy a dalšími papíry to nemá vůbec nic společného.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:pčr rozdělená dop.nehoda a já prý viníkem
« Odpověď #22 kdy: 17 Prosince 2015, 13:32:57 »

Hlavně si nastavte skrytí vaší datovky ve veřejném adresáři. U mně se ouřada strašně divil, že hledal, nenašel a doručoval blbě.
Pokud se podívá do evidence, tak vás samozřejmě najde, ale čím víc klacků budou mít pod nohama, tím líp.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:pčr rozdělená dop.nehoda a já prý viníkem
« Odpověď #23 kdy: 17 Prosince 2015, 15:06:40 »

Hlavně si nastavte skrytí vaší datovky ve veřejném adresáři.

Zdravím...tuto feature neznám...můžeš to pls osvětlit ?
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:pčr rozdělená dop.nehoda a já prý viníkem
« Odpověď #24 kdy: 17 Prosince 2015, 15:45:42 »

9.2. Povolení nebo zákaz zveřejnění datové schránky

Identifikátory datových schránek a další informace lze vyhledávat na Portálu veřejné správy (https://seznam.gov.cz/). Libovolný zájemce je zde schopen vyhledat informace o schránkách všech typů včetně svolení k příjmu PDZ aj.

Uživatelé schránek typu fyzická osoba mohou zveřejnění své schránky na Portálu veřejné správy zakázat.

Ve výchozím stavu je v Informacích o schránce u fyzických osob zveřejnění povoleno. Pokud ho chcete zakázat, klepněte pod hlavičkou Změnit zveřejnění v Seznamu na tlačítko Zakázat.

Tlačítko Zakázat se změní na Povolit – jeho pomocí pak lze zveřejnění adresy vaší schránky opět obnovit.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:pčr rozdělená dop.nehoda a já prý viníkem
« Odpověď #25 kdy: 17 Prosince 2015, 15:47:38 »

Hlavně si nastavte skrytí vaší datovky ve veřejném adresáři.

Zdravím...tuto feature neznám...můžeš to pls osvětlit ?

V nastavení schránky hned pod jménem. Jmenuje se to "Zveřejnění v Seznamu:"
A seznamem je myšlen tento: https://seznam.gov.cz/ovm/welcome.do

Nastavením zákazu z něj zmizíš, nicméně to nic nemění na povinnosti úřadu do datovky doručovat :-D
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:pčr rozdělená dop.nehoda a já prý viníkem
« Odpověď #26 kdy: 17 Prosince 2015, 23:04:10 »

Dokonalá elastická srážka stejně hmotných těles se zanedbáním tření atd. .....
Napsal jsem to Unionovi v rámci naší noční debaty přes SZ, aby se nenechal rozhodit nějakým tvrzením o extremní rychlosti.
Jsem technicky vzdělaný kverulant a přizpůsobuji výklad protistraně. Slibuji, že až budu debatovat s fu, tak vezmu v úvahu jeho znalosti mechaniky  :).
IP zaznamenána

Union

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:pčr rozdělená dop.nehoda a já prý viníkem
« Odpověď #27 kdy: 15 Února 2016, 16:42:27 »

Hlavně si nastavte skrytí vaší datovky ve veřejném adresáři.

Zdravím...tuto feature neznám...můžeš to pls osvětlit ?

V nastavení schránky hned pod jménem. Jmenuje se to "Zveřejnění v Seznamu:"
A seznamem je myšlen tento: https://seznam.gov.cz/ovm/welcome.do

Nastavením zákazu z něj zmizíš, nicméně to nic nemění na povinnosti úřadu do datovky doručovat :-D

Přestože jsem včera nastavil zveřejnění v seznamu na "zakázat", pořád mě tam jde najít.
Třeba to má nějaký čas na zpracování.. Nevím..
IP zaznamenána

Union

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:pčr rozdělená dop.nehoda a já prý viníkem
« Odpověď #28 kdy: 15 Února 2016, 16:53:00 »

Oznámení o zahájení přestupkového řízení mi přišlo až 9.2. do datovky. Jinak nic.

Zvláštní, mimo jiné, je i ta pasáž s "nezjištěným motorovým vozidlem" v protisměru, které od nehody ujelo..
Já ho "zjištěné mám", stejně tak i policie - jeho majitel má velmi zajímavé jméno.


Citace
Oznámení o zahájení přestupkového řízení a předvolání k ústnímu jednání 
Sdělujeme Vám, že Odbor správní Městského úřadu Uherský Brod, který je podle ust. § 124 odst. 5 písm. j) zák. č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o silničním provozu“), a podle ust. § 53 odst. 2  a ust. § 55 odst. 1 zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „přestupkový zákon“), věcně a místně příslušným správním orgánem, zahajuje proti Vám podle ust. § 67 odst. 1 přestupkového zákona a podle ust. § 46 odst. 1 a odst. 3 zákona č. 500/2004 Sb. správního řádu (dále jen „správní řád“) řízení pro přestupek podle ust. § 125c odst. 1 písm. k) zákona o silničním provozu, neboť jste měl porušit ust. § 18 odst. 1 zákona o silničním provozu.   
Uvedeného přestupku jste se měl dopustit tím, že dne 06.12.2015 kolem 16:40hodin, na komunikaci II/490, v km 52,277, mezi obcemi Uherský Brod a Polichno, ve směru jízdy na obec Uherský Brod, při řízení motorového vozidla zn. Peugeot 306, (škoda 30.000 Kč - odhad policisty), při projíždění táhlé pravotočivé zatáčky jste nejel takovou rychlostí jízdy, aby jste byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou máte rozhled, nestačil jste zastavit vozidlo za vozidlem zn. VW Passat, (škoda 20.000 Kč - odhad policisty), jehož řidič zastavil vpravo při pravém okraji komunikace za vozidlem zn. Hyundai i30, (škoda 50.000 Kč - odhad policisty), které mělo účast na dopravní nehodě s protijedoucím řidičem nezjištěného motorového vozidla, přičemž došlo ke střetu přední části vozidla Peugeot 306 do zadní částí vozidla VW Passat. Vlivem střetu těchto vozidel došlo k odhození vozidla zn. VW Passat do zadní části vozidla Hyundai i30. Při dopravní nehodě ke zranění osob, které by si vyžádalo omezení v běžném způsobu života, nedošlo. Technická závada, jako příčina dopravní nehody policistou nezjištěna a ani řidiči neuplatněna. 



Takže požádám o spis a uvidíme..
« Poslední změna: 15 Února 2016, 20:55:35 od Union »
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:pčr rozdělená dop.nehoda a já prý viníkem
« Odpověď #29 kdy: 16 Února 2016, 09:48:41 »

Přestože jsem včera nastavil zveřejnění v seznamu na "zakázat", pořád mě tam jde najít.
Třeba to má nějaký čas na zpracování.. Nevím..
A v detailech máte přijímaní datových zpráv: ANO .. nebo co tam je? Podle mne vyhledatelná bude, jen tam bude info, že není aktivní přijímání zpráv, ne?
IP zaznamenána