30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Opakované zastavení, práva policistů při policejní kontrole  (Přečteno 10343 krát)

ananas

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

stala se mi hodně zvláštní věc.

1) Situace byla následující: Můj rodinný příslušník, řekněme třeba KAREL -  byl včera zastaven policií při cestě z domu. Policisté na něj čekali ve dvou autech, zastavili ho a bohužel nadýchal 1,38 promile. Byly to cca dvě deci vína těsně před jízdou. Karel se bohužel ke všemu přiznal, ale trval na odběru krve. U lékaře dýchal znovu po cca hodině od zastavení. Hladina klesla na 0,2. Na testy krve čekáme. Byl mu odebrán řidičský průkaz. Karel vyjíždí z domu pravidelně v 5 hodin pro syna do školy. Tento incident se stal v pondělí.

Na policejní stanici Karel podstoupil dle mého názoru velmi zvláštní metody policistů. Chtěli mu nasadit želízka, hrozili celou předběžného zadržení, musel dávat otisky prstů a vzorky slin na DNA. Karel se v minulosti nikdy ničeho nedopustil, má čistý trestní rejstřík a nebyl mu odebrán jediný bod za přestupky a rozhodně není hledaný. Karel ničím nevyčnívá, má nudnou práci v kanceláři, nedopouští se ničeho nelegálního. Má ale problémy s bývalou manželkou.

V úterý Karel opět opouštěl dům ve stejnou hodinu jako obvykle. Jeli jsme spolu jeho autem, já jsem řídil. Na stejném místě jako v pondělí čekalo policejní auto. Jakmile jsem projel, nastartovali, zapnuli houkačky a zastavili mě. Bylo mi oznámeno, že se jedná o běžnou silniční kontrolu. Policistům jsem oznámil, že budu požadovat POTVRZENÍ O PROVEDENÉM ÚKONU. Kontrolovali mi technický a řidičský průkaz, testovali mě na přítomnost alkoholu. Vše dopadlo OK, popřáli mi hezký večer a odjeli. Karel mezitím šel vyzvednout syna do školy pěšky, bylo to cca 800 m od místa zastavení. Cestou do školy Karel viděl zaparkované ještě jedno policejní vozidlo a jedno neoznačené vozidlo přímo před školou. V neoznačeném vozidle byl policista.
Celé mi to přijde jako ze špatného filmu - sleduje Karla policie? Napadlo mě, že policii na Karla někdo volá, někdo musel tušit, že Karel před jízdou v pondělí pil. ALE poslouchá policie takhle na slovo nějaké udání?

2) Můj další dotaz směřuje k samotné silniční prohlídce - toto možná pomůže i ostatním řidičům. Jaký je přesný postup při silniční kontrole? Vím, že musím poskytnout součinnost, nevím ale do jaké míry. Jde mi o odlišení mých povinností od buzerace policistů. Jaké úkony mohu odmítnout bez toho, abych se dostal do nějakých zbytečných problémů?

Musím ukazovat kufr? Útržek dálniční známky? Povinnou výbavu? Mohu něco policistům odmítnout? Mohl by sem někdo prosím napsat konkrétní průběh silniční kontroly ve smyslu rozhovoru? Slyšel jsem tvrzení, že policista na prohledání nemá právo, stačí vaše tvrzení, že povinnou výbavu máte. Je to pravda?

Díky za reakce.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Opakované zastavení, práva policistů při policejní kontrole
« Odpověď #1 kdy: 04 Února 2016, 10:16:55 »

Celé mi to přijde jako ze špatného filmu - sleduje Karla policie? Napadlo mě, že policii na Karla někdo volá, někdo musel tušit, že Karel před jízdou v pondělí pil. ALE poslouchá policie takhle na slovo nějaké udání?
Na udání nebývají až tak sveřepí...spíše to vypadá na nějaký vztah mezi Karlovou bejvalkou a nějakým lokálním policejním bosem.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Opakované zastavení, práva policistů při policejní kontrole
« Odpověď #2 kdy: 04 Února 2016, 10:49:56 »

Na udání v Praze běžně jezdí městapo odtahovat ve dvě ráno z prázdné modré zóny auto bez kartičky.. jinak o ničem jiném nevím.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Opakované zastavení, práva policistů při policejní kontrole
« Odpověď #3 kdy: 04 Února 2016, 10:55:44 »

Mily KARLE,
mam podobnou zkusenost, tohle delaji jen jako sluzbicku nekomu/dostanou to narizeno od sefa nebo pro sebe. U me si podle jmena nasli RZ a pockali si na ceste z prace.

Ale nejsem hovado, ktere si tuhle buzeraci zaslouzi (mel jsem 0, takze na nic nedoslo) a nedavam PaCHum a politikum argumenty, aby mohli buzerovat ostatni.

Ty Karle je ovsem davas a zneprijemnujes nam ostatnim naslednou argumentaci, ze lide jsou nesvepravni idioti a proto tu musi byt tyhle zakony.
« Poslední změna: 04 Února 2016, 18:14:56 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Opakované zastavení, práva policistů při policejní kontrole
« Odpověď #4 kdy: 04 Února 2016, 11:04:03 »

Mily KARLE,...
Diskutujme prosím k problému a nepeskujme se navzájem.....dvě deci vína před jízdou není v civilizovaných zemích žádný zločin.

Nicméně 1.38 a za hodinu 0.2 po dvojce vína je zajímavý úkaz. Jsem zvědav na protokol (pokud sem bude postnut).
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Opakované zastavení, práva policistů při policejní kontrole
« Odpověď #5 kdy: 04 Února 2016, 11:17:57 »

A jak dopadlo druhé měření na místě? Každopádně ta krev je v těchto případech, kdy tě chytnou těsně po konzumaci a vylejzaj z toho logicky nesmyslný hausnumera docela důležitá, na druhou stranu už druhý kontrolní měření musí vykazovat značnou odchylku (>10%), na čemž se dá stavět.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Opakované zastavení, práva policistů při policejní kontrole
« Odpověď #6 kdy: 04 Února 2016, 12:09:41 »

Mily KARLE,...
Diskutujme prosím k problému a nepeskujme se navzájem.....dvě deci vína před jízdou není v civilizovaných zemích žádný zločin.

Nicméně 1.38 a za hodinu 0.2 po dvojce vína je zajímavý úkaz. Jsem zvědav na protokol (pokud sem bude postnut).
KAREL je prece jeho kamarad, a diskuze je k tematu, takze  o nejakem peskovani nemuze byt reci.
Predeslou argumentaci dokladam http://www.ibesip.cz/data/web/aktuality/soubory/alkohol-2-2014/alkohol-leky-a-narkotika.pdf a jinak google zna kazdy.

Peak zpusobil napr. alkohol z ostrikovacu (klidne 0,5  http://www.skiricky.cz/downloads/areal/metropol_brno.pdf jinak original. prace je Zjišťování alkoholu v dechu v kabině automobilu po použití ostřikovače s nemrznoucí náplní / Hirt M., Vorel F. Zachara Š.), navic prubeh krivky je individualni, dulezity je integral krivky.
Proto se delaji grafy, spalovani probiha sice v jatrech, ale take ve svalech a to v pomeru 6:4 az  9:1, jeVam zima, spalujete rychleji.
Rekl bych, ze jen v mych 2 komentarich je navodu na argumentaci vice nez dost, ale na podnose je opravdu nosit nebudu.
« Poslední změna: 04 Února 2016, 12:24:55 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Opakované zastavení, práva policistů při policejní kontrole
« Odpověď #7 kdy: 04 Února 2016, 12:36:11 »

Mily KARLE,...
Nicméně 1.38 a za hodinu 0.2 po dvojce vína je zajímavý úkaz. Jsem zvědav na protokol (pokud sem bude postnut).
Není na tom nic zvláštního, bezprostředně po požití to tak bývá. Při opakovaném měření bývá stoupající tendence a poté hladina alk. v dechu klesá. Zajímalo by mě jestli proběhlo opakované měření a jaké hodnoty byly naměřeny.

Nevím proč někdo řeší s prominutím takové pí.... jako v jaké osobě je co napsáno, nevypovídá to o ničem, nesuďte laskavě někoho, když ho neznáte.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Opakované zastavení, práva policistů při policejní kontrole
« Odpověď #8 kdy: 04 Února 2016, 20:25:15 »

Řekl bych, že sice požil před jízdou (jak sám přiznal), ale nebyl pod vlivem. V době měření -10 minut po konzumaci- měl v krvi pouze 0,04. Těch 0,2 po hodině je špička, která ty 2dcl potvrzuje. To bude muset správní orgán vzít jako pravdu, pokud ta krev bude někde mezi 0,15-0,30.
http://auto.idnes.cz/alkulacka.aspx
Jinak samozřejmě posral vše co mohl, a proto je tu tento web.

Takže tvrdit, že ho chytili do 10 minut po konzumaci a chtít znalecký posudek, zda byl v té době pod vlivem a jakým. Je to především kvůli výši ocenění, protože ten přestupek nastal už tím napitím. Protože je tam náběhová křivka, tak měl dost možná ještě v krvi 0.

§ 125c / 1b
b) v rozporu s § 5 odst. 2 písm. b) řídí vozidlo nebo jede na zvířeti bezprostředně po požití alkoholického nápoje nebo po užití jiné návykové látky nebo v takové době po požití alkoholického nápoje nebo užití jiné návykové látky, po kterou je ještě pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky,
« Poslední změna: 05 Února 2016, 01:51:59 od kverulant »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Opakované zastavení, práva policistů při policejní kontrole
« Odpověď #9 kdy: 05 Února 2016, 20:06:54 »

Počkal bych na spis, často při měření poserou co můžou a dá se to nakonec třeba uhrát na neprůkaznost…základní kámen úrazu je samozřejmě cokoli jim říkat. Lidi jsou fakt blbí a přiznaj se i k tomu, co neudělali, to je materiál… :D Ale ještě to automaticky neznamená konečnou.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

ananas

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Opakované zastavení, práva policistů při policejní kontrole
« Odpověď #10 kdy: 08 Února 2016, 21:35:05 »

Co se týče dechových zkoušek. První dechová zkouška 1,38, druhá proběhla po 34 minutách a bylo naměřeno 1,20, třetí po dalších 7 minutách a bylo naměřeno 1,20. Následně odvoz na krev. U lékaře naměřeno 0,2, proveden odběr krve. Policista následně sdělil, že na základě závěru lékaře byla v době řízení hladina cca 0,8. Na výsledky Karel čeká. Dle slov lékaře odpovídá 2 dcl vína.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Opakované zastavení, práva policistů při policejní kontrole
« Odpověď #11 kdy: 08 Února 2016, 21:46:30 »

Zjistěte ten výsledek krve, má na to právo přímo u toho doktora (jeho krev, jeho platba, jeho výsledek). A nenechte se odbýt.
Zatím to vypadá, že měli hacknutý měřák nebo se oblíbená značka vína Vašeho známého jmenuje RUM a plete si objemové jednotky.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Opakované zastavení, práva policistů při policejní kontrole
« Odpověď #12 kdy: 08 Února 2016, 21:52:43 »

Hm, od doktora asi každopádně bude taky dost. Měření pralinkometrem je stále v pořádku i dle manuálu (do 10 % dokonce po 34 minutách a dál po hodině už to bylo z větší části odbouraný) a navíc to brát v potaz ani nechcete, protože to je nad 1 a trestnej čin. Pokud to bude podle doktora do 1, tak aspoň nehrozí kriminál ani podmínka, ale určitě papíry v čistírně a mastná pokuta. Tipuju, že u doktora to pod 0,3 nebude a tam je měření mnohem přesnější, to neukecáte.

Můžete hrát na lhůty a doufat v pochybení orgána, ale jinak se obávám, že z hlediska měření tady není co. Ještě snad zkusit datovku. Ale je to už v dvouleté prekluzi, tady to bude špatný.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Opakované zastavení, práva policistů při policejní kontrole
« Odpověď #13 kdy: 08 Února 2016, 21:52:58 »

Co se týče dechových zkoušek. První dechová zkouška 1,38, druhá proběhla po 34 minutách a bylo naměřeno 1,20, třetí po dalších 7 minutách a bylo naměřeno 1,20. Následně odvoz na krev. U lékaře naměřeno 0,2, proveden odběr krve. Policista následně sdělil, že na základě závěru lékaře byla v době řízení hladina cca 0,8. Na výsledky Karel čeká. Dle slov lékaře odpovídá 2 dcl vína.
Nepletu-li se, pokud je rozdil vetsi, jak 10%(nebo ‰, tady jsem nasel vice zdroju, zadny original), tedy pripustny rozdil 10 ‰ nebo 13,8 ‰, coz nesplnuje 1. -2. mereni.
Druhe- treti zase nesplnuje podminku 10 minut (...po 7 minutách...)
Takze to vidim tak, ze vsechny 3 mereni by mely byt zpochybneny, a jedina skutecna hranice, od ktere je mozno se odrazit je 0.2 z krve(U lékaře naměřeno 0,2, proveden odběr krve. - kdo to tedy meril? PaCH meril snad po 4.? ).
Co bylo pred tim a potom, pokud se neprovedlo vice krevnich odberu jsou pouhe dohady. Take je podstatne dle ceho lekar uhadl tu konzumaci alkoholu, 0,2. Mel prece provest pouze odber a sdelit hodnotu v krvi a ne se vyjadrovat k predeslym orientacnim zkouskam. Nehlede na to, ze mu takove udaje ani nemely byt poskytnuty.
0.2 je fyziologicka hranice. Videl bych to jako navadeni k cilenemu vysledku.
Je tam nejaky odborny posudek?
Osobne bych se podival take na meridlo, jestli ma platny certifikat, jestli byl i po re-certifikaci overeno, ze pred tim meril spravne(policiste ho mohli nechte i zamerne poskodit), nebyly strzene plomby apod.(viz prislusne meridlo).
« Poslední změna: 08 Února 2016, 22:22:19 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Opakované zastavení, práva policistů při policejní kontrole
« Odpověď #14 kdy: 08 Února 2016, 22:03:44 »

Nesmysl. Doporučené opakování měření je po 10-15 minutách, tady to proběhlo dokonce po 34 a stále je to v 10 % (1,38 bez 10 % je přesně 1,20). Navíc je to doporučené. U doktora bylo 0,2 nadýcháno po hodině, o tom, že by doktor naměřil 0,2 tam není ani slovo, vemte brejle. Přesné číslo zatím z krve nevíme.

Jako můžeme se tady točit na 0,3, řekněme do půl promile, ale všechno má svoje meze. Vytřískávat různé notoriky co se nechávají opakovaně chytat s víc jak půlkou v žíle a zákazem řízení, případně jako tady v tomto případě si přihnou bůhví čeho a sednou hned za volant, a ještě se nechají za rohem chytit a přiznají se, opravdu je toto ještě správně? Navíc s ohledem na to, jak se to tady množí, bůhví jestli některý případy už nejsou provokace že tady obhajujeme kriminálníky. Tady nevidím šanci na úspěch při adekvátní snaze. Ne při dvouleté prekluzi.

Co se týče toho že ho pak prudili na služebně, no v ten moment byl podezřelej z trestnýho činu. Tady už moc kovanej nejsem, nicméně dost možná na to nějaký pokyny mají…ne že by to nebylo i tak přehnaný, identifikovanej byl z papírů, ale co už, třeba se eště podobal hledané osobě :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky