30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7] 8

Autor Téma: [?] Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec  (Přečteno 89048 krát)

Macek

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #90 kdy: 21 Února 2017, 10:35:51 »

Před cca týdnem odvolání na turbo sprdel, zároveň žádost o výpis ze spisu a o informace ohledně mezd, výběru peněz od oveček... dnes předvolání na konec března, jinak nic...
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #91 kdy: 21 Února 2017, 14:20:18 »

Aktuální kuloární info....radar (hardware) ve Vestci je nyní vlastněn městem (odkoupen od CR), ale vybírání jede dál podle původní smlouvy s CR. Nevím přesně kdy došlo k odkupu, ale tipuju to na někdy během prosince (RM schválila odkup 2x.11.2016). Na radnici je teď šílený šrumec, takže nestíhají dát smlouvy dopořádku a navíc vysoutěžit nového dodavatele služeb okolo provozu radaru. Takže aktuální stav smluv je dle mého značně nekonzistentní a asi i napadnutelný.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #92 kdy: 21 Února 2017, 14:46:53 »

Vlastnictví hw nikdy nerozhodovalo. Obec může hw vlastnit, pronajímat si ho či mít jeho užívání kryté jinou obdobnou smlouvou (např. operativní leasing). Podstatné je, že soukromý subjekt se a) nesmí podílet na měření a b) být zainteresován na výsledku. Přičemž b) vadí samo o sobě a b) v kombinaci a) je už jen hřebíček do rakve. U samotného a) bude záležet na detailech - jednorázové operace jako instalace/oprava jsou možné stejně jako obecné služby typu zajištění konektivity, všeobecný servis/support.

Jestli tedy CR stále dodává městu nějaké služby, jejichž podstata spočívá v kompletním outsourcingu provozu toho zařízení (tj. že úředník dostává záznam měření používaný jako důkaz), a odměna závisí byť jen částečně na počtu důkazů či dokonce objemu inkasa pokut/určených částek, není co řešit a odkupem hw se to nespravilo.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #93 kdy: 21 Února 2017, 16:47:16 »

Outsourcing SW služeb bude s největší pravděpodobností i nadále. Jen se bude asi soutěžit nový dodavatel těch služeb místo CR. Pochybuji, že by si město nějak SW spravovalo samo bez vnějších zásahů a zařizovalo by si i pravidelné certifikace zařízení a systému. Ten outsourcing tam zůstane. Detaily budu průběžně zveřejňovat jakmile se k nim dostanu.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #94 kdy: 01 Března 2017, 09:01:37 »

Tak vše je aktuálně jinak, předcházející info se zakládalo pouze na neověřených informacích z radničních kulárů a omlouvám se za jejich uveřejnění.
V současné době je schválena smlouva na odkup HW radaru. HW je ale stále majetkem CR. K podpisu smlouvy nedošlo. Pokud by došlo, tak bez revize stávající smlouvy s CR by bylo město na velmi tenkém ledu co se týče provozování celého mýtného systému. Probíhá tedy ještě příprava smlouvy na zpracování dat z mýtobudky. Stav je stále stejný jako v předchozích letech.
IP zaznamenána

Macek

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #95 kdy: 03 Března 2017, 16:50:39 »

Tak mi přišel výpis ze spisu, už se naučili číslovat stránky a je tam asi vše co je třeba, včetně smlouvy o radaru a protokolu protokolu měření... takže jediný co jde použít v dalším postupu je napadnutí smlouvy s Czech radar, případně jejich nezjišťování jestli se nestala nehoda? Jak moc je to průchozí? Ještě mě napadá, jak moc je nezákoná turbo sprdel? Už jsem toho tady přečet hodně, ale v tom kvantu informací si vůbec nejsem jistý... předem děkuju za nasměrování
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #96 kdy: 03 Března 2017, 17:23:32 »

hh výše již odpověděl na Vaši otázku - pokud je odměna firmy stanovena v závislosti na počtu pokut nebo na objemu vybraných peněz, je takové měření v rozporu se zákonem. Prostudujte si http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2014/0185_9As__1400027_20141219111257_prevedeno.pdf
IP zaznamenána

Macek

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #97 kdy: 22 Března 2017, 11:14:54 »

Ono to s nima už tak lehké není, argumentaci na turbo sprdel neřeší a Czech Radar je dle nich taky v pořádku, už to mám na kraji, tak dejte vědět, jak jste na tom vy..

jsem celkem zvědav, jak se k tomu kraj postaví..

Dobrý den, jsou u Vás nějaké novinky? Už se mi blíží předvolání, tak jim budu psát liebesbrif... jen abych tušil, jak se to asi bude vyvíjet... Děkuju
IP zaznamenána

Macek

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #98 kdy: 30 Března 2017, 08:08:20 »

Hm, tak v Lysý opravdu kašlou na nezákonnost měření Czechradarem...
Co mě bude čekat dál? Teď odvolání ve stylu: odvolávám se proti rozhodnutí... co mě čeká prosím dále, v té úředničině silně plavu, ale nechce se mi přidat se do stáda oholených oveček...
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #99 kdy: 30 Března 2017, 09:24:56 »

SORRY špatně čtu zákony, bod 2/ ošetřuje recidivu

Možná ani nevíte, jaké máte štěstí, že jste jel auto v danou chvíli jelo až moc rychle. Do odvolání zopakujte všechny důvody, které jste psal do vyjádření a pak použijte následující konstrukt:
1/ jel jste o více než 20kmh v obci  - 73kmh - což je § 125c, odstavec 1 písm. f) bod 3
2/ dle § 125c, odstavec 6 písm. c) bod 1 se za takový přestupek ukládá řidiči zákaz činnosti od jednoho měsíce do šesti měsíců
3/ dle § 125c, odstavec 8 - Přestupek, za který se podle tohoto zákona ukládá zákaz činnosti, nelze projednat v blokovém řízení.
4/ a finální odstaveček - § 125h, odstavec 1 písm. c) - protože platí bod 3/, tak neplatí bod 4/, k překlopení do sprdele došlo neoprávněně...
Pokud zdejší moudří znají nějaké případy, kdy se tohle povedlo úředníkům rozbít, dejte prosím tazateli vědět.
Pokud nejsou, tak přelijte výše zmíněnou konstrukci nějakou pěknou slohovou omáčkou a máte celkem silný bod do odvolání....přeju vám hodně štěstí, já podával na stejnou mýtnou budku odvolání v pondělí, bohužel můj řidič jel pomaleji :)

« Poslední změna: 30 Března 2017, 09:28:49 od tarmara »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #100 kdy: 30 Března 2017, 09:40:24 »

Věci neprojednatelné blokově bohužel sprdelizovat lze - prostě se jen přeskočí odpustek. Výše popsanou konstrukci rozbíjí to, že opravdu podmínky pro zaslání odpustku jsou užší než podmínky odpovědnosti za sprdel, ale nikde není napsáno, že by snad samotné zaslání odpustku mělo být podmínkou projednání sprdele. Je to i judikatorně potvrzeno a to oběma směry, tj. nejsou-li podmínky pro odpustek, žádný se nezašle a po vyčerpání nezbytných kroků lze projednat sprdel, naopak pokud byly dány podmínky pro zaslání odpustku a SO to neudělal, je zahájení řízení o sprdeli nezákonné.

Ale do odvolání to klidně dejte, třeba to na KÚ příslušný úředník nebude vědět, případně to bude muset hledat, konzultovat ...
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #101 kdy: 30 Března 2017, 09:45:55 »

Poslal jsem tazateli do SZ nějaké náměty na pasáže do odvolání. Použil jsem je ve svém odvolání. Zveřejňovat je zatím nebudu, jakmile bude alespoň o mém odvolání rozhodnuto, tak to se anonymizované šoupnu...
IP zaznamenána

Tre048

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #102 kdy: 24 Května 2017, 17:50:35 »

Dobrý den,

jsem další v řadě u koho v Lysé  n. L. zcela ignoroval logickou argumentaci zákony a judikáty. Namátkou se jednalo o argumenty týkající se nezákonného získání důkazů, protizákonného postupu při zaslání výzvy a pro zahájení sprdele, obecného liberačního důvodu pro provozovatele vozidla, materiálního aspektu domnělého přestupku, dále pak připomínek k chybnému vedení spisu a dle mého názoru i k průběhu řízení. Odpověděli jen na to co se jim hodilo a zbytkem se vůbec nezabývali nebo stále dokola omílali věci, které jsem již dříve vyvracel.
Nyní tedy budu podávat odvolání o kterém rozhodne Krajský úřad.

A protože jde o můj první fight a nejsem v těchto věcech zběhlý, byl by mi prosím někdo ze zde přítomných matadorů ochoten věnovat trochu času a pomohl mi s argumentací případně kontrolou odvolání pro KÚ?
Děkuji.
IP zaznamenána

ToKr

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #103 kdy: 08 Června 2017, 21:48:49 »

Zdravim, take jsem se nachytal ve starem vestci (rychlost do 20km/h) a nechci tak zakladat nove vlakno. Jelikoz se pokousim o prvni souboj, potreboval bych trochu postouchnout spravnym smerem. Teoreticky prubeh rizeni:
 
1. odpustkova vyzva > ignorovana
2. turbosprdelni prikaz > bude podan odpor
3. vyzva k podani vysvetleni > nevypovidat
4. rozhodnuti > odvolani k KU

Me dotazy:
V jakem okamziku zajistit spis, hned po prikazu, nebo tesne pred vydanim rozhodnuti?
Kdy namitat nezakonost mereni Czech radarem pripadne dalsi namitky, v ramci podani vysvetleni nebo az v odvolani k KU?
Lze z Lyse zajistit spis elektronicky i bez DS?
Ackoliv jsem hledal na strankach Lyse pripadne nove smlouvy s CzR, nenasel jsem. Muzete nekdo potvrdit, ze plati stale ty puvodni z dodatkem na 25%?
Pokud bude zahajena sprdel pred 1.7. pujde aplikovat nove zneni zakona (promlceni, zavineni) nebo je treba natahnout start do cervence?

Dekuji za pomoc
« Poslední změna: 08 Června 2017, 21:53:31 od ToKr »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #104 kdy: 09 Června 2017, 09:36:15 »

Myslím že uživatel tarmara má k místnímu magorstrátu blízko - prozkoumejte jeho příspěvky (https://www.30kmh.cz/index.php?action=profile;area=showposts;u=2625) myslím že o nějakých připravovaných smlouvách psal.

Co se týče nahlížení do spisu, klidně Vám tam skočím. Mám to kousek.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8