30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8

Autor Téma: [?] Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec  (Přečteno 88898 krát)

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #30 kdy: 06 Února 2015, 14:59:41 »

Tak všichni víme, že námitka podjatosti je hlavně zdržovačka, ale musí mít nějaké odůvodnění a § 79 odst. 2 ZoP je takové východisko. jkraus navíc dobře odůvodnil, že správnímu orgánu žádné náklady nevznikly - § 79 odst. 1 SprŘ. Správní orgán na jedný straně zohledňuje § 66 odst. 3 písm. g) ZoP, ale když se mu to hodí, tak § 79 odst. 2 ZoP mu nechutná?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #31 kdy: 06 Února 2015, 17:54:28 »

jkraus navíc dobře odůvodnil, že správnímu orgánu žádné náklady nevznikly - § 79 odst. 1 SprŘ.

Pro ně není podstatné jestli náklady vznikly nebo ne, jednoduše využívají paragrafu, který se té problematiky dotýká, a tím se snaží přispět do obecní kasičky. Teoreticky se může tvrdit, že jim nevznikly náklady ani při běžném řízení, protože tam, oproti příkaznímu řízení, při hladkém průběhu odešlou pouze jednu písemnost navíc a vytisknou protokol o ústním jednání. Stejně tak si mohou říkat, že jim náklady vznikly, protože úředník stojí peníze, materiál stojí peníze, energie stojí peníze a platí poštovné. Chtělo by to judikát, aby se vědělo jestli můžou nebo ne, možná by to rozlousknul i odvolací orgán či nižší soud.

Správní orgán na jedný straně zohledňuje § 66 odst. 3 písm. g) ZoP, ale když se mu to hodí, tak § 79 odst. 2 ZoP mu nechutná?

Ano zohledňuje a musí, protože primárně vede klasické přestupkové řízení podle ZoP, kdy taky musí podle ZoP odložit a po překlopení na sprdel jede pouze podle správního řádu a ZoP už používat nemůže, pak mu není proti srsti napálit náklady řízení.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #32 kdy: 07 Února 2015, 06:50:59 »

Oni argumentují tím, že jim správní řád jinou možnost než uložit uhrazení nákladů řízení paušální částkou nedává, resp. že to je jejich povinnost (§ 79 odst. 5 SprŘ) bez ohledu na to, jestli nějaké náklady řízení vznikly nebo ne (stálo by za pokus uplatnit poslední větu odstavce - "V případech hodných zvláštního zřetele lze výši paušální částky na požádání snížit. :) ). Pokud by nepřišel nějaký judikát, že jsou povinni analogicky uplatňovat § 79 odst. 2 zákona o přestupcích ve prospěch obviněného (což v době všeobecného utahování šroubů pokládám za krajně nepravděpodobné), tak to je neprůstřelné.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #33 kdy: 07 Února 2015, 08:11:06 »

(stálo by za pokus uplatnit poslední větu odstavce - "V případech hodných zvláštního zřetele lze výši paušální částky na požádání snížit. :) ).

Tak ono je to o ničem, protože v příkazním řízení poučená osoba podá odpor a náklady se nemusí zabývat. Pak už by to šlo uplatnit buď po vydání rozhodnutí, což je donutí nějak reagovat nebo ještě před vydáním rozhodnutí, s čímž se vypořádají v rozhodnutí. Pro naše potřeby v řízení uspět to nemá význam, těžko se najde nějaká nezákonnost, která by měla vliv na zrušení rozhodnutí :(
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #34 kdy: 07 Února 2015, 11:59:49 »

To je jasný, jak píšu - je to jenom prostředek a munice jak argumentovat v námitce podjatosti. Tam asi málokomu jde o pozitivní vyřízení podjatosti, ale spíš o čas.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #35 kdy: 20 Února 2015, 19:42:36 »

Tak ku mému překvapení úřad v Lysé pracuje rychle. Před týdnem jsem odeslal žádost o spis a odpor a dnes mi ve schránce přistál papír, že mám na poště dopis z Lysé. Lze očekávat ten spis?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #36 kdy: 20 Února 2015, 21:52:16 »

Tak ku mému překvapení úřad v Lysé pracuje rychle. Před týdnem jsem odeslal žádost o spis a odpor a dnes mi ve schránce přistál papír, že mám na poště dopis z Lysé. Lze očekávat ten spis?
Očekávat lze leccos, kromě omluvy od správního úřadu.
Namátkou to může být spis, neformální odmítnutí, formální odmítnutí, stanovení termínu ústního jednání apod.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #37 kdy: 21 Února 2015, 01:47:49 »

Citace: Doggazz
Lze očekávat ten spis?

zkuste se podívat dle čísla zásilky na stránkách české pošty díky službě track & trace na gramáž zásilky. obyč dopis má 0,01kg - teď si nejsem jistej kolik je desetinných míst před jedničkou, nicméně pokud je to spis, tak bude mít určitě vyšší číslo :)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #38 kdy: 22 Února 2015, 15:08:27 »

Citace: Doggazz
Lze očekávat ten spis?

zkuste se podívat dle čísla zásilky na stránkách české pošty díky službě track & trace na gramáž zásilky. obyč dopis má 0,01kg - teď si nejsem jistej kolik je desetinných míst před jedničkou, nicméně pokud je to spis, tak bude mít určitě vyšší číslo :)

Tak tohle má jen 0,013 kg.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #39 kdy: 22 Února 2015, 21:40:12 »

Bezny kancelarsky papir ma gramaz 80 gramu na metr ctverecni, jedna A4 tedy vazi 0,005 kg. Na druhou stranu moje zkusenost je takova, ze posta timto zpusobem udava naprosto nesmyslnna cisla, ktera ani nekoresponduji s cenou (prave dle hmotnosti), kterou si za zasilku nauctovala.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #40 kdy: 23 Února 2015, 00:42:52 »

mě vždy když přišel normální papír, nebo dva max tři, tak udávali vždy cca těch 0,001kg až když mi přišel spis tak to mělo kolem 0,200kg mám pocit, ale nejlepší na tom je, že prohodili čísla zásilek a místo spisu sem si na první pokus odnesl jen nějakej blábol..protože to byl můj první spis tak sem nevěděl co čekat a myslel jsem si, že mi teda žádost zamítli..
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #41 kdy: 25 Února 2015, 17:06:02 »

A dneska mi přišel další, stejný gramáže.

Teď jsem si všim, že každej ten dopis má jiný číslo jednací. Ten první začíná písmeny KÚ/xxx a ten dnešní OD/xxx. Přitom celou dobu jsem pod číslem jednacím OD. A nic novýho to bejt nemůže, tou cestou jsem jel poprvé a naposledy.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #42 kdy: 25 Února 2015, 17:14:05 »

Spravni rizeni o prestupku (Spravni rad, 500/2004 Sb.) a zadost o spis (InfZ, 106/1999 Sb.) jsou dve nesouvisejici veci, ktere si zaslouzi bezne dve ruzne spisove znacky ci cisla jednaci.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #43 kdy: 25 Února 2015, 17:20:05 »

Spravni rizeni o prestupku (Spravni rad, 500/2004 Sb.) a zadost o spis (InfZ, 106/1999 Sb.) jsou dve nesouvisejici veci, ktere si zaslouzi bezne dve ruzne spisove znacky ci cisla jednaci.

Takže můžu čekat, že v prvnim dopise mi píšou, že žádost o spis se zamítá a ve druhym mě zvou k podání vysvětlení?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #44 kdy: 25 Února 2015, 22:43:55 »

Takže můžu čekat, že v prvnim dopise mi píšou, že žádost o spis se zamítá a ve druhym mě zvou k podání vysvětlení?
Byl bych ochotný si na to vsadit.  :)
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8