30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 8

Autor Téma: [?] Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec  (Přečteno 88548 krát)

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #15 kdy: 03 Února 2015, 13:42:08 »

Super, díky za rady. Zítra odešlu "odpor" a týden na to odešlu žádost o spis. Nebo ho mám poslat zároveň s odporem? A pak to sem nahodím...
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #16 kdy: 03 Února 2015, 14:15:46 »

Žádost o spis je nejlepší odesílat hned poté, co se dozvím, že zahájili řízení (den převzetí příkazu), protože chceme co nejvíce času na prostudování spisu a přípravu další strategie.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #17 kdy: 03 Února 2015, 14:23:54 »

Zítra odešlu "odpor"

Pokud byl příkaz doručen dnes, tak rozhodně odpor nepodávat zítra, ale poslední den lhůty, to je 11.2. Je třeba aktivně přistupovat k délce řízení pokud chceme jít štěstíčku trochu naproti.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #18 kdy: 03 Února 2015, 14:53:11 »

Příkaz jsem přebíral včera (2.2. 2015), poslední možný den uložení na poště. Píše se tam, že odpor lze podat do 8 dnů od jeho oznámení ke správnímu orgánu, který příkaz vydal (tj. 19.1.2015).
Tak jsem zmatenej, od kdy ta lhůta letí? Ve chvíli kdy jsem dopis převzal nebo od doby co to oni vydali. Jinak jak jsem se tu dočetl žádné odůvodnění k odporu dávat nemám.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #19 kdy: 03 Února 2015, 15:04:43 »

od doby, co jste to vyzvedl se počítá 8 dní. tedy podat odpor 10.2.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #20 kdy: 03 Února 2015, 15:24:51 »

Přesně tak, jak píše dmitrijsadlo. Odpor rozhodně neodůvodňovat.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #21 kdy: 03 Února 2015, 15:56:17 »

od doby, co jste to vyzvedl se počítá 8 dní. tedy podat odpor 10.2.

Počítá se to od následujícího dne po doručení (když je doručeno 2. února tak je 1. den lhůty 3. února).. jinak by to nevycházelo do toho 10. (což je správně)  ;)

A pro pořádek: Při doručení poštou je rozhodující datum podání na poště.. když to podáte 10. února tak to platí i když jim to pošta doručí až později.
A když poslední den lhůty je víkend nebo svátek tak platí ještě následující pracovní den.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #22 kdy: 03 Února 2015, 16:42:02 »

OK, díky za rady. Takže 10. února odešlu odpor a pak budu na webu pošty sledovat jestli zásilku převzali a po jejím převzetí odešlu žádost o spis. Problém je, že 12. odjíždím na týden pryč, tak aby mi mezi tím něco nepřistálo ve schránce. Tedy, stačí odeslat žádost o spis až po onom týdnu?
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #23 kdy: 03 Února 2015, 16:47:47 »

OK, díky za rady. Takže 10. února odešlu odpor a pak budu na webu pošty sledovat jestli zásilku převzali a po jejím převzetí odešlu žádost o spis. Problém je, že 12. odjíždím na týden pryč, tak aby mi mezi tím něco nepřistálo ve schránce. Tedy, stačí odeslat žádost o spis až po onom týdnu?
Pokud pošleš odpor 10.2., tak bych se nebál jim 12.2. poslat žádost o spis. 11. to tam už určitě budou mít. A kdybys to nestihl, tak myslím, že i po tom týdnu zas o tolik nepřijdeš. Mně spis ještě pořád neposlali a to řeším údajný přestupek z května.  ;)
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #24 kdy: 03 Února 2015, 17:27:50 »

OK, díky za rady. Takže 10. února odešlu odpor a pak budu na webu pošty sledovat jestli zásilku převzali a po jejím převzetí odešlu žádost o spis. Problém je, že 12. odjíždím na týden pryč, tak aby mi mezi tím něco nepřistálo ve schránce. Tedy, stačí odeslat žádost o spis až po onom týdnu?
Pokud pošleš odpor 10.2., tak bych se nebál jim 12.2. poslat žádost o spis. 11. to tam už určitě budou mít. A kdybys to nestihl, tak myslím, že i po tom týdnu zas o tolik nepřijdeš. Mně spis ještě pořád neposlali a to řeším údajný přestupek z května.  ;)

Taky z Vestce?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #25 kdy: 03 Února 2015, 17:42:45 »

OK, díky za rady. Takže 10. února odešlu odpor a pak budu na webu pošty sledovat jestli zásilku převzali a po jejím převzetí odešlu žádost o spis. Problém je, že 12. odjíždím na týden pryč, tak aby mi mezi tím něco nepřistálo ve schránce. Tedy, stačí odeslat žádost o spis až po onom týdnu?
Pokud pošleš odpor 10.2., tak bych se nebál jim 12.2. poslat žádost o spis. 11. to tam už určitě budou mít. A kdybys to nestihl, tak myslím, že i po tom týdnu zas o tolik nepřijdeš. Mně spis ještě pořád neposlali a to řeším údajný přestupek z května.  ;)

Zdravím, pilně tady studuji různé postupy a uniká mi proč má žádost o spis posílat  až po podání odporu. Osobně bych o spis požádal ihned a odpor podal v co nejzaším termínu.  Co by bylo na tomto postupu špatně.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #26 kdy: 03 Února 2015, 18:06:18 »

Žádost o spis je nejlepší odesílat hned poté, co se dozvím, že zahájili řízení (den převzetí příkazu), protože chceme co nejvíce času na prostudování spisu a přípravu další strategie.

On asi nečte všechno ::)
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #27 kdy: 03 Února 2015, 19:50:57 »

Žádost o spis je nejlepší odesílat hned poté, co se dozvím, že zahájili řízení (den převzetí příkazu), protože chceme co nejvíce času na prostudování spisu a přípravu další strategie.

On asi nečte všechno ::)

Čte, tohle jsem ale přehlédl. Zítra tedy nejprve odešlu žádost o spis. Zatím všem moc děkuji.
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #28 kdy: 06 Února 2015, 13:19:27 »

Minulý týden ve schránce lístek, že mám na poště dopis od úřadu z Lysé nad Labem, dnes jsem ho vyzvedl a poslali mi "příkaz", že mám uhradit 1500,- pokutu a 1000,- za správní řízení.
Opět ta samá chyba úřadu. Úhradu nákladů za správní řízení u odporu vylučuje přímo § 79 odst. 2, zákona o přestupcích, takže výbornej bod pro námitku podjatosti správního orgánu. Návod jak na to např. zde: http://30kmh.cz/index.php?topic=544.0
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta ze stacionárního radaru Starý Vestec
« Odpověď #29 kdy: 06 Února 2015, 14:03:40 »

Oni nevydávají příkaz podle přestupkového zákona, ale podle správního řádu, pak využívají § 79 odst. 5 SŘ.
Každopádně nejsou jednotní, někde náklady dají a někde ne. Použitelné v odvolání a námitce podjatosti to určitě je.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 8