30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zastavení při zásobování, zdržování  (Přečteno 10144 krát)

Keni

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Zastavení při zásobování, zdržování
« kdy: 24 Dubna 2013, 22:12:17 »

Zdravím,
právě se policie ze mě (tedy po osobě blízksé) pokouší dostat výpalné. Při zastavení a skládání jsem předpokládám nestál  na chodníku, ale ve vjezdu do zásobovaného objektu. K tomu i ostatní přidružená komunikace (dle Policie chodník) patří stejnému majiteli, jako budova (P1 - Na Perštýně). Nikde v okolí se nedá legálně zastavit. O státních policistech jsem věděl, ale nebyli se mnou v kontaktu (pokud to byla ta situace). Nikdo z nich se mnou nic neřešil, ale ani při krátkém předání zboží a potvrzení předávacího protokolu jsem nedostal žádné oznámení.
Hodlám to zdržovat (proto nechci auto na sebe) a hrát to na nutné zastavení ve vjezdu. Ale občas tu již někdo stojí a poté opravdu je zastavení na parcele vlastníka z Monaka:
Typ parcely:   Parcela katastru nemovitostí
Mapový list:   DKM
Určení výměry:   Ze souřadnic v S-JTSK
Způsob využití:   ostatní komunikace
Druh pozemku:   ostatní plocha
částečně ve vjezdu, částečně v místě zátarasů

1.) Jak má být napsáno "udání" řidiče? Majitel to řešit nechce. Stačí, že vozidlo měl v užívání člen rodiny, datum a místo narození ? Nebo je nutné i naprášit adresu? Toto by se sem mělo také doplnit. Moje výhoda je, že jsem pracovně často v zahraničí a dosažitelný jen na zahraničním mobilním telefonu. Předpokládám, že úřednici volat na tato čísla nebudou. Máme jako vstřícnost toto číslo uvádět? Tím lze později izneplatnit automatické doručení. Člověk jen musí být aktivní a zjištění vrácené zásilky kontaktovat sám aktivně odesílatele.

2.) Pokud by se jednalo o nenadálou situaci, kdy nějaké jiné vozidlo stálo ve vjezdu a já tedy stál již mimo, na komunikaci se zákazem zastavení a plochou užívanou jako chodník, jak postupovat?

3.)Je velice možné, že čas nebude přesný. Má smysl složitě shánět přepravní listy a doufat, že v čase oznámení budu mít potvrzen čas dodání někde jinde? Velice malá pravděpodobnost.

4.)Nemá obec\kraj\stát také povinnost zajistit možnost zásobování?

5.)Lze si stěžovat\ má to vliv  na postup Policistů, kteří se nejspíše nechtěli konfrontovat s řidičem? Opravdu jen rychlé vyložení, předání a odjezd.

Děkuji

« Poslední změna: 24 Dubna 2013, 22:19:07 od Keni »
IP zaznamenána

admin

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení při zásobování, zdržování
« Odpověď #1 kdy: 28 Dubna 2013, 13:04:50 »

Pro moje ujasnění; rozumím tomu dobře, že
1) auto je napsané na fyzickou osobu
2) PČR poslala majiteli nějakou obsílku (specifikujte jakou a co v ní stojí)
3) nikdo nebyl legitimován tj. nemají identitu řidiče?

Dále - kdy se "přestupek" stal? (mám na mysli před nebo po novele o správním deliktu provozovatele vozidla).

Jinak pokud je splněn bod 3) tak to považuju za zatím velmi dobrou výchozí pozici.
« Poslední změna: 28 Dubna 2013, 13:09:29 od Smrtihlav »
IP zaznamenána

Keni

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení při zásobování, zdržování
« Odpověď #2 kdy: 28 Dubna 2013, 22:09:53 »

1.) Auto je napsane na fyzickou osobu, ta s tím nechce mít nic společného a již nahlásila jméno, datum narození a město narození.
2.) Obsílku posílal již magistrát opravdu s nízkou pokutou. Docela jsem uvažoval, že jim to výpalné zaplatím. Jenom času to bude stát více. Prostě standart, zaplaťte do termínu, nebo nahlašte řidiče. Byla to výzva k provozovateli k dostavení se ....
3.)Ano, stalo se 31.1 (jsou již docela rychlí).

Ale koukal jsem na to a prostě budu odmítat ten chodník. Třeba si naběhnou záborem věřejného prostranství. Ale jakoukoliv radu přivítám. Dle mého musí existovat nějaký zákon, kde bude umožněno zásobování. Ale uvidíme, co z nich vypadne.
IP zaznamenána

admin

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení při zásobování, zdržování
« Odpověď #3 kdy: 29 Dubna 2013, 09:47:03 »

Zvažte, jestli nechcete zpochybnit identitu řidiče.
Například se nejen nepřiznat, ale i rozporovat, že jste to byl vy.

Pokud budete rozporovat přestupek jak píšete, dávám tomu slušnou šanci, protože Praha je dost přehlcená.
Dejte pak vědět jak jste pochodil (do sekce uzavřené případy, ze které jsem to nyní přesunul).
IP zaznamenána

Keni

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení při zásobování, zdržování
« Odpověď #4 kdy: 30 Dubna 2013, 23:04:39 »

Děkuji za podporu, poté dám vědět. Řidiče zpochybnit nemohu, naše rodina je moc slušná a když někdo udělá bububu, vše se zaplatí. Takže by to šlo zpět za rodinou a ta by mě sežrala. Už teď jsem dostal pěkně za uši. Takže takto jít bohužel nemohu, ač by to bylo asi nejjednodužší.
IP zaznamenána

Keni

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení při zásobování, zdržování
« Odpověď #5 kdy: 27 Května 2014, 13:49:59 »

Jenom informuji, že se stále nic neděje. Měl jsem být udán, ale je i možné že to rodina (přes moji žádost o nabonzování) zaplatila a nechce se přiznat.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Zastavení při zásobování, zdržování
« Odpověď #6 kdy: 27 Května 2014, 15:08:10 »

Už se ani nic stát nemůže, uplynul rok. Tak to buď fakt zaplatili nebo to orgány nechaly plavat  ;)
IP zaznamenána