30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 1,22 promile a zvláštní postup policie  (Přečteno 11849 krát)

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
1,22 promile a zvláštní postup policie
« kdy: 23 Ledna 2016, 13:09:14 »

Mám takovou historku od jedný známý. Zatim jsem nic podobnýho tady nečet.
Známá byla v noci z 18. na 19. ledna zastavena hlídkou a nadejchala 1,22 promile. Volala mi, jestli prej má jét na krev, tak jsem jí řikal, ať tam nejezdí, protože 1,22 - 0,24 by vyšlo akorát těsně pod 1 promile. Nicméně pak snad 2 hodiny seděla někde na fízlárně a něco tam s ní sepisovali a nakonec teda na tu krev byla odvezena. K odběru došlo údajně skoro 3 hodiny po dechový zkoušce. Netušim, co jim řekla nebo podepsala, ale hned 19. ledna jí byl odeslán dopis, aby se jakožto podezřelá z ohrožení pod vlivem návykové látky dostavila kamsi na fízlárnu pro účely budoucí identifikace.
Konkrétně se tam píše toto:
a) snímat daktyloskopické otisky
b) zjišťovat tělesné znaky
c) provádět měření těla
d) pořizovat obrazové, zvukové a jiné záznamy
e) odebírat biologické vzorky umožňující získání informací o genetickém vybavení
Je vůbec možný, aby s ní takhle jednali jako s kriminálníkem, když ještě ani nejsou výsledky z krve, a je otázka, kolik v krvi po takový době vůbec bude?
Jinak řidičák ke kontrole předložila a zpátky už ho samozřejmě nedostala.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:1,22 promile a zvláštní postup policie
« Odpověď #1 kdy: 23 Ledna 2016, 14:36:38 »

Zjevně nemají na fízlárně co dělat. Nezákonné to není, jde o postup dle § 65 zákona o PČR a mohou to dělat i u obviněného/podezřelého. Každopádně je to v daném případě kravina a zbytečnost.

Známé doporučte, ať to ignoruje. Jestli o to fízlové tak moc stojí, ať si ji laskavě předvedou dle § 65(3) PolČR, bude mít aspoň cestu tam zdarma. Žádná sankce za to ignorování nehrozí.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 007
    • Zobrazit profil
Re:1,22 promile a zvláštní postup policie
« Odpověď #2 kdy: 07 Února 2017, 23:38:37 »

Něco nového?
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:1,22 promile a zvláštní postup policie
« Odpověď #3 kdy: 04 Března 2017, 13:05:23 »

Něco nového?

Dotyčná se dostavila na fízlárnu, tam všechno přiznala, se všim souhlasila a všechno podepsala... Pokud vim, tak za to dostala podmínku a papíry na 12 měsíců pryč. Teď už má papíry zpátky.
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:1,22 promile a zvláštní postup policie
« Odpověď #4 kdy: 09 Března 2017, 21:58:03 »

Mimochodem jeden člověk ode mě z práce obdržel ze stejný fízlárny úplně stejný předvolání. Ten pro změnu jezdil bez papírů a má na krku maření výkonu úředního rozhodnutí. Zřejmě je to tady zaběhnutej postup.
« Poslední změna: 09 Března 2017, 22:18:49 od torrente »
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:1,22 promile a zvláštní postup policie
« Odpověď #5 kdy: 09 Března 2017, 23:08:37 »

Tady je zajimave pojednání o oprávněnosti PČR k odběru DNA, otisku a pod.
https://www.epravo.cz/top/clanky/povinnost-obvineneho-podrobit-se-identifikacnim-ukonum-podle-65-zakona-o-policii-cr-98380.html

Zmiňuje se i možnost obrany
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:1,22 promile a zvláštní postup policie
« Odpověď #6 kdy: 10 Března 2017, 02:32:30 »

znění § 65 ZoPČR je problematické a může být zneužíváno k bezdůvodnému provádění identifikačních úkonů .....

Nezbývá proto než doufat, že v brzké době dojde jednak k přijetí legislativy upravující nakládání s odebranými vzorky, jednak k uvedení právní úpravy do takového stavu, aby k získávání a uchovávání vzorků obsahujících citlivé údaje, jako je DNA, mohlo docházet pouze ve skutečně odůvodněných případech v souladu s ústavním pořádkem České republiky....

.....Ačkoliv se o možnosti přijmout zákon, který by výše uvedenou problematiku upravoval (zákon o DNA) dlouhodobě spekuluje, dosud k němu nedošlo a ani v současné době se nejedná při přípravě nové legislativy o prioritu.
--------------------------------
Kdepak máme pravicové strany a jejich volební programy ?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:1,22 promile a zvláštní postup policie
« Odpověď #7 kdy: 10 Března 2017, 15:36:00 »

Kdepak máme pravicové strany a jejich volební programy ?

Bohužel nemáme pravicové strany....
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:1,22 promile a zvláštní postup policie
« Odpověď #8 kdy: 10 Března 2017, 18:58:08 »

Rozhodně ne v parlamentu. Tam je maximálně ODS. A to je "moderní levicová strana". :-)
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:1,22 promile a zvláštní postup policie
« Odpověď #9 kdy: 10 Března 2017, 22:34:27 »

Mně osobně taky chtěli vzít otisky, foto a DNA. Měl jsem blbce advokáta, který mi do telefonu řekl, že to klidně mám podstoupit, že o nic nejde... Odvezli mě na specializované pracovitě, tam mi to začalo vrtat hlavou, znovu jsem zavolala právníkovi s tím, že teda jako ne, že nejsem žádný kriminálník a nehodlám být mezi vrahy a loupežníky. Na mou jasnou otázku, co mi můžou udělat, když nebudu souhlasit, mi pak řekl, že teoreticky obuškovou, ale prakticky vlastně nic... (no, právníci) Tak jsem jim tam řekl, že nesouhlasím a nebudu spolupracovat. Maník za foťákem (sice v civilu, ale zjevně fízl), řekl fízlům, kteří mě tam přivezli, že se se mnou prát nebude a že když nehodlám spolupracovat, ať jedou do prdele. Tak mě odvezli zpět na OO bez jakýchkoliv úkonů a nic už nadále nezkoušeli.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:1,22 promile a zvláštní postup policie
« Odpověď #10 kdy: 10 Března 2017, 23:58:03 »

... který mi do telefonu řekl, že to klidně mám podstoupit, že o nic nejde...znovu jsem zavolala právníkovi s tím...
No měl jste štěstí, že Vás vůbec nechali zavolat.....už to svědčí o tom, že situace nebyla (tedy oproti jiným případům) až tak vyhrocená....
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:1,22 promile a zvláštní postup policie
« Odpověď #11 kdy: 11 Března 2017, 09:50:06 »

...situace nebyla (tedy oproti jiným případům) až tak vyhrocená....

Byla to dopravka a evidentně byli v tomto nezkušení. Na OO by mě zadrželi, vzali mi všechno a dali za mříže. Tady jsem se mohl po patře téměř volně procházet, ven a do patra jsem se přes dveře samozřejmě nedostal. Dokonce jsem nepozorován navštívil pár jejich kanceláří... Fakt idioti...
IP zaznamenána